صفحه 1 از 1

ضربان قلب جنین

ارسال شده: پنج‌شنبه 22 اردیبهشت 1390, 11:34 am
توسط lola
با سلام مجدد به پاسخگوی همیشگی سوالاتم..هفته پیش رفتم سونو.دکتر سونوگرافیست گفت که فقط ساک جنینی دیده میشه و قلب جنین وجود نداره.اینم گفت که با توجه به تاریخ شروع آخرین پریودم که52 روز ازش میگذشت باید الان حداقل 6هفته ام میبود که الان فقط در حد 4هفته و 5 روز دیده میشه.دکتر خودم گفت که فردا برم سونو واژینال که رفتم اونم گفت جنین 6هفته و 5روزشه ولی قلبش نمیزنه و همونجا بهم گفت برو بندازش.من این کارو کردم ولی الان این شک افتاده به جونم که نکنه تخمک گذاری من دیر تر از زمانی که دکتر فکر میکرده اتفاق افتاده و من مثلا نزدیکای زمان پریودم حامله شده باشم که جنینم اینقدر کوچیک بوده که ضربان قلب نداشته و اونا فکر کردن که قلبش وایستاده؟! در ضمن من هیچ درد و خونریزی هم نداشتم. به نظرتون تشخیصشون درست بوده؟

ارسال شده: شنبه 24 اردیبهشت 1390, 10:04 am
توسط KarshenaseMamaee
سلام
دوست عزیزم ! منطقی این است که با توجه به اینکه از زمان تشخیص و اقدام گذشته ایم در مورد غلط بودن آن دیگر لااقل شما فکر نکنید.اصلاً این زمان دیگر زمان بررسی اقدامات گذشته نیست...
اما از نظر علمی بدانید که تا 2 سونو با اختلاف لااقل یک هفته نداشته باشید نباید تصمیم را قطعی کنید.یعنی درست است که مادر 6 هفته در سونوی واژینال انتظار دیدن ضربان قلب را داریم اما در صورت ندیدن، باید تا 7 هفته صبر کنیم و مجدد سونو انجام دهیم(البته این در صورتیست که در سونوی دوم شما جنین دیده شده باشد و مشکل فقط نبود ضربان قلب بوده باشد)

ارسال شده: یک‌شنبه 25 اردیبهشت 1390, 3:50 pm
توسط lola
من دارم دیوونه میشم.پس چرا دکتر من و دکتر سونوگرافیم اینقدر مطمئن گفتن بچه مرده و برو کورتاژش کن؟ یعنی ممکن بوده تا یک هفته دیگه قطب جنینی دیده میشد؟ :cry:

ارسال شده: دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 10:27 am
توسط hgfd
سلام گلم نميخوام ناراحتت كنم فقط ميگم تا درس عبرتي بشه برا ديگران
من هفته 6 و 2 روز رفتم سونو فقط ساك تشكيل شده بود دكتر خودم نبود رفتم پيش يك متخصص ديگه منو خيلي ترسوند گفت برو حالا 10 روز ديگه بيا چون لك داشتم گفت اين نشانه سقطه تو اين 10 روز نميدونيد چي كشيدم 12 روز بعد كه دقيقا 8 هفتم كامل شد رفتم سونو گفت خدارو شكر جننين تشكيل شده و قلبشم ميزنه

ارسال شده: دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 4:19 pm
توسط lola
پس چرا دکتر من بم نگفت برو یک هفته ده روز دیگه بیا؟؟؟؟؟؟آخه من که تجربه ای نداشتم باید از کجا میفهمیدم که هنوزم باید صبر کنم؟یعنی دکترم دلیلی داشته؟

ارسال شده: دوشنبه 26 اردیبهشت 1390, 8:54 pm
توسط lola
خود دکتره گفت همه دو سونو میدن برا کورتاژ ولی برا تو یکی کافیه!!!!!!!!

ارسال شده: سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1390, 7:27 am
توسط hgfd
سلام
البته اونم دكتره درس خونده احتمالا تشخيص داده كه ديگه تشكيل نميشه پس ناراحت نباش چون ديگه كاري از دستت بر نمياد پس انشاالله به زودي بارداري موفقي داشته باشي خانمي برا ما هم دعا كن منم اگه قابل باشم برات دعا ميكنم

ارسال شده: سه‌شنبه 27 اردیبهشت 1390, 10:19 am
توسط lola
ممنونم. ممکنه کارشناس مامایی جوابم رو بده؟

ارسال شده: چهارشنبه 28 اردیبهشت 1390, 10:41 am
توسط KarshenaseMamaee
lola نوشته شده:من دارم دیوونه میشم.پس چرا دکتر من و دکتر سونوگرافیم اینقدر مطمئن گفتن بچه مرده و برو کورتاژش کن؟ یعنی ممکن بوده تا یک هفته دیگه قطب جنینی دیده میشد؟ :cry:
سلام مجدد
دوست عزیزم به آخرین پستم اگر مجدداً نگاه بیندازید می بینید که در انتهای متن عرض کردم:"(البته این در صورتیست که در سونوی دوم شما جنین دیده شده باشد و مشکل فقط نبود ضربان قلب بوده باشد)
"
این طور که از پاسخ شما متوجه شدم حتی قطب جنینی هم در هیچ کدام از سونوها دیده نشده بوده، پس هرچند که از نشر علمی یک اقدام تائیدی کم انجام شده است اما به واقع احتمال اینکه امیدی در آن زمان وجود داشته باشد بسیار کم بوده چراکه قطب جنینی در سونوی شکمی در 5-6 هفته و در سونوی واژینال 1 هفته زودتر نمایان می شود.