مصرف غلط اسید فولیک

سلام به کارشناس زحمتکش و مهربان و با تشکر از زحماتمان میخواستم بپرسم من هفته 7 بارداری هستم و شبها اسید فولیک مصرف میکنم ولی گاهی شبا یادم میره که بخورم ایا میتونم فردا دو برابرش رو مصرف کنم یا همون یدونه هروز ؟ایا این اشکالی برا جنین داره؟در ضمن من طبق فرموده شما مصرف سیلاکسم رو قطع کردم و بواسیرم شدید شد که منجر به خونریزی شد اخه سیسیتم بدنم 6 ساله عادت به مصرف شبانه دو عدد سیلاکس داشت !مجدادا"به جای دوتا یکی مصرف میکنم چون در صورت عدم مصرف ویارم شدید و اوضاع گوارشم بهم میریزه فکر میکنید خیلی به جنین اسیب میرسونم ولی خودم احساس میکنم وقتی مصرف نمیکنم به دلیل مشکلات گوارشی اون اسیب میبینه لطفا" همراه خوبم مثل همیشه راهنماییم کنین ؟متشکرم :oops:

سلام
دوست عزیزم! فولیک اسیدروتوصیه میکنم به دقت استفاده کنید و به هوای مصرف در روز بعد به تعویق نیاندازید چراکه جنبن شما به شدت نیازمند است.
درموردسیلاکس تاجایی که به خاطر دارم عرض کردم درمورد مصرف آن با پزشکتان مشورت کنید وهنوزهم همین توصیه رو دارم عزیزم. چراکه داروهای گیاهی برخلاف داروهای شیمیایی تحقیقات کامل درموردشان انجام نشده است وبنابرای داروهای گیاهی مضردربارداری به طورمشخص بیان نشده است ومتاسفانه این امرباعث شده تا مادران باخاطری آسوده وبدون مشورت باپزشک،داروهای گیاهی رااستفاده نمایند.
تشخیص منع یاادامه ی آن باپزشک شماست اما این دارو حاوی برگ سنا ودانه ی گشنیز میباشد که مصرف آن موجب کاهش آب بدن میباشد ونیازمند مصرف آب فراوان به همراه آن است و نیز مصرف طولانی مدت آن حتی درغیربارداری توصیه نمیشود.
تاکیدمیکنم تصمیم با پزشک شماست.
امابرای پیشگیری از یبوست: ورزش ومصرف مایعات فراوان ومواد حاوی فیبر مانند سبزی ومیوه-که برای پیشگیری ازتراکم مدفوع ونرم شدن آن مفید میباشند- رادربرنامه ی خود با دقت فراوان قرار دهید.
مراقب خودتان باشیدعزیزم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مصرف دارو طی بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان