پروپرانولول یا ایندرال جزء داروهای گروه c در بارداری محسوب می شود و با توجه به میزان کم مصرف شما جای نگرانی ندارد . البته همین دارو در 3 ماهه دوم و سوم بایستی با احتیاط بسیار بیشتری تجویز شود . برای اطلاع از دسته بندی داروها در بارداری لینک زیر را مطالعه فرمایید .

http://www.firooz.com/modules.php?name= ... topic&t=74
از مصرف دارو بدون مشورت و یا تجوز پزشک خودداری کنید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

مرسي از پاسختون من وقت دكتر دارم براي هفته بعد ، مي خواستم بدونم آيا دارويي براي طپش قبل وجود دارده كه براي جنين مضر نباشه و يا من بايد تا آخر بارداري با اين طپش قلب مدارا كنم كه البته با توجه به شرايط كاريم فوق العاده براي سخته، بازهم تكشر و مرسي

به طور کلی در بارداری تغیراتی در سیستم قلبی عروقی رخ می دهد : افزایش حجم خون ، افزایش برون ده قلبی و افزایش ضربان قلب . ( ضربان قلب 10 ضربه نسبت به پیش از بارداری اضافه می شود)
اما این وضعیتی که شما ذکر می کنید یعنی آزاردهنده بودن آن به نحوی که دارو مصرف کرده اید ، قطعا نیازمند بررسی توسط پزشک است . البته داروهایی برای منظم کردن ضربان قلب وجود دارد که در گروه C هستند و در صورت نیاز، بایستی توسط متخصص تجویز شود.
توصیه های عمومی :
حتی الامکان از تردد در محیطی که تهویه خوبی ندارد و اکسیژن آن کم است خودداری کنید .
از انجام کارهایی که باعث افزایش ضربان قلبتان می شود پرهیز کنید .
به هیچ وجه طاق باز نخوابید . به یک پهلو و ترجیحا به پهلوی سمت چپ بخوابید .
از هر نکته ای که آرامش شما را بر هم می زند ، پرهیز کنید ( از دیدن یک فیلم تا فکر کردن به موضوعات استرس زا و هر آن چه خود بهتر می دانید )

ما را از نتیجه بررسی های پزشک ، با خبر کنید .
 کارشناس مامایی

با سلام و تشكر از راهنماييهاي شما من ديروز رفتم دكتر ، دكتر منع كرده استفاده از پروپورانول اما با توجه وضعيت حاد من و شرايط كاري خاصي كه دارم گفت مثلا 2 يا 3 تا
( پروپورانل 10) در 3 ماه در شرايطي كه واقعا تحمل ضربان قلبت سخت مشكلي ايجاد نمي كند ، البته گفت مي توني بررسي از قلبت هم داشته باشي اما با توجه به بارداري حتي اگر پرولاپس هم داشته باشي بايد پروپورانل مصرف كني كه در حال حاضر ميسر نيست ،نظر شما در خصوص اين ميزان مصرف چيست؟ باتشكر مجدد

سلام تیسا جان
به لحاظ دارویی ، موقعیت پروپرانولول در بارداری را برایت شرح داده ام .بر مراجعه به متخصص قلب و عروق و توجه به توصیه های ایشان، سفارش مؤکد دارم . شاید بیشتر از یک ویزیت نیاز نداشته باشید ، اما به هر صورت با توجه به باردار بودنتان ، این کار ضروری است .سپس طبق توصیه های ایشان عمل کنید .
در ضمن آیا امکان ندارد شرایط کاریتان طی بارداری سبک تر شود ؟؟
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 28 مهمان