لووتروکسین در بارداری

با سلام خدمت کارشناس محترم
من هم اکنون در هفته 33 بارداری هستم در ابتدای بارداری یعنی در هفته حدودا 15 مقدار تی اس اچ من در دو آزمایشگاه متفاوت یکی 8.5 و یکی 2.9 اومد یعنی یکی کم کاری تیروئید و یکی نرمال نشون داد اما با این حال دکتر فوق تخصص غدد برام روزی نصف قرص لووتروکسین تجویز کردن که من شروع به خوردنش کردم و بعد از حدو دا یک ماه دوباره ازمایش دادم و مقدار تی اس اچ نرمال بود حالا در هفته 29 که دوباره آزمایش دادم مقدارش شده حدودا 5 و دکترم گفته مقدار قرص رو سه چهارم در روز بیشتر کنم و باید دوباره آزمایش بدم میخوام بدونم ممکنه که با اینکه من قرص لووتروکسین مصرف میکنم این کم کاری به جنینم منتقل بشه؟ و آیا اینکه این مقدار تی اس اچ با اینکه دارو مصرف میکنم روی جنینم اثر منفی خواهد داشت؟ من خیلی نگرانم چون میترسم از کم کاری مادرزادی تیروئید جنینم
توروخدا منو راهنمایی کنید البته دو روز دیگه دوباره آزمایش میدم ببینم مقدار تی اس اج چقد شده؟ در مورد تی 3 و تی 4 هم باید بگم نرمال بودن هر دفعه فقط مقدار تی اس اچ متغیر بود
با تشکر

سلام
اگر مادر کم کار تیروئید باشد باید لووتیروکسین را مصرف کند (حتی دوزش را نسبت به غبر بارداری گاهی افزایش می دهند) چراکه این دارو بر جنین اثر منفی ندارد ولی کم کاری تیروئید مادر در صورت عدم جبران با دارو، بسیار بر جنین اثر منفی می گذارد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان