کشیدن سیگار در دوران بارداری

#1
سلام من32 سالم هست و هفته سوم بارداری هستم و حدود ده سال هست که سیگار میکشم قبل از اطلاع از بارداری روزی 15 تا 20 عدد میکشیدم بعد از اینکه متوجه شدم باردارم روزی 6 عدد میکشم به توصیه اطرافیان که میگفتند نباید یک باره سیگار و کنار گذاشت و توصیه پزشکم که گفتن اگر حالات روحی ات و به هم میریزه و باعث استرس میشه
حالا سوالم این هست چند تا سیگار در روز میتونه به جنین آسیب نرسونه ؟؟؟ اگر واقعا شرایط روحی مناسبی برای ترک کامل سیگار نداشته باشم ؟
و در ضمن از هفته چندم کشیدن سیگار میتونه روی روند رشدی جنین تاثیرگذار باشه ؟

و چه تاثیراتی میتونه روی جنین داشته باشه ؟؟؟


#2
موادشیمیایی موجود در تنباکو از طریق جریان خون از مادرهای باردار به جنین سرایت می کند. این موادشیمیایی سمی، برای جنین و همچنین مادر عوارض و مشکلات خطرسازی را به دنبال خواهد داشت. سیگار کشیدن طی دوران حاملگی، منجر به مشکلاتی از قبیل وضع حمل زودرس، پایین بودن وزن نوزاد، سقط جنین، مرگ نوزاد تازه به دنیا آمده خواهد شد. نوزادان تازه به دنیا آمده ای که مادران آنها طی حاملگی سیگار می کشیده اند، به اندازه بزرگسالانی که سیگار می کشند، در جریان خونشان نیکوتین وجود دارد و طی چند روز اول تولدشان با مشکلات بسیاری روبه رو خواهند شد.

زنان سيگاري که در طول دوران بارداري سيگار را ترک مي کنند از سلامتي بيشتري برخوردار خواهند شد . ميزان تولد نوزادان نارس و زيروزن طبيعي بايد از طريق ريشه کن شدن مصرف سيگار در طول بارداري به ميزان ۲۶-۱۷ درصد کاهش يابد .

همزمان با ترک سیگار ورزش را نیز شروع کنید . پیاده روی و ورزش صبحگاهی و انجام دم و بازدم های مناسب - مدت زمان فاصله بین دم . بازدم باید سه برابر زمان دم گیری باشد - به شما در رسیدن به سلامت کامل کمک خواهد کرد
دوست عزیزم من به هیچ وجه مصرف سیگار را توصیه نمی کنم و اگر ترک کامل آن برای شما ممکن نیست هرچه کمتر بهتر سعی کنید مگزیمم بیش از یک نخ در روز استفاده نکنید تا دلبندتان در سلامتی کامل باشد !
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دخانیات و...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان