نحوه مصرف cyclogest

با سلام
به علت لک بینی استفاده از شیاف cyclogest برایم تجویز شده است. آیا بین مصرف مقعدی یا از طریق واژن تفاوتی وجود دارد؟
البته بنده به طریق واژینال مصرف کرده ام و پیش از خواب. اما پس از برخواستن از خواب متوجه شده ام که قسمت عمده ای از دارو خارج شده است.
با تشکر

سلام باران جان خیلی بهت تبریک میگم ایشا..دوران خوبی برات باشه .برای هممون دعاکن . هرچی دکترت تجویزکرده انجام بده من3ماه پیش که بارداربودم لکه بینی داشتم دکترم شیاف دادچون خونریزیم شدیدبود گفت ازطریق مقعدمصرف کنم. :D

سلام اعظم جون. ممنونم از راهنمائیت!
حالا بعد از مصرف بهتر شدی؟ چه مدت از دارو استفاده کردی؟
امیدوارم فرزندت همواره سالم و صالح باشد!

سلام غزیزم
من هم اوایل بارداری طبق تجویز پزشک از واژن استفاده کردم هنگام مصرف یه بالش کوچک زیزر کمرت بذار که بیشتر جذب بدنت بشه
من 20 روز مصرف کردم لکه بینی ام رفع شد
انشاء الله بارداری سالمی داشته باشی :D :D :D
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

سلام
از هر دو طریق امکان دارد. تشخیص پزشک ارجحیت دارد اما اغلب اینطور است که اگر مادر درد یا خونریزی داشته باشید از مقعد استفاده می شود.
كارشناس مامايي فيروز

Re: نحوه مصرف cyclogest

سلام وقت کارشناس محترم بخیر
من هفته نه ام بارداریم هستم
با دارو لتروزول و آمپولهای دورنافی و اچ سی جی باردار شدم
از همون ابتدا دکترم برام بعد از تاریخ تخمک گذاری روانه دوتا دوفاستون و شبی یک دونه شیاف سیکولوژیست تجویز کردند
این هفته که سونوگرافیم رو براشون بردم سوکولوژیست رو به روزی دوتا هر دوازده ساعت افزایش دادند
سوالم از خدمتتون اینه آیا خطرناک نیست این حجم از پروژسترون که وارد خونم میشه چون من شنیدم باعث دو جنسیتی شدن جنین میشه؟
ضمنا خونریزی یا هاتومی در سونگرافی جدیدم مشاهده نشده پس چرا دکتر دوزش رو اضافه کردند؟
P_۲۰۲۰۱۱۱۵_۱۹۴۰۲۵_1.jpg

سلام وقت کارشناس عزیز و محترم به خیر
من هفته چهاردهم بارداریم هم تموم شد
و از ابتدای بارداری با توجه به اینکه از طریق دارو باردار شده بودم دکتر به من روزی دوتا دوفاستون و شبی یکی شیاف سیکلوژست تجویز کردند
که از هفته نهم شیافهام به دو تا شیاف در روز افزایش پیدا کرد

سوالم از خدمت شما کارشناس محترم این هست که با توجه به اینکه دو روز هست شیاف و قرص رو استفاده نمیکنم درد خفیفی در کمرم احساس میکنم برای همین خیلی نگرانم آیا لازمه مجدد از دکترم بخوام برام شیاف تجویز کنند?
تا چند هفتگی میشه از شیاف سیکلوژست استفاده کرد آیا تا آخر بارداری ?
و اینکه اگر نتونم از شیاف استفاده کنم باید از چه دارویی جایگزینی استفاده کنم
یک دنیا تشکر از راهنماییتون

سلام دوست عزیز
معمولا ترکیبات پروژسترونی مثل سیکلوژست را تا هفته های آخر بارداری میتوان استفاده نمود ولی در مورد شما احتمالا جهت جلوگیری از سقط تجویز شده بوده که معمولا استفاده از آن بین هفته های ۱۲_۱۴کفایت میکند با این حال مشکلتان را با پزشکتان در میان بگذارید در صورت صلاحدید حتما مجدد برای شما تجویز خواهد شد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان