نزديكي در بارداري

سلام كارشناس محترم و مهربون
سوالي دارم كه روم نشد از پزشكم بپرسم :oops:
من الان 2 ماه بارداريم تموم شد مي خواستم بدونم نزديكي بدون دخول(ببخشيد ، فقط با ماليدن آلت ها به هم) ولي با ارضاء شدن زن خطري براي جنين داره ؟ آخه وقتي زن ارضا ميشه رحم حالت انقباض مي گيره و تكون مي خوره ، اين حالت براي جنين ضرري نداره ؟يا باعث سقط نمي شه ؟
از هفته چند بارداري شكم شروع به بزرگ شدن مي كنه ؟ الان كه تازه وارد هفته 11 شدم هنوز تغيير قابل لمسي رو در خودم نمي بينم. آيا اين طبيعيه ؟
متشكرم

با سلام من الان هفته 14 هستم میخواستم بدونم میشه نزدیکی انجام داده ؟ و من ماه قبل که دکتر رفتم گفت جنینم پایینه گفت کم کم بالا میره درسته یا نه؟

ا سلام من الان هفته 14 هستم میخواستم بدونم میشه نزدیکی انجام داده ؟ و من ماه قبل که دکتر رفتم گفت جنینم پایینه گفت کم کم بالا میره درسته یا نه؟

دوست عزیز به طور کلی نزدیکی به جز ماه اخر بلا مانع است ولی باید با پزشک خود نیز مشورت کنید زیرا در یک سری شرایط خاص نزدیکی منع می شود !منظور شما را از این که جنین پایین است متوجه نشدم !توضیح بیشتر بدهید لطفا !
كارشناس مامايي فيروز

Re: نزديكي در بارداري

1962 نوشته شده:سلام كارشناس محترم و مهربون
سوالي دارم كه روم نشد از پزشكم بپرسم :oops:
من الان 2 ماه بارداريم تموم شد مي خواستم بدونم نزديكي بدون دخول(ببخشيد ، فقط با ماليدن آلت ها به هم) ولي با ارضاء شدن زن خطري براي جنين داره ؟ آخه وقتي زن ارضا ميشه رحم حالت انقباض مي گيره و تكون مي خوره ، اين حالت براي جنين ضرري نداره ؟يا باعث سقط نمي شه ؟
از هفته چند بارداري شكم شروع به بزرگ شدن مي كنه ؟ الان كه تازه وارد هفته 11 شدم هنوز تغيير قابل لمسي رو در خودم نمي بينم. آيا اين طبيعيه ؟
متشكرم
دوست عزيز سلام.
در مورد نزديكي بايد بگم كه نزديكي در دوران بارداري بجز ماه اخر اشكالي نداره.در سه ماه اول هم بهتره با احتياط باشه. در مورد ارضا شدن بايد بگم اين سؤال من هم بود. از يه ماما پرسيدم و گفت اشكالي نداره. من هم دراين دوران ارضا ميشم و اين تكانها در زمان ارضا خطري را براي نوزاد ايجاد نميكند.
شكم از ماه چهارم به بعد شروع به جلو اومدن ميكنه البته برا من از ماه سوم اين اتفاق افتاد.
موفق باشيد

ندا جان سلام
هماطنور که در پاسخم به خانم مژگان خوانید:
به طور کلی نزدیکی به جز ماه اخر بلا مانع است ولی باید با پزشک خود نیز مشورت کنید زیرا در یک سری شرایط خاص نزدیکی منع می شود ! نظیر لکه بینی مارد به علتی خاص یا بارداری با مشکلات دیگر.
در مورد رحم رحم تا زه در 12 هفته به استخوان پوبیس در لگن می رسد.
در 20 هفته هم به ناف.
این طبیعی ست که شما هنوز تغییری در شکم خود حس نمی کنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز. من در ماه سوم دچار لکه بینی شدم که یک مدت قطع و مجدد شروع شد که با استراحت مطلق قطع گردید.تقریبا اوایلاچهار ماهگی قطع شد ا لان در هفته 19هم هستم رفتم دکتر معاینه کرد و گفت جفت پایین هست ولی تا هفته 23 احتمالا بالا میرود و چون خیلی وقته لک ندیدم استراحت نسلی داد . البته گفت معمولا توی این تایم جفت پایینه و به مرور بالا میره وای اگر نرفت تبدیل به جفت سر راهی میشه سوال من از شما اینه که من من در زمان لکه بینی نباید نزدیکی میداشتم اما اما نتونستم از دکترم بپرسم الان هم نباید نزدیکی داشته باشم؟

Saravz نوشته شده:سلام کارشناس عزیز. من در ماه سوم دچار لکه بینی شدم که یک مدت قطع و مجدد شروع شد که با استراحت مطلق قطع گردید.تقریبا اوایلاچهار ماهگی قطع شد ا لان در هفته 19هم هستم رفتم دکتر معاینه کرد و گفت جفت پایین هست ولی تا هفته 23 احتمالا بالا میرود و چون خیلی وقته لک ندیدم استراحت نسلی داد . البته گفت معمولا توی این تایم جفت پایینه و به مرور بالا میره وای اگر نرفت تبدیل به جفت سر راهی میشه سوال من از شما اینه که من من در زمان لکه بینی نباید نزدیکی میداشتم اما اما نتونستم از دکترم بپرسم الان هم نباید نزدیکی داشته باشم؟
اگر به شما استراحت دادند نزدیکی هم جزو آن است اما جفت سرراهی در این سن خودش اصلاح میشود .از چه نوعی بود؟ خفیف (لولائی) متوسط یا شدید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام و سپاس از پاسخ شما کارشناس گرامی. من زمانی که لک داشتم سونو دادم از نوع placenta is located posterior low lying, grade I. که دکتر گفت احتمالا تا هفته 23ام میره بالا به شرط استراحت نسبی. نظر شما هم همینه؟ امکان این هست که با قطع شدن کامل لکه بینیم بازم جفت بالا نره و تبدیل به جفت سر راهی بشه؟

سلام
جفت lowlying grade1 هست
می خواستم ببینم گرید 1 ینی چی و چند تا گرید داریم؟
الان باید چی کار کنم
طول سرویکس هم با سونوی معمولی و با مثانه پر 42 در 17 بود . تفسیرتون رو می خوام بدونم
جنین هم بریچ بود الان که 15 هفته و 2 روزم بود تقریبا این قضیه مهمه؟
می بخشید یه سوال دیگه سمت چپ شکمم ینی همون جا که جنین هست تیر می کشه و بعد ترشح دارم که البته سفید هست. این قضیه اش چیه؟ مربط به محل جفت نمی شه؟
ممنونم

shima.g نوشته شده:سلام
جفت lowlying grade1 هست
می خواستم ببینم گرید 1 ینی چی و چند تا گرید داریم؟
الان باید چی کار کنم
طول سرویکس هم با سونوی معمولی و با مثانه پر 42 در 17 بود . تفسیرتون رو می خوام بدونم
جنین هم بریچ بود الان که 15 هفته و 2 روزم بود تقریبا این قضیه مهمه؟
می بخشید یه سوال دیگه سمت چپ شکمم ینی همون جا که جنین هست تیر می کشه و بعد ترشح دارم که البته سفید هست. این قضیه اش چیه؟ مربط به محل جفت نمی شه؟
ممنونم
جف 3 گرید دارد که چه گرید بالا رود یعنی پیرترمی شود و در نتیج اکسیژن رسانی به جنین ....
جفت شما به اصطلاح جوان است و نرمال!
طول دهانه رحم هم نرالاست بین 25 تا 30 مرزی و بالای 35نرمال ست. گ کوتاه شود یعنی نارساست و نیاز به سرکلاژ داریم و ... وگرنه احتمال سقط یا زایمان زودرس پیش می آِید
بریچ بودن هم مشکل نیست چندین بار تا انتها ممکن ات بچرخد.
ترشح طبیعی بارداری ست .و ارتباطی به تیر کشیدن ها ندارد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “روابط زناشویی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان