Re: اختلاف عدBPDبا سن جنین

تینا 1234567890 نوشته شده:
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399, 1:14 pm
سلام خسته نباشید
من الان هفته 38 و دو روز بارداری هستم و تاریخ زایمانم9خرداده سال99(امروزم یک خرداد 99)
بیش از حد استرس دارم و فقط گریه میکنم چون بی پی دی جنینم از سنش کمتره و تو سونو نوشته باتوجه به مناسب بودن hCنشان دهنده مشکل خاصی نیس و بخاطر فرم دلیکوسفال جمجمه است و این کلمه دولیکسفال داره منو میکشه انقد سرچ کردم دارم یعنی سر بچم مشکل داره؟درازه؟ خربزه ایه؟ زشته؟ دارم دیونه میشم توروخدا جواب بدید ، بچم اول بریچ بود الان سفالیک شد ودوتا سونو اخرم اینجوریه
BPD.83. سی و سه هفته و سه روز
HC.32/6سی و هفت هفته
AC. 33.54سی و هفت هفته و سه روز
FL.70سی و شش هفته و ی روز
الان تو این سونو بچم سفالیکه

سونوقبلیش
BPD.72. بیست و هش هفته و شش روز
AC.24.8بیست و نه هفته و یک روز
FL. 55 بیست و نه هفته
اینجا بریچ بوده

سر بچم چه شکلیه درازه؟؟؟؟دولیکوسفال چیه توروخدا ب من بگید احتمال خطا هس؟تا ده روز دیگه درست نمیشه؟
سلام دوست عزیز
این مورد مسئله خطرناکی نیست ومشکلی برای جنین ندارد و روی رشد مغز تاثیری نمیگذارد.سر جنین در سونو درازتر از معمول دیده شده است که تا حدود زیادی بعد از تولد جبران میشود

كارشناس مامايي فيروز

Re: تفاوت سونو با آخرين روز پريود

سلام خسته نباشید
من تخمدان پلی کیستیک دارم و با پرژسترون پریود میشم الان روز ۱۲ پریودی کیت تخمک گذاری زدم هر دوخط پررنگ بود ایا امکان داره تخمک گذاری داشته باشم با وجود تخمدان پلی کیستیک یا نه ؟کیت برای خانمهای با پری نامنظم و پلی کیستیک درست عمل میکنه یا کاذب امکان تخم گذاری دارم یا نه

سلام دوست عزیز
امکان مثبت یا منفی کاذب با کیتها وجود دارد.زمانیکه دو خط پررنگ ظاهر میشود یعنی تخمک گذاری اتفاق افتاده است.بله احتمال تخمک گذاری در تخمدان پلی کیستیک وجود دارد
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست عزیز
مایع آزاد لگنی گاهی اوقات در هنگام تخمک گذاری دیده می شود و یکی از نشانه های تخمک گذاری است و گاهی هم در عفونتها دیده میشود که با آنتی بیوتیک درمان خواهد شد.عفونت اگر درمان نشود میتواند علتی برای نازایی باشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشین،۲۰ تیرماه اولین روز آخرین پریودیم بوده طبق محاسبه الان باید ۷ هفته و سه روز باشم ولی امروز که ۱۰ مرداد ماه هست سونو شکمی انجام دادم که سن بارداری۶ هفته و ۴ روز زده،ونوشته یک ساک حاملگی رویت میشود که حاوی جنین زنده دارای ضربان قلب فعال میباشد و crl=6/8mmبنظرتون طبیعیه که چندروز اختلاف داره سن بارداریم با آخرین پریودیم؟ پریودیهای قبلم چندروز عقب جلو میشدن خیلی دقیق نبودن،ممنون

سلام دوست عزیز
در صورتیکه پریودهای نامنظمی داشته اید احتمالا تخمک گذاری و لقاح دیرتر از موعد قابل انتظار اتفاق افتاده است ولی جهت اطمینان بهتر است یک هفته دیگر سونو را تکرار کنید در صورتیکه در این یک هفته رشد کافی از نظر معیارهای علمی را داشته باشد این ۶ روز اختلاف مهم نیست
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
دوشنبه 10 شهریور 1399, 11:11 pm
سلام دوست عزیز
در صورتیکه پریودهای نامنظمی داشته اید احتمالا تخمک گذاری و لقاح دیرتر از موعد قابل انتظار اتفاق افتاده است ولی جهت اطمینان بهتر است یک هفته دیگر سونو را تکرار کنید در صورتیکه در این یک هفته رشد کافی از نظر معیارهای علمی را داشته باشد این ۶ روز اختلاف مهم نیست

یشش ماه پیش سقط داشتم تو ۵ هفته رشد نکرد ولی اصلا قلب تشکیل نشد،اما الان سونو گفت قلبش فعاله،خیلی نگرانم امکانش هست اینم ب سقط منجر شه،یا رشدش کم باشه،اصلا لکه بینی یا مشکل خاص ندارم ،سر قبلی ک سقط شد همش لکه بینی داشتم

سلام وقتتون بخیراول از همه بایدبگم ببخشید بی پرده دارم صحبت میکنم.
من ۳۱ مرداد پریود شدم ودرتاریخ ۱۰و۱۱شهریور باکاندوم با شوهرمرابطه داشتم.12 ام شهریور رفت دیگه هم نبودپیش من.
۲۷شهریور پریود شدم یعنی۴روز زودتر از دوره ی قبلیم.
بعد شوهرم ۵مهراومدش اینبار بدون کاندوم رابطه داشتم و فقط روز پنجم مهر بدون کاندوم بود دوروز بعد یعنی ۷مهر زیر شکمم جوری درد میکرد که به سختی میتونستم راه برم آخرماه که منتظر پریودیم بودم پریود نشدم رفتم ازمایش دادم دیدم حامله ام
حالا سونوnt که دادم سن حاملگیرو ازپنج روز قبل ازپریودیم حساب کرده درواقع باید از۲۷ ام شهریور حساب میکرد ولی از۲۲شهریورحساب کرده میشه بگید حاملگی توی مهر بوده یا سهریور؟تاریخ سونوی ان تی15/9/99 و سن بارداری طبق سی آر ال که۵۲ میلی متره حدودا ۱۲هفته زده
ممنون میشم جواب بدین

KarshenaseMamaee نوشته شده:
جمعه 19 دی 1399, 4:26 pm
سلام دوست عزیز
حاملگی شما قطعا مهرماه اتفاق افتاده و این تفاوت چند روزه بین سونوی ان تی و تاریخ اولین روز آخرین پریود امر غیر طبیعی نیست

متشکرم از ماسخگوییتون...یعنی ممکنه من روز 10 ام یا ۱۱ ام سیکلم تخمک آزادکرده باشم ولقح زودتر از موعد صورت گرفته باسه بخاطر همون باشه؟
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان