فوری Toxo

باسلام. مشکلی دارم که علی رغم مراجه به چند پزشک هنوز جواب نگرفتم و ناچار مزاحم شما شدم:
37 ساله و دارای یک فرزند سالم هستم خرداد ماه امسال ،در دومین حاملگی و در ماه دوم سقط کردم.نتیجه آزمایش حدود 20 روز بعد از سقط به شرح زیر بود :
Toxo IgG: 138
Toxo IgM :0.44
Rubella IgG: 35
Rubella IgM: 0.25
CMV IgG: 58
CMV IgM: 0.1
یکی از پزشکان متخصص زنان و زایمان هیچ نکته و مشکلی را برایم عنوان نکرد . پزشک متخصص زنان و زایمان دیگری با مشاهده آزمایش فوق جهت احتمال سرخجه من را به متخصص عفونی معرفی کرد و احتمال سقط را به دلیل آن عنوان نمود.
بعد از مراجعه به متخصص بیماریهای عفونی ایشان موضوع را رد و بیماری انگلی دیگری را عنوان کرد که جهت درمان آن نیز آیسی کلووین و کوتریماکسازول تجویز کرد و بارداری بعد از مصرف این قرصها (10 روز)را نیز بلا مانع دانست .
ضمنا تا جایی که یادم می آید علایم سرخجه نداشته ام و واکسن نیز نزده ام.
اکنون (11/11/89)مجدد و در هفته 6 بارداری هستم. هفته گذشته مجدد آزمایش دادم . نتیجه به شرح زیر بود :
Toxo IgG: 209 (Positive)
Toxo IgM :0.4
CMV IgG: 101(Positive)
CMV IgM:0.2
Toxoplasma IgG:0.35(High)
به همان پزشک متخصص بیماری های عفونی مراجعه کردم .ایشان مجدد بیماری را برای جنین خطرناک توصیف کرد و قرصهای Rovamycine و آسیکلوویر 400 تجویز کرد.
ضمنا متخصص دیگری گفت نیازی به مصرف هیچ دارویی نیست !!
لطفا با توجه به نظرات مختلف :1- آیا مقایسه آزمایشات فوق من بیمارم 2- آیا ممکن است به جنین تا کنون صدمه ای وارد شده باشد 3- داروها را مصرف کنم ؟.
با تشکر

سلام
دوست عزیزم اگر توانستید رنج کیت آزمایشگاهی که همین آزمایش اخیر رو در آن محل داشتید، برام بفرستید و لی اینجور که تایپ کردید ویروس سایتومگالCMV مثبت گزارش شده(البته مهم این است که IgM آن مثبت باشد وگرنه اگر IgM منفی باشد مثبت بودنIgG فقط به معنی برخورد قبلی با ویروس است و نه ابتلای فعلی!)
سوال دوم:برای انگل توکسو در آزمایش دومتان IgM سنجیده نشده؟ اگر شده با رنج آزمایشگاه برام بفرستید.
كارشناس مامايي فيروز

رنج کیت Toxo

Toxo IgG: 209 (Positive _ کوچکتر از 15 منفی ،بین 15-30 مرز و بزرگتر از 30 مثبت
Toxo IgM :0.4_کوچکتر از 0.8 منفی ؛ Indetermineبین 0.8 تا 1 ؛ بزرگتر از 1 مثبت
CMV IgG: 101(Positive) _ بزرگتر از 16 منفی،بین 16-22 مرز و بزرگتر از 22 مثبت
CMV IgM:0.2 _ کوچکتر از 0.8 منفی ،بین 0.8 تا 1.1 مرز و بزرگتر از 1.1 متبث
Toxoplasma IgG:0.35(High _ کوچکتر از 0.2 یایین ،بزرگتر مساوی 0.2 و کوچکتر از 0.3 منفی ؛ بزرگتر مساوی 0.3 بالا
1-منظورتون از اینکه گفتین انگل توکسو در آزمایش دومتان IgM سنجیده نشده؟ چیه .من تمام آزمایش رو فرستادم.آیا همین Toxo IgM :0.4 نیست؟آیا بیماری فعال است؟
2-چرا درآزمایش دوم بعضی رنج ها اینقدر بالا رفته است؟آیا دلیل بر فعال شدن بیماری است؟

ضمنا اینم بگم که در آزمایش اول Rubella IgM کوچکتر از 0.8 منفی و بزرگتر از 1 مثبت است.rubella IgG نیز کوچکتر از 8 منفی وبزرگتر از 11 مثبت است که در آزمایش ذوم اینا رو نداره.
با تشکر از شما

سلام!ممنون IgM رو هم دیدم عزیزم
در این آزمایش اخیر ابتلای به انگل توکسو و همینطور ویروس سایتومگال منفی ست (طبق توضیحات قبلی و اینکه IgMآنها منفی ست)
پس جای نگرانی ندارد و بالارفتن IGG هم به معنای فعالتر شدن نیست.چراکه به دلیلی منفی بودن IgM بیماری فعلی منتفی ست. البته اینکه آیا لازم است به جهت برخورد احتمال یقبلی بدن با این انگل و ویروس در حال حاضر اقدام خاصی صورت گیرد این مساله را باید پزشک عفونی تشخیص دهند.راستش را بخواهید مساله برای خودم هم کمی عجیب است اینکه همزمان در هر 3 مورد(سرخجه، توکسو و سایتومگال) Igg مثبت گزارش شده است!کاش می شد پزشک عفونی حاذقی که کاملاً قضیه رو توجیه کنند می یافتید.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام مجدد.صمیمانه از شما که بخشی از وقتتان را به این امر اختصاص داده اید سپاسگزارم.
فقط یک پزشک عفونی که از طریق متخصص زنان و زایمان به عنوان پزشکی حاذق به من معرفی شدند دارو تجویز کرده که شرحش را دادم. البته خصلت هایی در ایشان دیدم که مرا دچار تردید کرد و به پزشکان دیگری (حضوری-الکترونیکی ) مراجعه کردم که حداقل 3 پزشک متخصص عفونی دیگر هیچ اقدام دارویی را در حال حاضر تجویز نکردند که من هم به توصیه این 3 نفر عمل می کنم.
لطفا اگر مطلب جدیدی در این مورد مد نظرتان بود مرا مطلع نمایید
ایامتان به کام باد
ارسال پست

بازگشت به “آزمایشات دوران بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان