Re: جواب سونو گرافی ان تی

ممكنه نتايج سونو منو تفسير كنيد هنوز از خون ندادم البته:(هفته 12 بارداري هستم )
ge voluson 730 pro.visualization:good
a single intrauterine fetus is seen with following data:

prezentation transverse lie
amniotic fluid normal
plasenta postero fundal
fetal heart rate 160pbm
fetal biometery:
crl:56mm crown_rump length
bpd:19mm
hc:74mm
fl:5-6mm
average us gestaional age 11 wk+5 day
screening markers:
nt:1.1mm
nasal bone:seen
fetal anatomy:
skull/brain appears normal
spine appears normal
abdomen appears normal
stomach visible
bladder visible
uper limb both visible
lower limb both visible
detailed fetal anatomic check up recommended at 20 weeeks.
cervical canal length is 37 mm within normal limits
ممنون ميشم اگه تفسير كنيد .

سلام خسته نباشید.
من در 5 هفته با خوردن 4 عدد قرص میزوپرستول 200 سقط کردم و با درد شدیدی که داشتم خونریزی کمی داشتم و بعد از 9 روز رفتم سونو گرافی که این جواب سونوی من است :رحم میدلاین با ابعاد 38*75 میلیمتر ،اکوی میومتر هموژن میباشد،افزایش ضخامت با اکوی هتروژن در آندومتر حدود 14 میلیمتر مربوط به رزیدوی ماحصل بارداری روئیت گردید و مایع آزاد روئیت نشد و تخمدان ها نرمال هستند .
میخواستم بدونم آیا باید کورتاژ تشخیصی بشم ؟ الان هنور لک بینی دارم با اینکه از سقطم 15 روز میگذرد خیلی از کورتاژ میترسم ایا با قرص خوب نمشه ؟ در ضمن من قرص متیل گورتین هم مصرف کردم بعد از سقط . مرسی

ELIA313 نوشته شده:ممكنه نتايج سونو منو تفسير كنيد هنوز از خون ندادم البته:(هفته 12 بارداري هستم )
ge voluson 730 pro.visualization:good
a single intrauterine fetus is seen with following data:

prezentation transverse lie
amniotic fluid normal
plasenta postero fundal
fetal heart rate 160pbm
fetal biometery:
crl:56mm crown_rump length
hc:74mm
fl:5-6mm
average us gestaional age 11 wk+5 day
screening markers:
nt:1.1mm
nasal bone:seen
fetal anatomy:
skull/brain appears normal
spine appears normal
abdomen appears normal
stomach visiblebladder visible
uper limb both visible
lower limb both visible
detailed fetal anatomic check up recommended at 20 weeeks.
cervical canal length is 37 mm within normal limits
ممنون ميشم اگه تفسير كنيد .

سلام
سن جنین 11 هفته و 5 روز
طول دهانه ی ر حم 37 میلی متر و نرمال است.
ارگانهای داخلی همچون ریه و ... در حد امکان رویت؛ نرمال بوده اند.
مایع پشت گردن در حد نرمال و استخوان بینی هم رویت شده.
كارشناس مامايي فيروز

سودابه نوشته شده:سلام خسته نباشید.
من در 5 هفته با خوردن 4 عدد قرص میزوپرستول 200 سقط کردم و با درد شدیدی که داشتم خونریزی کمی داشتم و بعد از 9 روز رفتم سونو گرافی که این جواب سونوی من است :رحم میدلاین با ابعاد 38*75 میلیمتر ،اکوی میومتر هموژن میباشد،افزایش ضخامت با اکوی هتروژن در آندومتر حدود 14 میلیمتر مربوط به رزیدوی ماحصل بارداری روئیت گردید و مایع آزاد روئیت نشد و تخمدان ها نرمال هستند .
میخواستم بدونم آیا باید کورتاژ تشخیصی بشم ؟ الان هنور لک بینی دارم با اینکه از سقطم 15 روز میگذرد خیلی از کورتاژ میترسم ایا با قرص خوب نمشه ؟ در ضمن من قرص متیل گورتین هم مصرف کردم بعد از سقط . مرسی
هنوز بقایا در سونوتون رویت شده نه لزوما کورتاژ اما همان دارو را باید سریع جهت تخلیه بقایا تحت نظر پزشک انتخاب درست شود و مصرف کنید
كارشناس مامايي فيروز

ممكنه ازمايش غربالگري سه ماهه اول منو تفسير كنيد:سونو را در 11 هفته و 5 روز و ازمايش را در 12 هفته و 3 روز انجام دادم .26 سالمه
trisomy 21 : 1:21786
trisomy18: < 1:30000
trisomy 13: < 1:300000
the calculated risk for trisomy 21 is below the cut of risk wich represents a low risk.
from the results of trisomy 21 screening test it is expected that among 21786 women with the same results there is one women with trisomy 21 pregnancy and 21785 women with normal pregnancies.
the calculated risk by DIANASoft depends on the accurancy of the information provided by the refering physician.
please note that the risk calculations are statistical approaches and have no diagnostic value.
t21prior risk/1;1307
t18prior risk/1;15122
t13prior risk/1;35913
weight:60 kg

nt:1.1 mm
crl:56mm
fl:5.5
fbhcg/85.00/unit:ng/ml/corect mom2.39
1.87/unitmu/l/papp-a/4887 / corected mom

biochemistry comments
biochemical screening for neural tube defects(ntds)cannot be done during the first trimeste

if such screening is required a quadruple test between 15th to 20th week is recomended.
ultrasond comments:
sonographer is responsible for the accurancy of nuchal translucency measurement.

با سلام وخسته نباشید به کارشناس محترم لطفا سونو 12 هفتگی من چه اشکالی داره؟ چکار کنم . سال قبل هم در آخر 3 ماهگی سقط داشتم. خیلی نگرانم.
جایگزینی جفت خلفی ضخامت . اکوی آن طبیعی فاقد هماتوم پارشیل پره ویا می باشد.طول و نمای سرویکس طبیعی نوکال ترانس لوسنسی ان تی = 1.2 م.م است

باران91 نوشته شده:با سلام وخسته نباشید به کارشناس محترم لطفا سونو 12 هفتگی من چه اشکالی داره؟ چکار کنم . سال قبل هم در آخر 3 ماهگی سقط داشتم. خیلی نگرانم.
جایگزینی جفت خلفی ضخامت . اکوی آن طبیعی فاقد هماتوم پارشیل پره ویا می باشد.طول و نمای سرویکس طبیعی نوکال ترانس لوسنسی ان تی = 1.2 م.م است
سلام
جفت که خلفی ست . ضخامت و اکوی آن نرمال است . فاقد خونریزی می باشد و پارشیل پره ویا می باشد؟ همین تایپ شده بوده؟
اگر بلی فقط جفت کمی سرراهی ست که البته با توجه به سن پایین حاملگی تا 28 هفتگی محلش اصلاح می شود. فقط در سونوی های بعدی هم باید به آن دقت کرد.
مایع پشت گردن جنین هم که نرمال بوده عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

maassii نوشته شده:لطفا جواب ازایش منو تفسیر کنید
سن 34
هفته 11و 5روز
وزن59
نتایج:nuchal measurment 1.7mm :1:37mom
papp-a level 2436miu/l :1.01mom
freeb - hcg level 91.71iu/l :1.71mom
screen negativ 1 in920(at term)
downs risk due to maternal age a lone is 1 in 460
not in the high risk category for trisomy 18
not in the high risk category for trisomy 13
خداروشکر غربالگری منفی ست عزیزم. این ریسک هم که به نظرتون بالا می آید ؛ سن شما رو در نظر گرفته.
كارشناس مامايي فيروز

سلام بنده در هفته ۱۲ بارداری هستم سونو ان تی انجام دادم که گفتن جفت قدامی و مارژینال پرویا است طول سرویکس هم ۳۵میل است در ضمن من دوقلو باردار بودم که یه قل رو هفته هفتم از دست دادم یعنی خود به خود سقط شد و اینکه من از اول بارداری بعضی روزها لک بینی داشتم البته از هفته نه دیگه لک بینی ندارم اما در زیر دل و سوزش زیر دل دارم درضمن من عفونت و خارش هم گرفته بودم که یک هفته ای میشه خوب شده فقط گاهی هنوز ترشح سبز کم رنگ دارم ولی خارش و تورم از بین رفته میخواستم بدونم طول سرویکس و موقعیت جفت خطرناک؟در ضمن من به علت لک بینی و سقط دکتر استراحت برام تجویز کرده و عدم نزدیکی و عدم مسافرت و عدم حمام طولانی و کارهای سنگین و مسافرت رو ممنوع کرده ولی من همینطور درد و سوزش زیر دل دارم و درد واژن نیز دارم اما لک بینی قطع شده به خاطر مصرف شیاف و تزریق امپول حالا این وضعیت من خطرناک است ؟

سلام عزیزم
طول سرویکس خوب است
جفت سرراهی از نوع متوسط است اما زیر 28 هفته نگرانی ندارد و اغلب محلش اطلاح می شود.
ترشح سبز اصلا نباید داشته باشید(مجدد درمان شود)
نه عزیزم وضعیت خطرناک و ... ندارید نگران نباشید.(بسیاری از مادران با همین وضعیت بارداری را به سلامت پایان برده اند )
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 29 مهمان