سونوگرافی ازجنین

باسلام و خسته نباشید من اولین روز آخرین قاعدگی 16مهر 1388 می باشد و در تاریخ 14دی سونو رفتم 12 هفته و 3 روز سن حاملگی را نشان داد و در تاریخ 2/12/1388 سونو سه بعدی انجام دادم که به این صورت نوشته شده بود:
سن حاملگی براساس BPD که 43MM وFLکه 28MMو ACکه 133MMاست معادل 18هفته و2روز است و زمان زایمان را تقریبا3/5/89اعلام کرده در صورتی که طبق محاسبات پزشکم 23/04/89زمان زایمان می باشد سونوگرافی سه بعدی دقیقا" از زمان اولین روز آخرین قاعدگی اهفته عقبترمی باشد ایا این زمان قابل چشمپوشی می باشد و می تواند برای دستگاه باشد من نگرانم که شاید جنین رشد کافی نداشته خواهشمندم جواب این سئوال را بدهید. :roll:

سلام
دوست عزیزم طبق اولین روز آخرین قاعدگی شما: امروز 5 اسفند، بارداری شما در سن 19 هفته و 6 روز می باشد که یکی از مهم ترین معیارها در تخمین سن جنین است و دیگری سونوی 6-10 هفته و اندازه گیری CRL است که شما این سونو رو نداشتید. با این حال سونوی 12 هفته ای که انجام دادید، با سن قاعدگی شما مطابق بوده است.
اما سونوی بعدی شما 8فقط روز کمتر نشان می دهد- یعنی به جای 19 هفته و 3 روز، سن را 18 هفته و 2 روز بیان کرده- ( تشخیص قطعی با پزشک شماست اما که موارد این چنینی تا انتهای بارداری زیاد پیش می آید و ممکنه این اختلاف بیشتر هم گزارش بشه ولی معیار ما برای تخمین روز زایمان همان دو معیاریست که گقتم: اولین روز آخرین قاعدگی نرمال و CRL .)
امیدوارم که نگرانی شما برطرف شده باشد.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 76 مهمان