Re: تفاوت سونو با آخرين روز پريود

سلام
دوست عزیزم این احتمال هست که بارداری طبیعی داشته باشید اما دیر شروع شده چون تخمک گذاری تون دیر تر اتفاق افتاده
برای تائید این احتمال نیاز است با فاصله ی 72 ساعت از بتای قبلی، مجدد بتای خونتون چک شود تا ببینیم دوبرابر شده یا نه
اگر مناسب بود با اختلاف 2 هفته از سونیو قبلی سونودهید

كارشناس مامايي فيروز

نوش نوشته شده:سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون،من ۲۷ سالم هست و اولین بارداری رو میگذرونم،اخرین پریود من ۱۸ اردیبهشت بوده من در تاریخ ۱۲ تیر سونوگرافی شکمی انجام دادم،ک من گفته شد در ۶ هفته و ۳ روز ب سر میبرم با ساک ب قطر ۲۰ میلیمتر،بدون آمبریو قابل رویت،واکنش دیسدوا کافی است.int.os بسته است.
چنتا سوالی ک ازتون داشتم خیلی لطف میکنید ب من جواب بدید..
در ضمن پریود من منظم میباشد.و سیکل ۲۸ روزه تا نهایت ۳۰ رو دارم.
اختلاف ۱۲ روزه بین سونوی من و اولین روز اخرین دوره پریودی طبیعی است؟یعنی من اونجور ک حساب کردم سونو از تاریخ لقاح رو حساب کرد درست روز ۱۴ پریودی.
اینکه جنین تو این هفته دیده نشده طبیعیه؟معمولا تو هفته چند دیده میشه؟
ب نظرتون سونوی بعدی رو واژینال انجام بدم؟
خیلیییی خیلیییی ممنون میشم منو از نگرانی دربیارین❤
سلام
بله واژینال دقیقتر است
حتی اگر سونو را هم در نظر بگیریم بازهم جنین و کیسه زرده باید رویت میشد
با اختلاف 1 هفته از قبلی واژینال سونو دهید
اولین بی بی چک یا بتای مثبتتون چه تاریخی بوده؟
كارشناس مامايي فيروز

امروز رفتم تیتر بتا انجام دادم' بتام ۴۵۰ تا بود' دیروزم سونوگرافیست گفت من میگم زیر ۵هفته هستید' چون ساکتون تشکیل نشده' اما از زمان آخرین روز پریودیم ک حساب میکنم' باید۷ هفته باشم'دلم شور مژزنه و نگرانم' البته مشورت که گرفتم گفتند' ۱۴ روز اختلاف ممکنه' گفتند احتمالا دیر تخمک گذاری و لقاح انجام شده' اگه امکتن داره زودتر راهنماییم کنید

سلام
اخرین پریودم 28اسفند هست و همیشه یک هفته زودتر پریود میشم.در تاریخ 96/6/12 سونو سه بعدی رفتم که هفته24و 2روز رو نشون میده.ولی با حساب پریود سونو فکر کنم 3هفته بیشتر نشون میده.حالا کدوم درسته و سزارینم به چه زمانی میوفته.؟
در تاریخ 96/2/23هم سونو داشتم که 7هفته و 6روز نشون داد.
و میخوام بدونم دقیقا الان در هفته چندم هستم

منظم نبود.مثلا اگه روز 20 پریود میشدم دفعه بعد 4یا5روز زودتر میشدم.هیچوقت بموقع پریود نمیشدم.
ممکنه بگید الان چند هفته هستم؟
سونویی که 7هفته رو نشون میداد در تاریخ96/2/23بود .اخرین پریود هم 28اسفند
بله سونوی 7هفته قلب هم داشت

با سلام بنده ۳۲ سال سن دارم و آخرین زمان پریودم پانزده آذر بوده که در سه سونوگرافی که انجام شد البته دو تای اولی سونو شکمی به فاصله ده روز و سومی بعد از پانزده روز که سونوگرافی واژینال بوده تکرار شد و در همه پنج هفته سن حاملگی تشخیص دادن ولی در اولی ساک حاملگی و در دومی کیسه زرده و در سومی فتال پل تشخیص داده شده دلیل اینکه سن حاملگی ثابت مانده چیست البته قبل از سونو دومی خونریزی به دلیل ورزش داشتم و تا الان هم لکه بینی دارم و بر اساس پریود باید هشت هفته باشم و یک هماتوم به اندازه پنج میلیمتر دارم

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام عزیزم
همین که فاکتورهای بارداری به تدریج رویت شده کمی جای امید هست اما قبل از آن باید بدانم :
اولین اطلاع تون از بارداری چه تاریخی بوده؟
تاریخ اولین و آخرین سونو ؟
اولین اطلاع از حاملگی ۱۴ دی ماه دو روز بعد از تاخیر در پریود اولین سونوگرافی ۲۳ دی ماه و دومی یکم بهمن ماه و آخری یازدهم بهمن ماه و در ضمن شکمم خیلی بزرگ شده و افزایش وزن داشتم در صورتی که وزنم قبل از بارداری نرمال بوده و اصلا شکم نداشتم و دلیل این تغییرات متوجه نمیشم و نکته دیگه لکه بینی ندارم اشتباه گفتم ترشح قهوه ای پررنگ دارم و سه سونوگرافی در سه مرکز متفاوت انجام شده

سلام
عزیزم طبق این توضیحات پس لقاح و بارداری دیرتر رخ نداده
در سونوی آخر 8 هفته داشته اید و باید قلب هم رویت می شده
با اختلاف 1 هفته از آخرین سونو اگر سونو رشد مناسب و نیز رویت قلب را گزارش نکند تشخیص متاسفانه همان سونوهای قبلی و ... می شود
كارشناس مامايي فيروز

لطفا راهنماییم کنید

سلام.خسته نباشید.
من در تجربه اولین بارداریم بعد از اینکه به پزشک زنان مراجعه کردم سن بارداریم رو ۸ هفته تشخیص دادن (با توجه به اینکه تاربخ آخرین عادت ماهیانم ۲۵ دی بود ) اما بعد از سونوگرافی سن بارداری رو ۴ هفته و ۶ روز تشخیص دادن و ساک حاملگی بدون قلب.
دکترم احتمال ۵۰% برای حاملگی پوچ داده
این همه اختلاف طبیعی؟

سلام وقتتون بخیر . تشکر میکنم از شما وسایت خوبتون.
۳۱ ساله هستم . مدت ۱۳ ساله ازدواج کردم و ۱۱ ساله درمان ناباروری انجام میدم . تاریخ اخرین پریودم ۱۷ اسفند بوده و روز ۲۷ و ۲۸ اسفند درد داشتم روز تخمک گزاریم بود. پریود هام قبلن حدودا منظم بودن ولی سه چهار بار اخری قبل از این باداریم یبار ۲۵روز یبار ۲۸ روز یبار ۲۱ روز بودن. خداروشکر خود بخود باردار شدم. روز ۱۹ فروردین بتا بیشتر ۵۰۰ بود و ۲۰ فروردین دکترم سونو کردن و ساک بارداری رو دیدن . بنا به روز تخمک گزاریم ۷ هفته و چهار روز هستم . بنابه روز اخرین پریودم ۷ هفته ودو روز . اما امروز سونو ۶ هفته و۶ روز رو نشون داد. خدا روشکر قلب هم امروز داشت داخل سونو. سوالم اینه که این تفاوت دلیل رشد کم بوده ؟ ایا باید بنا به روز اولین پریود یا روز تخمک گزاریم حساب کنم یا سونو دقیق تر هستش؟ طول جنین crl رو ۹/۱۰ میلی متر زده.
سپاس از سما
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان