عوراض کلومفین

سلام خسته نباشید
من همیشه پریودی منظمی داشتم و بعضی وقتا هم یکی دو روز پریودیم اما این ماه به خاطر اینکه باردار شم دکتر قرص کلومفین را برای من تجویز کرد من نیز این قرص را مصرف کردم می خواستم بدونم که آیا این قرص بر روی پریودی و روزش تاثیری می گذارد یا نه چون من قانونن باید فردا پریود شم ولی با توجه به اینکه قبلا علائم و نشانه اینکه دارم پریود می شم را همیشه داشتم و دل درد شدیدی از چند روز قبلش داشتم و حالا ندارم و اگر نشدم چند رو صبر کنم و بعد برم آزمایش بارداری بدم . لطفا من را راهنمایی کنید .
و برام دعا کنید که باردار باشم چون خیلی دلم بچه می خواد و همیشه لباس بچه می خرم و نگه می دارم الان هم کلی لباس و چیزای دیگه دارم .
مرسی و بای

سلام
دوست عزیزم!
تعویق پریود از عوارض کلومیفن نیست و در نتیجه از نظر علمی توجیهی ندارد، هرچند موارد این چنینی، کم بیان نشده!
در مورد علائم پیش از قاعدگی، در نظر داشته باشید که تحت عوامل مختلفی از جمله استرس و عوامل روانی نظیر انتظار برای تمرکز روی بارداری و ... امکان دارد که کم یا زیاد شوند.
به هر حال با توجه به منظم بودن قاعدگی هاتون، در صورت تعویق پریود، حتماً پیگیری کنید.
برای آزمایش هم توصیه من این هست که تا ا هفته بعد از موعد پریود صبر کنید و چنانچه قاعدگی رخ نداد، برای آزمایش اقدام کنید( با این کار از قطعی بودن جواب آن، اطمینان بیشتری خواهید داشت)
پونه جان! امیدتون به خدا باشه، مطمئن باشید به لطف خدا زود زود این لباسهای قشنگ رو به تن نینی تون خواهید دید!
امیدوارم در بهترین زمان ممکن، خوش خبر باشید...
مطّلعم کنید و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید
می خواستم بگم که من پریود شدم و باردار نبودم ولی رنگ خونم خیلی بد رنگ شده تا حالا این رنگی نبوده می خواستم بدونم این طبیعی و مشکلی نداره .
یه سوال دیگه برای دوستم می خواستم بدونم می شه کسی باردار باشه و ماه اول پریود هم بشه ؟

سلام عزیزم
منم دقیقا مثل شما دیروز یعنی روز پنج شنبه پریود شدم .
این ماه هم می خواهید کلومفین بخورید با نظر پزشک معالجتون یا نه سر خود ؟
منم از آشناییتون خوشحالم .
من 26 سالمه و 1 سال و 8 ماه ازدواج کردم و تا حالا برای بارداری اقدام نکردم این اولین ماه بود تو این مدتی که ازدواج کردم با کاندوم جلوگیری می کردم و یک ماه هم قرص جلوگیری خوردم نمی دونم حالا مال این قرص و یا کاندوم هست یا نه ؟
منم تو بوشهر زندگی می کنم .
من روز 2 شنبه می خوام برم پیش یه دکتر دیگه می گن این دکتر خیلی خوب بعدم می خوام هم خودم آزمایش هورمونی بدم هم شوهرم آزمایش منی شاید این بار نتیجه بگیرم .
منم دوست دارم بیشتر در مورد شما و پیگیری این مسئله باردار ی بدونم لطفا در این مورد من رو در جریان بزارید اگه اشکالی نداره .
مرسی و بای

با سلام
من ماه پیش 14 پریودی ام که سونو دادم 4 فولیکول بزرگ 22 و25 و27 و 30 داشتم که اثرات کلومیفن بود وقتی نشان دکتر دادم گفت که عالی است ولی اگر باردار نشدی دوباره کلومیفن مصرف کن اما این ماه کمتر چون خیلی حساس هستی در 4 و 5 پریودی شبی 1 عدد و در6و7و8 پریودی شبی 2 عدد مصرف کن و دوباره روز 14 سونو بده. من حدودا 6 ماه پیش آزمایش هورمون دادم که دکتر گفت خوب است و 5 شنبه همسرم آزمایش اسپرم داد که مسول آزمایشگاه گفت نتیجه معمولی است.من 10 ماه است که دوباره اقدام کرده ام اما مرتب دکترم را تغییر میدادم ماه قبل پیش دکتر ی که معروف است رفتم تا ببینیم چه می شود.شما هم عجله نکن تازه 1 ماه است که اقدام کردی خیلی بهتر که بار اول با کلومیفن باردار نشدی چون در حدود 56 درصد احتمال سقط وجود داشت این را دکتر جدیدم گفت چون من پارسال بار اول با کلومیفن باردار شدم.هر چی شد خبرم کن. بای

سلام عزال جان
من خیلی مطمئن نیستم ولی فکر کنم ماه پیش دو تا فولیکول بیشتر نداشتم سایزشم اونقدر بزرگ نبود .خوب مگه دکترت نگفته خوب شد که ماه اول با کلومفین باردار نشدی پس چرا دوباره خودش هم ماه اول کلومفین داده هم گفته ماه دوم بخور ؟
اره یک ماه نگران کننده نیست ولی من طاقت اینکه دیگران حی بهم بگن چرا نمی زاری بچه دار شی و فکر کنن من حامله نمی شم رو ندارم مادر شوهرم چیزی نمی گه بعضی از زنای خانواده شوهرم چون غریبه هستم و همه ازدواج های خانواده اونا فامیلی بوده من بین این همه ادم گیر افتادم و فقط می خوان یه چیزی ببینن از من ایراد بگیرن اگه زودتر هم حامله نشم می گن که اره این حامله نمی شه چون غریب اگه فامیل بود حالا 10 تا بچه داشت منم عصابم خورد می شه .
بعدم من شوهرم راضی به بچه دار شدن حالا نیست می گه شهریور بزاریم بچه دار شیم ولی من چون قبلا با کاندوم جلوگیری می کردم بعد از یه مدتی شوهرم خسته شد و قرار شد من قرص بخورم منم یک ماه خوردم ولی دیگه نخوردم تا بزارم حامله شم منم این اقدامات برای بارداری رو یواشکی انجام دادم که شوهرم نفهمه ولی بعد اگه حامله بشم دیگه چیزی نمی گه تازه خوشحال هم می شه . برام دعا کن
منم برای تو دعا می کنم .
باشه خبرت می کنم تو هم منو خبر کن .
مرسی و بای

سلام پونه جان . من همان طور که گفته بودم قبل از اینکه پیش این دکتر بروم دکتری دیگر رفته بودم و اون قرص تاموکسیفن به من داده بود که باردار نشدم و پیش دکتر فانی (دکتر جدیدم) رفتم و اون گفت چون ماه قبل تاموکسیفن خوردی و باردار نشدی مثل این است که کلومیفن به مقدار کم خوردی اخه درجه تحریک کردن فیلو کول ها با این قرص تاموکسیفن کمتر است.برای همین او دوباره به من کلومیفن داد و من تاکید کردم که نکنه دوباره نطفه ضعیف باشه و سقط شود چون از نظر روحی واقعا داغون هستم و او به من اطمینان خاطر داد که پیش نمیاید.جنینی که پارسال 23 ابان سقط کردم 2 ماهه بود و علتش را هم ضعیف بودن نطفه تشخیص دادند غیر از دکتر فانی که گفت به علت خوردن کلومیفن برای بار اول بوده است.
وضعیت من هم دقیقا مثل خودت است اقوام همسر من هم همه با هم فامیل هستند یا نهایتا همشهری هستند و من بین آنها غریبم و خیلی دلشان میخواهد نقطه ضعف پیدا کنند.پارسال بعد از آن سقط خیلی ها تیکه می انداختند و کار من فقط گریه بود و از خدا میخواستم که صبر به من بدهد . پارسال همسر من هم راضی نبود آنقدر بهش گیر دادم تا راضی شد وقتی که سقط شد می گفت من راضی نبودم و اینطور شد.هر چه بود گذشت. کاش شما هم موضوع را به همسرتان میگفتید خلاصه هر جور که می دانی بگو ولی در جریان کار قرارش بده .کاش زودتر پیش دکتر می رفتی مثلا امروز یا نهایتا فردا که اگر قرار است که دوباره قرص بدهد زمان را از دست ندهی من قرار است که امروز آزمایش شوهرم را نشان دکتر بدهم و از فردا باید دوباره قرص کلومیفن را شروع کنم.
من هم از صمیم قلب برایت دعا می کنم .
بای بای :wink: :wink:

سلام غزال جان
مگه شما خودت هم مال اهواز نیستی .
انشاالله امسال تا عید نشده حامله هستی .
نه هر جور که تونستم بهش گفتم ولی راضی نمی شه منم دیگه بیخیالش شدم چون این جوری هم عصاب اون خورد می شه و هم عصاب من من خودم کار خودموو می کنم اگه خدا بخواد بهم بچه می ده .
شوهرم من اگه بچه بیاد نمی گه من راضی نبودم چون می گه خدا خودش خواسته و بچه اومده و دست خدا بالاتر از دست ماست
باشه فردا میرم پیش دکتر اخه اون دکتری که من می خوام برم پیشش فقط 2 شنبه ها هست برا همین می خواستم اون روز برم .
بعدم من سری قبل از روز 5 پریودی قرص کلومین خوردم فکر کنم این بار هم از همین روز اگه بخواد قرص بده باید بخورم حالا اشکالی نداره فردا میرم پیش یه دکتر دیگه .
مرسی و بای

سلام غزال جان
مرسی تا ببینیم خدا چی می خواد
یعنی به خاطر شوهرت بودکه این ماه حامله نشدی .
منم رفتم نوبت گرفتم برا فردا باید فردا صبح برم پیش دکتر تا ببینم چی می گه .
منم می خوام بگم برا شوهرم آزمایش بنویس و هم برا خودم .
البته خیلی تنبلم که بخوام صبح خیلی زود بیدار شم برم آزمایشگاه .
امییدوارم اگه شوهرت هم مشکل داره زودتر مشکلش حل بشه .
راستی یه سوال خواستی جواب نده :
....
...
...
شرمنده برا سوالهام و بای

با سلام به كارشناس عزيز
من 3 /9 /88 يك كورتاژ داشتم ولي 2 ماه جلوگيري كردم احتمالا حامله هستم جواب سونوگرافي بعد از كورتاژ خوب بود در مورد رحم ( علت كورتاژ سقط فراموش شده بود و تشكيل نشدن قلب در هفته 7) الان بايد چي كار كنم؟

سلام عزیزم
من دقیقا متوجه سئوال شما نشدم .
می خواهید بدانید برای تشخیص بارداری چه کنید یا مطمئن هستید باردارید و چون یک سقط داشته اید نگرانید یا ... ؟
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان