جواب آزمایش غربالگری

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم آیا امکان تفسیر این آزمایش برای شما هست؟چون دکتر من مسافرت رفته ومن باید تا بعد از تعطیلات عید منتظر بمونم و دکتر آزمایشگاه فقط گفتش آزمایشاتت خوب هستش و مشکلی نیست
ولی تفسیر خط آخر منو نگران کرده آیا واقعا مشکلی هست و نساز به آزمایشات پیشرفته تری دارم؟
با سپاس فراوان این برگه تفسیر آزمایش من هستش ضمنا من بارداری اولمه و سابقه هیچ بیماری ندارم و 69 کیلو هم وزن دازم

Screening result : screen negative

Risk of Downs: 1 in 1,100( at term)

Risk of NTD : 1 in 35,00

Comment : Down's risk due to maternal age alone is 1 in 370

Comment : Since BPD was recorded, anencephaly has been excluded and the risk of NTD given is for spina bifida alone

سلام
مامان صدرا! به طور مختصر نتیجه این آزمایش نشان ی دهد که هیچ گونه نقص لوله ی عصبی (NTD) در جنین وجود ندارد.
خط آخر به این معناست که ریسک مبتلا شدن جنین به اسپینا بیفیدا کمی بیشتر به نظر می رسد.که احتمال دارد به این خاطر برای شما سونوگرافی درخواست شود.
اما چیزی که مهم است این است که حتی در مواردیکه نتیجه غربالگری مثبت هم باشد، بسیار احتمال اشتباه هست – مثلاً تخمین کمتر از واقعی سن حاملگی، علت بخش اعظم نتایج غیر طبیعی ست- و همیشه برای تائید نتایج غربالگری های مثبت اعلام شده، باید تست دیگری صورت گیرد چراکه خودش به خودی خود، بسیار نتایج مثبت کاذب دارد. چه برسد به مورد شما که فقط ریسک ابتلا در آینده را کمی بیشتر گزارش کرده است...
دوست عزیزم ممکنه بنا به تشخیص درمانگرتون برای شما سونوگرافی و با احتمال کمتر تکرار مجدد آزمایش درخواست شود و یا اینکه اصلاً نیاز به هیچ پیگیری نداشته باشد.
جای نگرانی نیست. شاد و آرام و سلامت باشید.
به خدا می سپارمتون.
كارشناس مامايي فيروز

Re: جواب آزمایش غربالگری

با سلام خدمت کارشناس محترم.
من در هفته 15 و4 روز رفتم سونو ان تی
BPD:30MM
FHR:NORMAL
PRESENTATION:BREECH
PLACENTA:ANTERIOR
AMNIOTIC FLUID:NORMAL
NT:2.1MM AND NORMAL
THE NASAL BONE IS PRESENT
CRL:92MM
هنوز ازمایش خونم اماده نشده.من واژن درد هم دارم با این وجود نزدیکی برای جنین ضرر دارد؟
با تشکر
ارسال پست

بازگشت به “آزمایشات دوران بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان