مصرف آسپيرين دربارداري وفشارخون

سلام كارشناس عزيز.دكترمن ازماه اول بارداري برام آسپيرين80نوشت.الان هفته14هستم.تويه كتاب خوندم كه آسپيرين اثرات سويي روي جنين داره؟من تاالان مصرف قرص روادامه داده ام.به نظرتون مشكلي پيش مياد؟يه سوال ديگه هم دارم.براي كنترل فشارخون دربارداري غيرازمتيل دوپاداروي ديگه اي هم وجودداره؟من اكثرافشار13تا14روي8تا8ونيمه وروزي سه تامتيل دوپاميخورم!چه راه حلي روپيشنهادميكنيد؟خيلي نگرانم!ممنون ازاينكه راهنماييم ميكنيد.

سلام
ساراجان!درست که برخی ازمتخصصین جهت پیشگیری از سقط یا ... آسپرین را تجویز میکنند اما همانطور که شما هم خوانده اید تحقیقات به دلیل اثرات احتمالی آسپرین بر جنین مصرف آن را مجاز نمی داند.
البته این مساله را به این جهت گفتم که در صورت قصد به دادمه مصرف با درمانگر دیگری مشورت کنید نه به قصدد نگران کردن شما چراکه به ه رحال این اختلاف سلیقه باعث شده است مادران زیادی از آن استفاده کرده باشند.
دوست عزیز به طور کل شورع دارودرمانی در کنترل فشارخون در بارداری باید با دقت بسیار بوده باشد اولین باری که برای شما تجویز شد چند هفته بودید و چه فشاری داشتید و آیا بستری هم شدید؟
یک سوال دیگر: پیش از بارداری هم فشارخون بالا و دارودرمانی در این زمینه داشته اید؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان