با سلام و تشکر از سایت خوبتون. من 35 سال دارم . چهار سال است که ازدواج کردم و سه سال به دلیل مسائل تحصیلی شغلی جلوگیری داشتم و مدت ده ماه است که جلوگیری ندارم ولی تاکنون باردار نشدم. همسرم ازمایش اسپرم داده که میزان wbc 5 نشان داده. خودم دو بار ازمایش هورمونی دادم و ازمایش اولم که ده ماه پیش بود دکتر گفت خوب است و ازمایش دومم که دو هفته پیش بود دکتر گفت تقریبا تنظیم است ولی حدود 6 ماه پیش سونوگرافی داخلی که کردم دکتر گفت احتمالا کمی تنبلی تخمدان داری و با وجود مصرف یک دوره کلومید و hcg یک عدد فولیکول داشتم و درمان را ادامه ندادم. هم اکنون دوباره سونو دادم در روز 12 سیکل یک فولیکول 15 میلی داشتم . ضمنا من دوره های پریودم تقریبا تنظیم است ولی مثلا دو سه روز یا گاهی چهار پنج روز به موعد پریودم لکه های قهوه ای تیره می بینم بعد خونریزی شروع می شود. حال لطفا پاسخ مرا بدهید که ازمایش همسرم که میزان wbc وی 5 بوده نشانه چیست؟ دیگر با توجه به سنم ایا امیدی هست که با مصرف سه دوره کلومید باردار شوم؟ لکه های قهوه نشانه چیست؟

سلام
فروزان عزیز! تشخیص در مورد همسرتان با متخصص نربوطه است اما به صرف نرمال بودن تمام فاکتورهای آنالیز اسپرم و فقط بالا بودن گلبول سفید، گاهی تشخیص عفونت گذاشته می شود.
در مورد خودتان هم نظمی که در سیکلهاتون دارید و نیز سایز فولیکولتون بسیار فاکتورهای مهم و مثبتی هستند و به نفع این است که حتی اگر تنبلی تخمدانی هم در کار است، آنقدر نیست که سیکلها را کاملاً به هم بزند.
در مورد داروتون هم تحقیقات نان داده اغلب افرادی که از کلومفن استفاده کردند ظرف 6 ماه پاسخ مثبت گرفته اند. چه بسا که مشا خودتان هم وضع خوبی دارید پس انشالله که به زودی نتیجه خواهید گرفت.
لکه بینی پیش از قاعدگی در صورت داشتن تداوم باید توسط درمانگر بالینی علت یابی شود.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

مصرف کلومیفن و dostinex

سلام خدمت کارشناس مامائی و گل نرگس عزیز
من 29 سالمه و مدت 4 ساله که ازدواج کردم تاکنون به دلیل مسائل درسی جلوگیری کرده ام در مهرماه به علت زخم شدید در دهانه رحم فریز کرده و مدت 45 روز درمان با کرم واژینال داشتم . سپس بعد از آن دوره اقدام به بارداری کردم و دو ماه است که قرص کلومیفن را از سومین شب قاعدگی ( طبق تجویز پزشک ) مصرف کرده ام پریودم هم همیشه 15 برج است ولی ماه گذشته در روز 16 دی پریود شدم در ضمن آزمایش پروژسترون هم در 5 دی دادم و میزان آن 108 بود در ضمن از سینه هایم هم ترشح دارم که قرصdostinex0.5 را هر هفته به صورت نصفه مصرف می کنم ومیزان پرولاکتینم هم که بالا بود حالا تنظیم شده ولی قرص ها را مصرف می کنم ، الان هم از روز 6 بهمن دائم در ناحیه کمر ولگن درد دارم و در قسمت واژن هم دچار سوختگی شدید شده ام می خواستم ببینم می توانم از پماد واژینال استفاده کنم و اگر حامله باشم ایرادی ندارد ، در ضمن می خواستم ببینم مصرف قرص کلومیفن چه تاثیری در زمان تخمک گذاری دارد در ضمن خیلی هم نگرانم که باردار نشوم لطفا منو راهنمائی کنید .

سلام
سمیه جان از آشنایی با شما خوشبختم!
دوست عزیزم پرولاکتین بالا در صورت درمان و کنترل شدن مشکلی در روند باردار شدن شما ایجاد نمی کند و در صورت بارداری هم معمولاً قرص قطع می شود چراکه خود به خود در بارداری افزایش پرولاکتین را داریم.
کلومیفن هم محرک تخمک گذاری ست یعنی چنانچه فردی در هر سیکل تخمک آزاد نمی کند این دارو باعث می شود که فرد سیکلهایی با تخمک گذاری را پیدا کند اما در یک سیکل منظم و همراه با تخمک گذاری، اینطور نیست که تغییر فاحشی در زمان تخمک گذاری ایجاد کند.
در مورد درد و سوزش ناحیه وآزن: پماد وآزینال کلوتریمازول در بارداری مجاز است اما حتماً بالینی مراجعه کنید چراکه درمان مناسب باید با معاینه صورت گیرد.
به امید سلامتی روزافزون و خبر خوش بارداری شما
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان