بارداری پوچ

باسلام،من در تاریخ ۱/۳/۱۴۰۲ تاریخ اولین روز آخرین پریدیم بود که درماه بعد پریودنشدم و چهار بار بی بی چک زدم در فاصله ۴ روز که کمرنگ بود که به دکتر مراجعه کردم وسنو داد در سنوهشت هفته نوشته بود وساک حاملگی ۲۹ میلیمتر و بدون فتال پل وجنین وبعد دوباره ده روز بعدش سنوی دیگر دادم با ۳۳.۲میلیمتر بازهم بدون فتال پل وجنین ولی سنو گفتن یک جنین تحلیل رفته هست وبرای دکترم بدون جنین نوشتند ودکترم کورتاژ را برام نوشتند اما من برای آن نرفتم بنظرتان بااین اندازه حاملگی پوچ هست؟

Re: بارداری پوچ

باسلام،من در تاریخ ۱/۳/۱۴۰۲ تاریخ اولین روز آخرین پریدیم بود که درماه بعد پریودنشدم و چهار بار بی بی چک زدم در فاصله ۴ روز که کمرنگ بود که به دکتر مراجعه کردم وسنو داد در سنوهشت هفته نوشته بود وساک حاملگی ۲۹ میلیمتر و بدون فتال پل وجنین وبعد دوباره ده روز بعدش سنوی دیگر دادم با ۳۳.۲میلیمتر وهفته هشتم ودو روز نشون داده وبازهم بدون فتال پل وجنین ولی سنو گفتن یک جنین تحلیل رفته هست وبرای دکترم بدون جنین نوشتند ودکترم کورتاژ را برام نوشتند اما من برای آن نرفتم بنظرتان بااین اندازه حاملگی پوچ هست؟

باسلام ووقت بخیر من به تاریخ پریودم الان باید ۸هفته باشم دوهفته پیشم سونو تشکیل قلب رورفتم وهمه چی نرمال بودتااینکه به خونریزی افتادم ورفتم سونودادم ودکترسونوبهم گفت ساک خالیه جنینی نیست من هیچ دردی ندارم وهمه علائم بارداریم هنوزدارم امالکه بینی دارم مبخوام بدونم ممکنه اشتباه شده باشه خیلی انتظارکشیدم واسه دومین بچه ممنو‌ن ازتون

کبری ۱۱۱ نوشته شده:
سه‌شنبه 23 خرداد 1402, 1:20 pm
باسلام،من در تاریخ ۱/۳/۱۴۰۲ تاریخ اولین روز آخرین پریدیم بود که درماه بعد پریودنشدم و چهار بار بی بی چک زدم در فاصله ۴ روز که کمرنگ بود که به دکتر مراجعه کردم وسنو داد در سنوهشت هفته نوشته بود وساک حاملگی ۲۹ میلیمتر و بدون فتال پل وجنین وبعد دوباره ده روز بعدش سنوی دیگر دادم با ۳۳.۲میلیمتر وهفته هشتم ودو روز نشون داده وبازهم بدون فتال پل وجنین ولی سنو گفتن یک جنین تحلیل رفته هست وبرای دکترم بدون جنین نوشتند ودکترم کورتاژ را برام نوشتند اما من برای آن نرفتم بنظرتان بااین اندازه حاملگی پوچ هست؟
سلام دوست عزیز
متاسفانه با توجه به سایز ساک حاملگی و عدم تشکیل فتال پل این بارداری پوچ است
كارشناس مامايي فيروز

غزال نام نوشته شده:
سه‌شنبه 23 خرداد 1402, 9:19 pm
باسلام ووقت بخیر من به تاریخ پریودم الان باید ۸هفته باشم دوهفته پیشم سونو تشکیل قلب رورفتم وهمه چی نرمال بودتااینکه به خونریزی افتادم ورفتم سونودادم ودکترسونوبهم گفت ساک خالیه جنینی نیست من هیچ دردی ندارم وهمه علائم بارداریم هنوزدارم امالکه بینی دارم مبخوام بدونم ممکنه اشتباه شده باشه خیلی انتظارکشیدم واسه دومین بچه ممنو‌ن ازتون
سلام دوست عزیز
سونوگرافی را در یک مرکز معتبر سونوگرافی نه مطب پزشک تکرار کنید البته با توجه به خونریزی و لکه بینی احتمال سقط مطرح است
كارشناس مامايي فيروز

شما در جواب سوالم گفته بودین با توجه به دوبار سنو و اندازه ساک بارداری ۳۲.۲میلیپتر و فاقد فتال پل ضعیف وجنین بارداری پوچ هست ،در همان سنوی دوم یک جنین خیلی ریز در گوشه بالای ساک بود که سنوگراف گفتن جنین تحلیل رفته هست وبرای دکترم نوشتن بدون جنین،آیا سنوگراف باتوجه به قلب ووضعیت ساک این طور نوشتند؟

آیا ممکن هست الان که باتوجه به دوتا سنو در هفته دهم از بارداری پوچ هستم برخلاف نظر سنوگراف که گفته بود جنین تحلیل رفته است، زنده باشد بخاط اینکه خیلی تکرر ادرار و حجم کم ادرار دارم و بی بی چک زدم هم بازهم خط T بازهم کمرنگ هست.

سلام دوست عزیز
خیلی بعید است که هر دو سونو اشتباه کرده باشند تا زمانیکه سقط به طور کامل انجام نشده و سایز رحم با توجه به حاملگی هنوز افزایش دارد تکرر ادرار خواهید داشت و ضمنا تا حدود سه هفته بعد از سقط کامل به دلیل وجود هورمونها داخل خون همچنان بی بی چک مثبت خواهد بود
كارشناس مامايي فيروز

سلام،با توجه به جوابتان که گفتین بعید هست بعد از دوبار سنو،پوچ نباشد ،امروز که در هفته دهم بارداری هستم بادکش شکمی انجام دادم واز ظهر خونریزی و و گرفتگی ودرد در زیر شکم دارم،آیا باید منتظر بمانم تا خارج شود یا کورتاژ انجام می شود از کورتاژ خیلی می ترسم.

سلام دوست عزیز
معمولا بقایای بارداری ها در سقطهای زیر ١٢ هفته خودبخود دفع میشوند و نیازی به انجام کورتاژ ندارند شما چند روز دیگر یک سونوی کنترل انجام دهید تا مشخص شود همه بقایا دفع شده یا نه؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام، دیروز دردهای رحمی شدید با خونریزی داشتم،به بیمارستان رفتم وبارداریم پوچ را باتوجه به سنوهای قبلی یازده هفته ویک روز گفتن و دوباره سنو انجام دادن و بقایای جنین به اندلزه ۲.۹ میلیمتر باقیمانده است که گفتن احتیاج به قرص وکورتاژ ندارد و خودش دفع می شود آیا قرص متروژن برای دفع بقایا اثر دارد چون امروز هم درد زیرشکم و لخته خون دارم
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 67 مهمان