قند خون بارداری

باسلام .مشاور محترم من تو ماه سوم بارداریم .ماه قبل قند ناشتام 98بود دکتر مشکوک یه دیابت بود .واسم تست تحمل گلوکز یه ساعته نوشت .یه شربت 50گرمی گلوکز خوردم بعد یه ساعت قندم شد 170.گفتن دیابته و رژیم بگیر .بعد از ده روز ازمایش دادم ناشتام97 و دوساعت بعد از خوردن صبحانه معمولی شد 78 .خیلی نگرانم ایا تونستم کنترل کنم ؟وزنم 83 هست و هیچی اصصاف نکردم .باید قندناشتام چند بشه که خوب باشه ؟با تشکر

Re: قند خون بارداری

خیلی ممنون مشاور عزیز .
فقط یه سوال دیگه ...من با دستگاه خونگی 01که قند خونم رو اندازه میگیرم خیلی متفاوته یعنی ممکنه این دستگاهها اینقد خطا داشته باشه قند ناشتام میشه 101و قند صبحانه دوساعته بعد صبحانه شد 150 ...من واسه ازمایشگاه قبل ازمایش یکم پیاده روی داشتم در حدود 300متر ایا این تاثیر داره ؟اخه گفتن تو این دوساعت راه نرید

باسلام و خسته نباشید من تو هفتهی 24 بارداری آزمایش gct 50g دادم که جوابش 156 هستش و fasting blood sugar 80میخواستم بدونم که آیا من دیابت بارداری دارم یا خیر اول ناشتا خون رو گفتن بعد خوردن اون 50 گرم یک ساعت بعد هم یبار دیگه خونم رو گرفتن .ممنون و تشکر

سلام
برخی داروهای ضد احتقان و نیز برخی از آنتی بیوتیک ها ممکن است سطح قند خون را افزایش دهند.
و نیز گفته می شود که دفاعی که بدن در حال مقابله با بیماری انجام می دهد ممکن است قدری روی افزایش این سطح قند خون موثر باشد.بنابراین در موقعیت های که حتی سرماخوردگی شدید(به دلیل افزایش مقاومت به انسولین و ...) است، بهتر است آزمایش به تعویق بیافتد.(اما مصرف مایعات فراوان ممکن است از این وضعیت پیشگیری کند)
البته اینکه این مقدار برای شما نیز موثر بوده یا ... به این شکل نمی توانیم تشخیص بگذاریم.
كارشناس مامايي فيروز

باسلام
ازمای خون که درکنارازمایش دیابت بارداری گرفتندهمهش نرمال بودجزموادزیر میشه لطفابگیدمشکلی داره یانه؟
neu:10.60. 4.00_10.00
wbc:7.12. 2.00_7.00
eos:08. 1.0_6.0
mpv:12.1 6.5_12.0
باتشکرازکارشناس محترم
خواهشالطف کنیدزودجواب بدین

با سلام خدمت کارشناس محترم.نتیجه آزمایش بنده به این شرح هست
Glucose fasting :100
Glucose 60min:212
Glucose120min:112
Glucose180min:60
دکتر زنان ارجاعم داد به دکتر داخلی ایشون برام متفورمین تجویز کرد ..آیا نیازی هست مصرف کنم...برای جنین سه ماهه من خطر نداره...با تشکر از جوابتون

با سلام خدمت کارشناس محترم.نتیجه آزمایش بنده به این شرح هست
Glucose fasting :100
Glucose 60min:212
Glucose120min:112
Glucose180min:60
دکتر زنان ارجاعم داد به دکتر داخلی ایشون برام متفورمین تجویز کرد ..آیا نیازی هست مصرف کنم...برای جنین سه ماهه من خطر نداره...با تشکر از جوابتون

سلام دوست عزيز
از انجاييكه شما ديابت بارداري داريد حتما بايد متفورمين را استفاده نماييد تا قند خونتان نرمال شود ومطمئن باشيد متفورمين مشكلي براي جنين ايجاد نخواهد كرد .عدم كنترل قند خون مشكلات بيشتري براي شما به همراه خواهد داشت.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایشات دوران بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان