استفاده از داروهای گیاهی در سه ما

سلام
از کارشناس سایت خواهش میکنم به این سوال من پاسخ بدن
من یک ماه بعد از ازدواجم نا خواسته باردار شدم :( و به خاطر این که اصلا امادگیشو نداشتم از چند تا گیاه عطاری استفاده کردم تا بچم سقط بشه.
بین هفته ی 6و7 این کارو کردم ولی سقط نشد با این که رو دیگران تاثیر داشت ولی روی من نداشت.
حالا هفته ی سی و دوم هستم تمام مدت این کابوس با منه که نکنه بچم مشکلی داشته باشه
اون داروها اسطوخدوس و عروس پشت پرده و جعفری بود که جوشوندم و خوردم
تو رو خدا کمکم کنین
:cry:

سارا جان سلام
داروهای گیاهی در فرمول های خاص خود با هم ترکیب می شوند. ممکن است مصرف آن به صورت جوشیده شده یا دم کرده یا به شکل های دیگر باشد . اما آن چه مهم است این است که فرمول دارد یعنی اگر به لحاظ کیفیت و کمیت طبق فرمولشان تهیه نشوند ، معمولا تأثیر مورد نظر را هم نخواهند داشت .
در مواردی مصرف افراطی داروهای گیاهی می تواند سبب مسمومیت در فرد شده یا سقط جنین نمایند و... . جعفری و عروس پشت پرده که ترکیبات استروژنی دارد در مقادیر خاصی می تواند سبب سقط جنین شود . اما اگر سقط انجام نشود ،عارضه ای نیز برای جنین ذکر نشده است . استوقدوس گیاهی است که جزء عوارض آن سقط نیست .
جالب است بدانید یکی از روش های کاهش درد زایمان رایحه درمانی است و یکی از رایحه هایی که در این جهت استفاده می شود استوقدوس یا استوخودوس است که اثر کاهش دهنده ی اضطراب را نیز دارد .
خدا را شاکر باشید و بارداری را با آرامش خاطر طی کنید و از این به بعد به جای خیالات آزار دهنده به این بیندیشید که همان خدایی که جنین 6 هفته ای را حفظ کرده ، حافظ او در تمام عمرش خواهد بود .
لطفا نظر پزشکتان را هم در این مورد برای ما بازگو کنید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام
نمیدونم چه جوری ازتون تشکر کنم.
من وقتی با دکترم مطرح کردم خندید گفت داروهای گیاهی معمولا نه مضر هستن نه مفید برو خیالت راحت باشه. بله حق با شماست خدا حفظش کرده و امیدوارم همیشه اینطور حافظش باشه. بازم ممنونم.

سلام سارا جان
البته داروهای گیاهی هم می توانند مفید باشند هم مضر . به همین علت هم در حال حاضر کارشناسانی به صورت تخصصی روی این موضوعات کار می کنند . به نحوی که در معرفی این داروها ، موارد مصرف و اثرات و فواید آن ها ذکر می شود . به هر صورت استفاده از داروهای گیاهی بدون تجویز پزشک علی الخصوص در بارداری توصیه نمی شود .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

با عرض سلام من در حال حاضر در هفته 8 بارداري هستم يبوست شديد دارم يعني قبل ار بارداري يبوست داشتم و تنها راه درمانم قرص سيلاكس بود در حال حاضر هم همه موارد از داروهايي گرفته تا پره زرد آلو ميوه هايي مثل كيوي و كاهو و تمام موارد مثل انجير همه چيز رو امتحان كردم ولي متاصفانه هيچي غير از سيلاكس كارساز نيست و من به 4 روز ميرسه كه شكمم كار نميكنه و مجبور ميشم باز قرص سيلاكس رو مصرف كنم راهنماييم كنيد خيلي رنج ميبرم

سلام
دوست عزیز! تمامی موارد زیر رو هم امتحان کرده اید و اثر نداشته؟ چراکه مصرف سیلاکس در بارداری به صلاح نیست!
فزايش مصرف مايعات تا 10 ليوان در روز كه نيم ساعت قبل از غذا و 5/2 ساعت بعد از غذا توصيه ميشود
مصرف منابع پر فيبر مثل ميوه، سبزي، غلات، حبوبات به خصوص ميوه های خشک مثل آلو، انجير، برگه‌ها
مصرف غذاهاي حاوي اسيدهاي آلي مثل مركبات
مصرف غذاهاي حاوي فروكتوز مثل عسل، آب سيب
مصرف مقادير مناسب چربي با غذا
فعاليت بدني مرتب و ورزش مناسب
تغيير مکمل آهن
كارشناس مامايي فيروز

Re: استفاده از داروهای گیاهی در سه ماهه اول بارداری

سلام
من هفته١٠بارداري ام بخاطر نداشتن قلب جنين بايد سقط كنم از قرص سقط زير نظر پزشك استفاده كردم ولي فقط در حد خونريزي پريودي هستم دكتربهم گف بايد لخته خون ازت خارج بشه تا مطمين بشيم جنين خارج شده چون جواب نگرفتم
حالا دكتر بهم گفته بايد بيمارستان بستري بشي تا كوتاژ كني
حالا ميخوام بدونن اگه از گياه عروسك پشت پرده استفاده كنم جواب ميگيريم؟؟؟؟
ممنون ميشم جوابم رازود بديد

Re: استفاده از داروهای گیاهی در سه ماهه اول بارداری

سلام من 1 ساله و نیم ازدواج کردم منو شوهرم خیلی بچه دوست داریم به خاطر همین زود اقدام بچه داری کردم ولی هنوز باردار نشدم :? دکتر هم منو شوهرم رفتیم و آزمایش دادیم دکتر گفت مشکلی ندارین ولی من خیلی استرس دارم لطفا یکی کمکم کنه :roll: :roll:
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان