Re: تفاوت سونو با آخرين روز پريود

سلام خانم دکتر جان من با محاسبه پریودیم اخرم که ۹۷/۰۷/۲۲ بود و چون ازمایش خون دادم و مثبت بود ازمایش خون زده بود ۲٥۰ بعد به دکتر متخصص زنان مراجعه کردم و ایشان هم طیق اخرین پریودی گفتن تو شش هفته باردی تاریخ مراجعه به متخصص زنان ۹۷/۰۹/۳بود و ایشون برام سنو نوشتن که دو هفته دیگه برای سنو مراجعه کنم منم در تاریخ ۹۷/۰۹/۲۰به سنوگرافی شکمی مراجعه کردم و در کمال ناباروری گفتش که چهار هفته و شش روز داری و گفتش که هنوز قلب جنین نمیزنه بعد خیلی ناراحت شدم گفتم که چطورچها هفته هستم و روز بعدش یعتی بست و یکم اذر نود هفت خون یزی در حالت پریودی و به دکتر مراجعه کردم و سنو واژینا ل برای نوشت و رفتم داد و قلب جنین میزد و شش هفت داشته و در این دو روز به بیمارستان و دکتر ماجعه کردم و گفتن رحم بسته است و هنوز سقطی نکردی خواهشن راهنمایی ام کنید

تفاوت سن سونو با اخرین روزپریود.
سلام خسته نباشیدمن اخرین پریودیم۶/۱۰/۹۷بودتاالان باید ۹هفته و هفت روزم بود دیروز رفتم سونو گفت هنوز قلبش تشکیل نشده ۴هفته و ۶روزش هست دوره پریودیمم ۴۰و ۴۲ بوده.تو رو خدا راهنماییم کنید چکار کنم تا هفته ی اینده بایدسونو رو تکررار کنم استرس دارم تو رو خدا.بارداری دومم هست

سلام خسته نباشیدمن اخرین پریودیم۶/۱۰/۹۷بودتاالان باید ۹هفته و هفت روزم بود دیروز رفتم سونو گفت هنوز قلبش تشکیل نشده ۴هفته و ۶روزش هست دوره پریودیمم ۴۰و ۴۲ بوده.تو رو خدا راهنماییم کنید چکار کنم تا هفته ی اینده بایدسونو رو تکررار کنم استرس دارم تو رو خدا.بارداری دومم هست

سلام.. وقتتون بخیر
بارداری اولمه و دوازدهم فروردین پریودیم بوده... تست بتا اولیه در تاریخ هفدهم اردیبهشت ۴۰۰بوده و سونو واژینال چیزی نشون نداده و مجددا در تاریخ بیستم بتا عدد ۱۴۵۰ نشون داد... در تاریخ ۲۸م برای سونو قلب رفتم که ساک و زرده دیده شد بدون پل جنینی و دکتر گفتن جنین پنج هفته و یکروزشه.... درحالیکه باتوجه به تاریخ پریودی بایستی شش هفته و پنج روزه باشه... خیلی نگرانم... گفتن ۷ خرداد مجدد برم سونو انجام بدم... لطفا راهنماییم کنید

سلام میخاستم ببینم جواب سونوم چی میشه توروخدا جواب بدین نگرانم....
رحم به ابعاد 81×42×mm62 دیده شد.
اندومتر thin دارای ضخامت 3-3.5 mm میباشد. تجمع مقداری مایع و clot در کاویته اندومتر دیده شده.
توده میومتریال و اندومتریال مشهود نیست.
تخمدان چپ ب ابعاد mm14×36 و تخمدان راست ب ابعاد mm18×35 حاوی فولیکول های متعدد کوچکتر از 1cm میباشند. توده در ادنکس ها دیده نشد.
چند سی سی مایع ازاد در فضای لگن مشهود است ک حجم ان مختصر بیشتر از حد فیزیولوژیک میباشد. کنترل توصیه میگردد.
مشکلم اینه ک الان ۱۵ روزه پریودم و الان سه روزه ک خیلی درد دارم در ناحیه شکم و کمی هم در کمر خونریزی هم ک دارم کمرنگ تر از خونریزی پریودیم هست اینم بگم لکه بینی ندارم فقط خونریزی و لخته هم دیده میشه.

Maryam.b نوشته شده:
سه‌شنبه 30 اردیبهشت 1399, 8:04 pm
سلام میخاستم ببینم جواب سونوم چی میشه توروخدا جواب بدین نگرانم....
رحم به ابعاد 81×42×mm62 دیده شد.
اندومتر thin دارای ضخامت 3-3.5 mm میباشد. تجمع مقداری مایع و clot در کاویته اندومتر دیده شده.
توده میومتریال و اندومتریال مشهود نیست.
تخمدان چپ ب ابعاد mm14×36 و تخمدان راست ب ابعاد mm18×35 حاوی فولیکول های متعدد کوچکتر از 1cm میباشند. توده در ادنکس ها دیده نشد.
چند سی سی مایع ازاد در فضای لگن مشهود است ک حجم ان مختصر بیشتر از حد فیزیولوژیک میباشد. کنترل توصیه میگردد.
مشکلم اینه ک الان ۱۵ روزه پریودم و الان سه روزه ک خیلی درد دارم در ناحیه شکم و کمی هم در کمر خونریزی هم ک دارم کمرنگ تر از خونریزی پریودیم هست اینم بگم لکه بینی ندارم فقط خونریزی و لخته هم دیده میشه.

سلام دوست عزیز
تخمدان نمای پلی کیستیک دارد و مایع آزاد در داخل کلدوساک میتواند نشانه عفونت لگنی باشد و تا حدودی میتواندخونریزی کمر درد و درد شکمتان را توجیه نماید با مراجعه به درمانگرتان و با معاینه بالینی در صورت صلاحدید برایتان آنتی بیوتیک تجویز خواهد شد
كارشناس مامايي فيروز

Raha99 نوشته شده:
سه‌شنبه 30 اردیبهشت 1399, 6:09 pm
سلام.. وقتتون بخیر
بارداری اولمه و دوازدهم فروردین پریودیم بوده... تست بتا اولیه در تاریخ هفدهم اردیبهشت ۴۰۰بوده و سونو واژینال چیزی نشون نداده و مجددا در تاریخ بیستم بتا عدد ۱۴۵۰ نشون داد... در تاریخ ۲۸م برای سونو قلب رفتم که ساک و زرده دیده شد بدون پل جنینی و دکتر گفتن جنین پنج هفته و یکروزشه.... درحالیکه باتوجه به تاریخ پریودی بایستی شش هفته و پنج روزه باشه... خیلی نگرانم... گفتن ۷ خرداد مجدد برم سونو انجام بدم... لطفا راهنماییم کنید

سلام دوست عزیز
متاسفانه اختلاف کمی زیاد است البته گاهی اوقات تخمک گذاری و متعاقب آن لقاح کمی دیرتر از موعد مقرر اتفاق میافتد و باعث این اختلاف میشود.لازم به ذکر است که هنگامیکه قطر ساک حاملگی بیشتر یا مساوی ۱۶ میلیمتر باشد در سونوی واژینال ویا بیشتر یا مساوی ۲۵ میلیمتر در سونوی شکمی باشد انتظار داریم فتال پل را مشاهده نماییم
كارشناس مامايي فيروز

Re: اختلاف عدBPDبا سن جنین

سلام خسته نباشید
من الان هفته 38 و دو روز بارداری هستم و تاریخ زایمانم9خرداده سال99(امروزم یک خرداد 99)
بیش از حد استرس دارم و فقط گریه میکنم چون بی پی دی جنینم از سنش کمتره و تو سونو نوشته باتوجه به مناسب بودن hCنشان دهنده مشکل خاصی نیس و بخاطر فرم دلیکوسفال جمجمه است و این کلمه دولیکسفال داره منو میکشه انقد سرچ کردم دارم یعنی سر بچم مشکل داره؟درازه؟ خربزه ایه؟ زشته؟ دارم دیونه میشم توروخدا جواب بدید ، بچم اول بریچ بود الان سفالیک شد ودوتا سونو اخرم اینجوریه
BPD.83. سی و سه هفته و سه روز
HC.32/6سی و هفت هفته
AC. 33.54سی و هفت هفته و سه روز
FL.70سی و شش هفته و ی روز
الان تو این سونو بچم سفالیکه

سونوقبلیش
BPD.72. بیست و هش هفته و شش روز
AC.24.8بیست و نه هفته و یک روز
FL. 55 بیست و نه هفته
اینجا بریچ بوده

سر بچم چه شکلیه درازه؟؟؟؟دولیکوسفال چیه توروخدا ب من بگید احتمال خطا هس؟تا ده روز دیگه درست نمیشه؟

Re: اختلاف عدBPDبا سن جنین

سلام خسته نباشید
من الان هفته 38 و دو روز بارداری هستم و تاریخ زایمانم9خرداده سال99(امروزم یک خرداد 99)
بیش از حد استرس دارم و فقط گریه میکنم چون بی پی دی جنینم از سنش کمتره و تو سونو نوشته باتوجه به مناسب بودن hCنشان دهنده مشکل خاصی نیس و بخاطر فرم دلیکوسفال جمجمه است و این کلمه دولیکسفال داره منو میکشه انقد سرچ کردم دارم یعنی سر بچم مشکل داره؟درازه؟ خربزه ایه؟ زشته؟ دارم دیونه میشم توروخدا جواب بدید ، بچم اول بریچ بود الان سفالیک شد ودوتا سونو اخرم اینجوریه
BPD.83. سی و سه هفته و سه روز
HC.32/6سی و هفت هفته
AC. 33.54سی و هفت هفته و سه روز
FL.70سی و شش هفته و ی روز
الان تو این سونو بچم سفالیکه

سونوقبلیش
BPD.72. بیست و هش هفته و شش روز
AC.24.8بیست و نه هفته و یک روز
FL. 55 بیست و نه هفته
اینجا بریچ بوده

سر بچم چه شکلیه درازه؟؟؟؟دولیکوسفال چیه توروخدا ب من بگید احتمال خطا هس؟تا ده روز دیگه درست نمیشه؟

Raha99 نوشته شده:
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399, 3:01 am
ساک حاملگی ۱۰ میلیمتر مشاهده شده... امشب کمی لک دیدم... از استرس خواب ندارم... چطور میتونم زودتر متوجه سلامت یا سقط جنین بشم؟
سلام دوست عزیز
متاسفانه هیچ روش تشخیصی وجود ندارد تا دو هفته دیگر که سونو انجام دهید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 25 مهمان