لتزول و متفورمین...

سلام دوستای عزیز و کارشناس محترم
من 29 سالمه 3سالع ازدواج کردم ولی 1سال و 2ماه که اقدام کردیم برای بارداری امروز رفتم دکتر برام لتروزول ومتفورمین نوشت.
میخواستم بدونم این قرصها برای چی تجویز میشه و عوارض شون چیه؟؟؟؟؟؟؟
البته من سونوی روز14 پری دادم نرمال بوده و 2 فولیکول 14 و 21 داشتم (بدون مصرف دارو)

سلام
لتروزول تحریک تخمک گذاری می کند متفورمین هم اغلب در pco ها در کنار درمان اصلی درمان کناری ست و کمک به تنظیم ترشح هورمونها و ... می کندو در برقراری تخمک گذاری موثر است.
اما مساله این است که اگر سیکل منظم دارید و سونوتون هم این بوده؛ احتمال داشتن تخمک گذاری خود به خود دارید و باید با توجه به مدت طولانی اقدامتون، اول آنالیز اسپرم و سپس عکس رنگی از رحم گرفته شود. تا باز بودن لوله ها چک شود. (چه بسا مشکل از تخمک گذاری نباشد و شما لازم نباشد که تحریک تخمک گذاری با لتروزول و ... داشته باشید)

کارشناس عزیز من پریودم نامنظمه. آزمایش همسرمم براتون تو یه پست دیگه گذاشتم گفتید خوب و نرماله.
این ماه ان شالله میخوام عکس رنگی بگیرم. سونوی روز14 پریودی دادم نرمال بود و 2تافولیکول14 و 21 داشتم.
-*نظر شماهم اینه که قرص ها رو فعلا استفاده نکنم؟؟؟؟؟؟؟؟
توی مطب پزشک که بودم با یه خانمی صجبت کردم اونم مثل من تخمک گذاری داشته ولی همون دکتر براش لتروزول و متفورمین نوشته اونم خورده بعدش باعث شده کیست در بیاره و تخمدانش دیگه فعال نباشه. به خاطر همین منم شک کردم که قرصها رو استفاده کنم.
-*حالا این کیست و عدم تخمک گذاری ایشون به خاطر مصرف قرص هاست؟؟؟؟؟؟؟
-*برام سوال پیش اومد منکه بدون مصرف دارو تخمک دارم چرا باید داروی تحریک تخمک گذاری مصرف کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال پست

بازگشت به “آمادگی برای مادر شدن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان