ساک حاملگی وبارداری پوچ

با سلام
من عضو جدید هستم وبرای سوالم جواب فوری می خواهم-خواهشا
من 20 مهر برای سونو شکمی رفتم که پریودم30 مرداد بود سونو زد 5 هفته و6 روز که ساک16mm قابل دیدن بود با ریلشن منظم ولی یالک ساک و فتال( طناب جنینی) دیده نشد-فردایش بتا بود37550- باتوجه به بتای بالا وتاریخ پریود نباید جنین دیده میشد
احتمال حاملگی پوچ چقدر است؟
با توجه به بتای بالا احتمال حاملگی مولار هست؟
در ضمن من با متفورمین وکلومیفن باردار شدم-امکان دارد تخمک ضعیف بوده باشد-وحاملگی پوچ؟
خواهش میکنم-منتظر جواب هستم

سلام
دوست عزیز! ورودتون رو خوشامد می گم .
دوست عزیز!
از میزان بتا منتظر دیدن ساک هستیم به این صورت که از بتای 1000-1500 باید حتماً ساک را ببینیم وگرنه به حاملگی خارج از رحم و ... شک می کنیم که در مورد شما ان مساله حل دشه است.
اما در مورد میزان بتای کشکوک به مولار: تشخیص با درمانگر شماست اما از نظر تئوری:
بتا بین هفته های 5 تا 8 هفته ی باردرای از 1000 تا 55000 متفاوت است و در مورد شما هم نرمال است.
در مورد نتیاج سونو: ما انتظار داریم از 5 هفته به بعد و گاهی تا 6 هفته طول میکشد، شاهد یولک ساک باشیم و در قطر ساک حاملگی تقریباً 20 میلی متر، انتظار دیدن فتال پل را داریم.
تکرار سونو با گذشت زمان، به تشخیص توسط درمانگرتان کمک خواهد کرد.
در مورد روشهای کمک باروری متاسفانه به طور تجربی شاهد بیشتر بودن موارد حاملگی پوچ در این شرایط هستیم اما ارتباط معنی داری را تحقیقات نشان نداده است .
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسخ تان- من 2 یا سوم ابان برای سونو میروم-اگر حاملگی سالم بود که شکر خدا- اگر نبود چکار کنم-منتظر بمانم خودش دفع شود- یا کورتاژ یا دارو-پیش پزشکم می روم ولی می خواهم نظر شما را بدانم-جواب سونو رو هم براتون می فرستم
باتشکر

با سلام مجدد
اگر حاملگی بنده مولار باشد در سونو قبلی 5 هفته و6 روز باید سلولهای مولار انگور مانند دیده میشد؟ اینطور نیست یا اینکه هنوز برای تشخیص مولار زود است؟
به نظر شما کارشناس محترم احتمال مولار بیشتر است یا پوچ؟
منتظرم
با تشکر فراوان از زحمات شما

سلام دوست عزیز ! بله در این زمان انتظار دیدن آن را داریم اما مواردی هم بودند که دیر تر تشخیص داده شده است. در موقعیت شما که لکه بینی ندارید شک به مورد منفی در این 1 هفته را کنار می گذاریم.(اما به هر حال از نظر علمی دیده نشدن یولک ساک الان جزو عاملی ست که دوست داریم زودتر تکلیفش مشخص شود نه شک به مولار)
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

دوست عزیز پاسخ سوال قبلی شما در بالا اصلاح شده است.
در مورد تهوع هم اگر منظورتان ارتباطش با بارداری مولار است : در این باردرای تهوع از حالت عادی بیشتر است اما تشخیص آن و میزان تهوع در یک بارداری طبیعی برای شما با درمانگرتان است.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
متاسفانه همانطور که احتمال میرفت نی نی من ماندنی نبود-امروز رفتم سونو واژینال و گفت که نه کیسه زرده است نه فتال کورد نه فلب - یعنی در همان هفته 5 مانده ورشدی نکرده وگفت چون لک وخون ندارم باید کورتاژ شوم چون خودش نمی افتد
کارشناس گرامی من از کورتاژ وتراشیده شدن رحم حشت دارم-نمی خواهم دست روی دست بزارم تا ناقص شوم-ایا با دارو یا شیاف احتمال سقط است؟؟
دارو یا ... معرفی کنید تا با مشورت با دکترم بچه سقط شود وکورتاژ نشوم؟؟
خواهشا بر کورتاژ اصرار نکنید یا نفرمایید که فقط به حرف دکتر باشم؟؟
من چندین بار به دکترم گفتم که عوارض کلومیفن حاملگی پوچ است اما او هنوز معتقد نیست؟؟

سلام ناراحتی منو بپذیر من با شیاف سقط کردم خیلی خوب بود البته دکترم خودشون این پیشنهاد دادن راستش اسمش یادم نیست ولی از هلال احمر با نسخه دکتر گرفتم.نترس ولی اگه دکترت رو قبول داری روش درمانیش بپذیر یا دکترت عوض کن. :wink:

من دیگه نمی دونم چی درسته چی غلط- به قدری افسرده ودرمانده ام که قدرت تصمیم ندارم- تو این 5 سال زندگی فقط شکست خوردم-اینم بزرگترینش؟؟
دیگه فرقی نداره بالاتر از سیاهی که رنگی نیست؟؟؟
شاید یکی پیدا بشه که درکم کنه وحالمو بفهمه؟؟؟؟

این حرفا رو نزن منم 5 سال از زندگی مشترکم میگذره و خیلی از مسائل تجربه کردم و تا حالا 2بار سقط تجربه کردم وقتی در اوج انتظار جواب +بودم عزیزم اسمت نمیدونم ولی من اموختم هر چی صلاح خداست حتما برای من بهترینه :wink:
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان