قطع قرص آسپرين 80

با سلام خدمت كارشناس محترم
من الان هفته 30 بارداري هستم و به دليل اينكه سال قبل يه سقط جنين البته مرگ جنين در هفته 11 داشتم و بعد سقط كردم اين بار دكترم از ابتداي بارداري بهم هم شياف پروژسترون داد و هم قرص آسپرين كه هر شب مصرف مي كردم البته پروژسترون رو در آخر 4 ماه قطع كرد و آسپرين رو هم از اول هفته 30 گفته كه ديگه لازم نيست حالا من براي قطع آسپرين يه ترس خاصي دارم همش ميترسم اگه قطعش كنم خداي نكرده اتفاق بدي براي جنينم بيافته آخه شنيده بودم آسپرين كمك ميكنه به خونرساني به جنين
خواهشمندم جوابمو زودتر بدين چون از ديشب ديگه آسپرين نميخورم ولي خيلي ميترسم همش حركات جنين رو كنترل ميكنم اميدوارم كه مشكلي پيش نياد و اينكه اگه بخوام قطعش كنم بايد كم كم قطع كنم يا يك دفعه دكترم كه ميگه كلا قطع كن ولي با اين حال استرس دارم
ممنون
با تشكر

سلام
دوست عزیزم برخی پزشکان تا انتهای بارداری آسپرین را ادامه می دهند اما کلاً برای اینکه نسبت به قطعش اکراه نداشته باشید عرض می کنم که بدانید برخی تحقیقات کلاً مصرف آسپرین در بارداری را زیر سوال می برند!
بنابراین آسوده باشید...
البته تصمیم با شماست می توانید با درمانگر بالینی دیگری نیز مشورت کنید.
كارشناس مامايي فيروز

Re: قطع قرص آسپرين 80

با عرض سلام[
من در هفته ی 17 بارداری هستم و به علت اینکه دو سال پیش یک سقط در 8 هفته داشتم به توصیه پزشکم از قبل از اقدام به بارداری اسپرین 80 مصرف میکنم دیشب دکترم گفت دیگه نخور سوالم اینه که قطع ناگهانی بدون حتی اینکه ازمایشات انعقاد خون از من بگیره خطرناک نیست؟چون من از اسفند 92 دارم مصرف میکنم یعنی بدنم عادت نکرده به اسپرین؟و برای پیشگیری از خطرات احتمالی چه کارایی انجام بدم یا چه مواد غذایی مصرف کنم؟
خواهش میکنم زود جواب بدین-با تشکر
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان