با سلام خدمت کارشناس عزيز
من رفتم سونوي nt و آز غربالگري و خدارو شکر همه چي طبيعي بود.
الان 12 هفته و 2 روز هستم و در سونو ضربان قلب جنين 177 بود و در سونوي قبلي که 6 هفته و 5 روز انجام دادم 178 بود.
ميخواستم بدونم اين مقدار ضربان براي جنين عاديه؟؟ زياد نيست؟؟در ضمن حرکات جنين هم خيلي زياد بود (حسابي ورجه وورجه ميکرد :D )
به نظر شما اين حالت و اين ضربان طبيعيه؟؟

سلام
دوست عزیز از خبرخای خوشی که دادید ممنونم! خیالتون راحت هر دوی اینها نشان یک کوچولوی کاملاً سلامته عزیزم!
ضربان قلب جنین هرچه بارداری پیشرفت می کند سرعتش کاهش می یابد تا زمان تولد که به 120-140 می رسد.
كارشناس مامايي فيروز

من الان 12 هفته و 6 روزه که باردارم و از هفته 6 فقط حالت تهوع داشتم اما الن 10 روزه گه هر روز صبح بالا ميارم و شبا هم حالم خيلي بد ميشه .مي خواستم بدونم مگه در اين هفته ها حالت تهوع برطرف نميشود و يا لا اقل کمتر نمشود؟ پس چرا من بدتر ميشم؟؟ اين حالتاي من در اين هفته غير طبيعي است؟؟؟؟؟

سلام
تشخیص نرمال بودن یا نبودن وضعیت مادر بارداری در بارداری فقط باید توسط درمانگر وی که از چم و خم بارداری او آگاه است صورت گیرد اما صرفاً از نظر تئوری : تهوع صبحگاهی و ویار بارداری تا انتهای 4 ماه اول نیز گاهی ادامه می یابد. از طرفی شدید شدن آن هم در هر مقطعی از این 4 ماه در افراد مختلف متفاوت بوده و نشیر وضعیت شما را نیز شاهد بوده ایم. البته مسلماً تغییر در وضع تغذیه نیز در شدت و ضعف این مشکل، موثر است.
البته دوست عزیز مسلماً در صورتیکه این وضعیت منجر به سوء تغذیه و ضعف مفرط در شما شود، طبیعی نخواهد بود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم کارشناس عزيز
واقعا ببخشيد که من اين همه سوال مي پرسم مي خواستم بدونم هفته ي چند براي بررسي اندازه طول سرويکس (بررسي نارسايي دهانه رحم) بايد سونو رفت؟؟؟
من قبل از بارداري که سونو رفته بودم طول سرويکسم 27 بود به خاطر همين مي خوام برم سونو هفته چند بايد برم سونو براي کنترل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
هر زمانی از بارداری می تواند سونولوژیست اندازه بگیرد دوست عزیز
اما از آنجائیکه اگر کوتاه باشد باید سرکلاژ شود نباید دیر انجام داد.
(البته خود سرکلاژ هم قبل از سونوی nt انحام نمی دهیم)
كارشناس مامايي فيروز

من متوجه شدم که در سونوي قبل از بارداري ابعاد تقريبي رحم را 27*61 نوشته بوده اين عدد (27) با طول سرويکس فرق مي کند؟؟؟؟و اگر اينکونه است ديگر لزومي به بررسي دهانه رحم نمي باشد؟؟؟؟؟
ممنون از توجه شما

سلام
دوست عزیز طول دهانه رحم با ابعاد خود رحم متفاوت است و اگر عددی که 27 ذکر فرمودید همین ابعاد رحم است و طول دهانه ی رحم نیست پس دیگر جای نگرانی نیست.
بله گاهی در سونوها سول سرویکس (دهانه ی رحم) را اندازه می گیرند و اگر کوتاه باشد قطعاً گزارش داده می شود.
كارشناس مامايي فيروز

--------------------------------------------------------------------------------

نتيجه آزمايش من بدين شرح است لطفا راهنمايي نماييد:

color:yellow
appearrance:semi clear
ph:5
protein:negative
glocose:negative
ketone:negative
bilirubin:negative
urobilinogen:negativenitrite
w.b.c:3-4
R.B.C:12-15
eptical cell:8-10
bacteria:rare
mucus:few
blood:(2+)
culture: no growth after 24 hrs
مي خواستم بدونم اين مقدار گلبول قرمز در ادرار غير طبيعي است؟ نيازي هست که به دکترم مراجعه کنم.
با تشکر
ارسال پست

بازگشت به “آزمایشات دوران بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 27 مهمان