آزمایش قند بارداری

سلام من در ابتدای بارداری آزمایش قند خون جی تی تی دادم که مشکلی نداشت ارقام آن ناشتا79 بعداز خوزدن گلوکز ساعت اول 153 دوم 110وسوم 77بود در تاریخ 2/4/90 مجدد ازمایش دادم ناشتا 93 بعد ازخوردن 100 گرم گلوکز ساعت اول 210دوم 169و سوم 61 بود ضمنا ناشتا در ادرارچیزی دیده نشده امابعد از خوردن گلوکز در هر سه مرحله 3 مثبت بوده است مرکز مشاوره دیابت و دکتر زنان بهم گفتند که با رژیم حل میشود وچون بعد از ساعت سوم قند خون خیلی پایین است نباید انسولین زد شما چه می گویید ضمنا من در هرحالت نگران سلامتی بچه هستم درحال حاضر در هفته 30 بارداری هستم و آزمایش دوم در هفته 28 ام بوده است لطفامرا راهنمایی نمایید خیلی نگرانم :oops: ممنون

سلام نسرین خانم.شما اهل اورمیه اید؟قصد فضولی نیستا اما من تو تبریز با شما هم کلاسش شدم تو دانشگاه اگه اشتباه نکنم.
الان که تاپیکتونو دیدم هیجان زده شدم.
منتظر جوابتونم و امیدوارم جنین سالمی داشته باشید.و خودتونم همینطور

rahaa نوشته شده:سلام نسرین خانم.شما اهل اورمیه اید؟قصد فضولی نیستا اما من تو تبریز با شما هم کلاسش شدم تو دانشگاه اگه اشتباه نکنم.
الان که تاپیکتونو دیدم هیجان زده شدم.
منتظر جوابتونم و امیدوارم جنین سالمی داشته باشید.و خودتونم همینطور
سلام از آرزوی خوبتان متشکرم . من اهل ارومیه نیستم . بازهم ممنونم دوست خوب :)

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام
منتظر پاسخ باشید...
باسلام خواهشمندم با دادن پاسخ سریعتر مرا از نگرانی خارج سازید ممنون می شوم البته از روزی که این آزمایش راداه ام رژیم هستم خود رژیم گرفتن بر سلامتی بچه تاثیر نمی گذارد و حد این رژیم چقدر است من کل مواد قندی مثل قند وشکر-عسل -کشمش -توت - شکلات - بستنی - شیرینیها را حذف کردم و سه وعده غذای اصلی ام به حداکثر یک سوم رسیده مخصوصا پلو و نان همچنین مصرف میوه جات و لبنیات راهم کم کرده ام ودایم احسا س ضعف و گاهی سر درد دارم لطفا مرا زودتر راهنمایی نمایید ممنون :(

سلام
دوست عزیز! از نظر علمی اگر 2 عدد از این 4 فاکتوری که در این تست ارزیابی شده اند ، آنرمال باشند دیابت حاملگی اثبات می شود. و فقط وقتی توصیه به ورزش و رژِیم بدون درمان انسولینی می شود که قند ناشتا کمتر از 105 و 2 ساعته کمتر از 120 باشد . اما در مورد شما 1و 2 ساعته نرمال نیستند. و لااقل این است که ظرف 1-2 هفته بعد از آزمایش قبلی، آزمایش تکرار شود تا در صورت نیاز درمان انسولینی شروع گردد.
در ضمن رژیم غذایی باید صحیح باشد تا مواد غذایی مورد نیاز مادر و جنین تامین گشته و نیز سحط گلوکز خون تنظیم شود و از کتواسیدوز نیز جلوگیری شود.(پس باید درمانگر شما چنین رژیمی را در اختیارتان بگذارد) تمریناتی هم که از عضلات قسمت فوقانی بدن استفاده می کند و استرس مکانیکی کمتری بر نواحی تنه ایجاد اعمال می کند، نیز مفیدند.(البته اثر ورزش بر سطح گلوکز بعد زا 4 هفته ظاهر می شود)
كارشناس مامايي فيروز

باسلام و تشکر از کارشناس محترم آزمایش بعدی رابصورت قند ناشتا و دوساعت بعد از صرف صبحانه انجام دادم (البته صبحانه همان صبحانه رژیمی بود یعنی قند وشکر نداشت )نتیجه آن قند ناشتا 82و دوساعت بعداز صرف صبحانه 98بوده است بنظر شما با جواب این آزمایش باز هم باید رژیم را ادامه دهم البته چند روز پیش متخصص تغذیه واحددیابت رژیمم را تغییر دادو مصرف نان وبرنج وپروتیین و آجیل و میوه را کمی بیشتر توصیه نمودبعلت اینکه در حدود یکماه گذشته وزنی اضافه نکرده ام ضمنا تا آخر بارداری باز هم باید آزمایش قند بدهم ؟اگر جواب مثبت است نوع آزمایش و زمانهای آن را بفرمایید.
من دومین فرزند خودرا باردار هستم و در زمان بارداری اول خداراشکر هیچ مشکلی نداشته و با اصرار خودم طبیعی زایمان کردم ولی بعد از مدتی مشکل تیرویید پیدا کردم که تاقبل از بارداری مجدد ( بانتیجه تی اس اچ 2.8وتی4برابر 11.8 )هفته ای 6روز روزی یکعدد قرص استفاده می کردم و بعداز آزمایش بعدی درتاریخ 15/12/89( بانتیجه تی اس اچ 0.8وتی4برابر 11.4 ) شد هفته ای یکعدد (یعنی جمعا" هفت عدد در هفته ) ودوماه پیش(تاریخ 21/2/90 بانتیجه تی اس اچ 0.5وتی4برابر 9.6)دوزآن روزی یکعددبعلاوه جمعه ها یکی ونصفی شده است و در آخرین آزمایش نتایج بشکل تی اس اچ برابر 0.9و تی 4برابربا 12بوده است (15/4/90) آیا لازم است مصرف قرص لوتیروکسین را تغییر دهم ضمنا" از ابتداهم فقط دراین دوموردمشکل داشته ام ودر آزمایش تیروئیدپروکسایدس آی جی جی مشکلی نداشته ام . از راهنمایی شما متشکرم.

nasrinnemati نوشته شده:باسلام و تشکر از کارشناس محترم آزمایش بعدی رابصورت قند ناشتا و دوساعت بعد از صرف صبحانه انجام دادم (البته صبحانه همان صبحانه رژیمی بود یعنی قند وشکر نداشت )نتیجه آن قند ناشتا 82و دوساعت بعداز صرف صبحانه 98بوده است بنظر شما با جواب این آزمایش باز هم باید رژیم را ادامه دهم البته چند روز پیش متخصص تغذیه واحددیابت رژیمم را تغییر دادو مصرف نان وبرنج وپروتیین و آجیل و میوه را کمی بیشتر توصیه نمودبعلت اینکه در حدود یکماه گذشته وزنی اضافه نکرده ام ضمنا تا آخر بارداری باز هم باید آزمایش قند بدهم ؟اگر جواب مثبت است نوع آزمایش و زمانهای آن را بفرمایید.
من دومین فرزند خودرا باردار هستم و در زمان بارداری اول خداراشکر هیچ مشکلی نداشته و با اصرار خودم طبیعی زایمان کردم ولی بعد از مدتی مشکل تیرویید پیدا کردم که تاقبل از بارداری مجدد ( بانتیجه تی اس اچ 2.8وتی4برابر 11.8 )هفته ای 6روز روزی یکعدد قرص استفاده می کردم و بعداز آزمایش بعدی درتاریخ 15/12/89( بانتیجه تی اس اچ 0.8وتی4برابر 11.4 ) شد هفته ای یکعدد (یعنی جمعا" هفت عدد در هفته ) ودوماه پیش(تاریخ 21/2/90 بانتیجه تی اس اچ 0.5وتی4برابر 9.6)دوزآن روزی یکعددبعلاوه جمعه ها یکی ونصفی شده است و در آخرین آزمایش نتایج بشکل تی اس اچ برابر 0.9و تی 4برابربا 12بوده است (15/4/90) آیا لازم است مصرف قرص لوتیروکسین را تغییر دهم ضمنا" از ابتداهم فقط دراین دوموردمشکل داشته ام ودر آزمایش تیروئیدپروکسایدس آی جی جی مشکلی نداشته ام . از راهنمایی شما متشکرم.
سلام
منتظر پاسخ باشید...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایشات دوران بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان