Re: تفسیر آزمایش غربالگری سه ماهه اول

سلام لطفا سونو و آزمايش منو تفسير كنيد ممنونم

تصويرجنين با FHR:148 و اكتيويتي نرمال ديده شده
پلاسنتاقدامي مارژينال
ميزان AF نرمال
سن حاملگي براساس CRL:73 معادل ١٣هفته و ٣روز وبراساس BPD:22 معادل١٣هفته و ٤روز
طول سرويكس 30
NT:2.11
NBمشاهده شد
در اندام جنين ضايعه اي مشاهده نشد

Down syndrom:intermediate risk
Tirsomy 18/13: screen negative

Marker Result Mom
Papp-a 14.10 0.36
Free b-hcg 23.70 1.19

زمان آخرين پريوديم ٢/٢ بوده
باتشكر

سلام
عزیزم اولا جفت سرراهی از توع متوسط گزارش شده و طول دهانه رحم تون هم بین 25 تا 35 یعنی در محدوده مرزی ست.
اینها می طلبد کاهش فعالیت و استراحت و ...(در حد توصیه شده درمانگرتون) حتما داشته باشید.
برای غربالگری هم :
فقط برای داون کمی ریسک گزارش شده از حالت عادی بیشتر است(دقت کنید فقط ریسک! بیشتر است )
انشالله که غربالگری 3 ماه ی دوم همین اندک نگرانی را نیر از بین می برد.
كارشناس مامايي فيروز

زینب63 نوشته شده:با عرض و خسته نباشید و تشکر بابت پاسخ دهی تون به سوالات.
من 32 سالمه و بارداری دومم هستش در 12هفته و 5 روزگی برای آزمایشات غربالگری مراجعه کردم جواب های زیر رو دریافت کردم ازتون خواهش میکنم منو راهنمایی کنید که خیلی نگرانم ممنونم
سونوگرافی:
NT=1/5
BPD=19
استخوانهای نازل (NB)دیده شدند
آزمایش:
FBHCG=34 CORRECTED MoM=0.98
PAPP-A=564.1 Corrected MoM=0.14
TRISOMY21=1:933
TERISOMY 18=1:4065
TERISOMY 13=<1:3000
ازتون خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.سپاسگزارم
سلام
عزیزم فقط ریسک سندرم داون از ریسک گزارش شده همیشه کمی بالاتر است و نیاز دارد غربالگری های 3 ماه ی دوم ، مجدد بررسی شود که انشالله نگرانی تون اون موقع برطرف شود.
كارشناس مامايي فيروز

mina1371 نوشته شده:با سلام. لطف میکنید این ازمایشو کامل واسه من توضیح بدید ممنون
Crl 52mm
Nt 1.61mm/ MoM 1.49
PAPP-A 3068 /MoM 1.15
free B-hCG 21.17 / MoM 0.57
Ds (age 1:1340) (final rick 1:17300)
T18/13 (porior 1:11200) ( final risk 1:99000)
سلام
غربالگری تریزومی 18 و 13 و داون است که نرمال است.
سن شما چقدر است عزیزم؟
(با توجه به سن ریسک را بالا تر زده اما ریسک نهایی نرمال است)
كارشناس مامايي فيروز

Parastoo162 نوشته شده:سلام ميشه لطفا جواب آزمايش منو بررسي كنيد خيلي. ممنونم ازتون خيلي استرس دارم
عزیزم عکس خیلی بی کیفیت بود من با زوم بسیار فقط متوجه شدم ریسک سندرم داون بیشتر از 1 در 1000 است و اگر درست دیده باشم .
غربالگری های بعدی باید به کمک تشخیص بیایند تا از نرمال بودنش انشالله مطمئن شویم
كارشناس مامايي فيروز

سلام من ۲۰سالمه وباردار هستم تقریبا بگفته سونوگرافی ۱۱هفته وشش روزه رفتم ازمایش غربالگری رو دادم نتیجه اینجورشد.سونوگرافی .درحد نرمال رویت شدNt.1/1 NB. غربالگری:papp-A2.23mlu/mL:mom0.97. Free B
hcg53.75ng[align=center
[float=left][/float]
[/align]/mL. Mom1.56i [float=left][/float]final risk1:1470 1:22000 final risk 1.129001:99000. CRL:50.7mm NB:present. NT:1.10mm 1.03mom. Ascreen Negative &positive result does not exclude the possibility of downs syndrome,this screening test cannot detect100%of fetus trisomy13/18/21andNTDs(benetech pra) لطفا ازمایش منو ببینید من خیلی نگرانم تروخدا زود جواب بدید
آخرین ويرايش توسط 2 on علی کاظمی, ويرايش شده در 0.

دوست عزیزم
از آنجایی که در تایپتون، متن نامرتب شده واضح نیست که ریسک 1 در 1470 برای کدام تریزومی ذکر شده؟ روبروی 21 (سندرم داون) شده شده؟
در هر صورت سونوگرافی که نرمال است و این عالیست ( چون رد صورت تفاوت بین نتیجه سونو و آزمایش، یعنی سونو نرمال باشد اما...، این سونو است که معتبر است.)
پس علی الحساب نگرانی تون رو کنار بگذارید.
در ثانی اگر برای کسی ریسک داون در آزمایش 1 در 1500 باشد و یا بیشتر : این فقط نشان می دهد ریسک مبتلا بودن ممکن است کمی بیشتر باشد همین.
نه اینکه نشانه ای دال بر داون بودن جنین دیده شده باشد.
ان شالله که غربالگری دوم اطمینان خاطر شما را بیشتر می کند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام .من در 12 هفته و 3 روز سنوگرافی غربالگری مرحله اول انجام دادم . میشه با توجه به نتایجش بهم بگید که مشکلی هست یا نه؟ خواهش میکنم جوابم رو بدید استرس دارم .
FHR :162 BPM
CRL :60mm
BPD : 15mm
HC : 59mm
FL : 7mm
NT : 2.4 mm
NB : present

Shirin74 نوشته شده:سلام .من در 12 هفته و 3 روز سنوگرافی غربالگری مرحله اول انجام دادم . میشه با توجه به نتایجش بهم بگید که مشکلی هست یا نه؟ خواهش میکنم جوابم رو بدید استرس دارم .
FHR :162 BPM
CRL :60mm
BPD : 15mm
HC : 59mm
FL : 7mm
NT : 2.4 mm
NB : present
سلام
دوست عزیزم تشخیص با درمانگر شماست اما NT زیر 3 و یا نهایتا (با توجه به میزان CRL کودک شما = 60 میلی) زیر 2.5 میلی متر ، نرمال است
سونوی شما هم مشکلی ندارد.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و خسته نباشید در صورت امکان آزمایش غربالگری سه ماهه اول اینجانب روتفسیر کنید تصاویر رو فرستادم

فقط من بارداریم دوقلویی بود ولی یکی از جنین ها رو از دست دادم آیا این اتفاق می تونه نتیجه آزمایش رو تحت تاثیر قرار بده من شنیدم که اندازه مارکرها رو می تونه زیاد نشون بده و این سبب می شه نتیجه پر خطر بشه آیا درسته ؟
02.jpg
01.jpg
ارسال پست

بازگشت به “آزمایشات دوران بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 47 مهمان