استفاده از داروی حساسیت

با سلام خدمت کارشناسان عزیز
من شکر خدا آزمایش بارداریم مثبت شده الان هفته 4 هستم.من حساسیت غذایی دارم.عطسه آبریزش بینی گیجی بیحالی همیشه از قرص کلماستین استفاده میکردم اما الان نمیدانم چه قرصی بخورم .آیا قرص کلرفینر آمین هم ضرر دارد .دکترم برای بارداری قبلیم که سقط شد این دارو را توصیه کردند.متشکرم :lol:

سلام
قدم نو رسیده مبارک!
انشالله که بارداری سلامت و خوش و خرمی داشته باشید :P
دوست عزیزم یک اصل کلی این است که در بارداری هیچ دارویی استفاده نشود و همیشه در سرلوحه ی توصیه ها و اقدامات درمان این اصل را فراموش کنیم. و چه کسی بهتر از خود شما می تواند برای هر چه بی خطر بودن بارداریتون تلاش کنه؟ پس تا آنجایی که توانش رو دارید سعی کنید عوامل محرک و غذاهایی رو که به اونها حساسیت دارید کشف کنید و به شدت از آنها پرهیز کنید. این بهترین روش کنترل آلرژِ در بارداری ست.
اما در مواردیکه آلرژِی شدید شده یعنی یا مادر را بیش از اندازه خواب آلوده کرده یا علائم آسم در حال نمایان شدن هستند و یا خدای ناکرده در حال تبدیل به شوک آلرژی می باشد ممکن است که آنتی هیستامین ها برای درمان علائم چشمی و بینی و به عنوان درمان کمکی برای واکنش های آلرژیک در دوران بارداری مفید باشند. که در این موارد نیز باید فواید استفاده از این داروها در درمان بارداری در مقابل خطرهای آن برای جنین سنجیده شود.
پس دوست عزیزم! اگر با روشی که عرض کردم نشد که جلوی این علائم رو بگیرید حتماً به درمانگر بالینیتون مراجعه کنید تا با سنجش میزان سود به ضرر هر دارو و بررسی شرح حال شما بهترین دارو تجویز شود و هرگز دارویی را بدون تجویز استفاده نکنید.
در مورد کلرفنیرآمین هم: این دارو در کل ترجیح دارد و داروی انتخابی در بارداری است و بزرگترین عارضه این دارو ایجاد خواب آلودگی در تعدادی از بیماران است.
برای اطلاع از داروهای آلرژِی در بارداری به لینک زیر مراجعه کنید:
http://www.professorsoltanzadeh.com/inf ... /asm10.htm
شاد و سلامت باشی مامانی!!
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 61 مهمان