سوال

سلام خسته نباشید
میخواستم بپرسم در دوران بارداری هرنوع کرمی را نباید استفاده کنیم یا کرم هایی که ویتامین aدارن ؟
مثلا کرمی که نزده ویتامین aداره می تونیم استفاده کنیم؟
ممنون ازپاسخ هایی که هر عه میدهید :D

جواب سونوگرافی

با سلام و خسته نباشید. من در هفته 12 بارداریم. تو سونوی من نوشته شده بود جنین زنده با پرزانتاسیون variable مشاهده شد. و موقعیت جفت قدامی و مارژینال و با گرید صفراست.و crl=52mm .حجم مایع آمنیوتیک در حد طبیعی است.طول سرویکس با مثانه پر 32م م است.لطف می کنید راهنمایی ام کنید.

Re: سوال

f1388s نوشته شده:سلام خسته نباشید
میخواستم بپرسم در دوران بارداری هرنوع کرمی را نباید استفاده کنیم یا کرم هایی که ویتامین aدارن ؟
مثلا کرمی که نزده ویتامین aداره می تونیم استفاده کنیم؟
ممنون ازپاسخ هایی که هر عه میدهید :D
فقط ویتامین A است عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

Re: جواب سونوگرافی

life نوشته شده:با سلام و خسته نباشید. من در هفته 12 بارداریم. تو سونوی من نوشته شده بود جنین زنده با پرزانتاسیون variable مشاهده شد. و موقعیت جفت قدامی و مارژینال و با گرید صفراست.و crl=52mm .حجم مایع آمنیوتیک در حد طبیعی است.طول سرویکس با مثانه پر 32م م است.لطف می کنید راهنمایی ام کنید.
پرزانتاسیون variable :یعنی:نوع قرار گیری اش متغیر است (یعنی نمی توان به طور قطع گفت که سر بالاست یا پا بالاست یا عرضی ست و ... ) و بدیهی ست که برای نیاز به تشخیص قطعی در این موضوع هنوز وقت بسیاری داریم.
جفت و نحوه ی اتصالش به رحم :قدامی (جلویی) که اینهم از وضعیتهای نرمال است.
گرید صفر: عالیست یعنی کلسیفیه (به طور عامیانه پیر) نشده است.
مارژینال : جفت از نوع سرراهی (گرید متوسط) است. که اینهم ارزش تخیصی ندارد چراکه اغلب تا 28 هفته مکان جفت اصلاح می شود و از حالت سررراهی در می آید فقط باید در سونوهای بعدی پیگیر باشیم.
طول دهانه ی رحم هم بالای 30 و نرمال است . درسونوهای بعدی به این هم باید دقت شود که پایینتر نیاید اما الان نرمال است.
و در کل جای نگرانی ندارد
كارشناس مامايي فيروز

Re: من ۸روز هست که پریودی من عقب افتاده واقدام به بارداری کردم فقط سینه هام درد می کنه وسردرد دارم ممکنه‌‌باردارباشم

سلام خسته نباشید من ۷روز پریودیم عقب افتاده وسینه هام خیلی درد می کنه وسردرد دارم وترشحات سفید رنگ کشدار البته کم هستش ممکن هست باردار باشم
ارسال پست

بازگشت به “روابط زناشویی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان