چاقی در بارداری.فوری

سلام من یه گله ازتون دارم من چند روزه که شماره رمزم رو فراموشم کردم اما هرچی پیغام میگذارم در جواب میاد رمز جدید به ایمیلتون فرستاده میشه اما خبری نمیشه .تا امروز که مجبور شدم با ایمیل شوهرم یه اکانت دیگه بسازم.اما سوال من که اگه لطف کنید وزودتر جواب بدید ممنون میشم.من هفته 21 بارداری هستم در واقع آخرین هفته ماه پنجم.سعی کردم کلا غذاهایی مثل برنج ماکارانی غذاهای چرب وسرخ کردنی رو کنار بذارم یا کمتر استفاده کنم.اما این ماه سه کیلو اضافه کردم یعنی از اول 63 kgبودم تا ماه قبل 65 ولی این ماه شده 68 .متاسفانه چون منطقه زندگیمون خیلی سرده پیاده روی هم اصلا ندارم خیلی نگرانم که بیش از حد چاق بشم وبعد از زایمان این چاقی وبزرگی شکم برام بمونه.تروخدا بگید چکار کنم وزن کمتری اضافه کنم باورتون میشه همین الان دارم از گشنگی میمیرم ولی چیزی نمیخورم که چاق نشم.ممنون

سلام-من تو هفته 28 بارداریم-و تا الان 8کیلو اضافه وزن داشتم-البته اضافه وزنم از ماه 5 به بعد بود چون قبلش ویار شدید داشتم اضافه وزن چندانی نداشتم یعنی از ماه 4 تا الان من 5 یا 6 کیلو اضافه وزن داشتم.دکترم بهم گفت برنج کمتر مصرف کنم.ولی فکر میکنم کار اشتباهی باشه که گرسنه باشی و چیزی نخوری-چون جنین داره رشد میکنه و گرسنگی خوب نیست براش-آخی -گناه داره-اون منتظر دریافت تغذیه است ودر حال رشده- خدایی نکرده شاید براش مشکلی پیش بیاد-من تو چند تا مقاله پزشکی خوندم که اصلا رزیم در بارداری خوب نیست-بعد بارداری اونم 3ماه بعد زایمان باید کم کم رزیم بگیری :wink:ضمنا اضافه وزن 10تا 12 کیلو در بارداری طبیعی است.البته واسه افرادیکه وزنشون قبلا متعادل بوده

سلام سعادجان ممنون از راهنماییت.من وزنم قبلا متعادل بوده .ولی از این میترسم که بعد نتونم وزن کم کنم آخه چاقی شدیدا اعتماد به نفسم رو پایین میاره این دکترهام که هروقت میری برای چکاپ یه ذره بیشتر اضافه کرده باشی کلی غرولند میکنند.سعاد جان شما اذیت نیستی؟؟؟؟ من کارمندم وکارم جوریه که مرتب نشستم .وقتی دیگه میرم خونه از پهلو دردو کمردرد نمیتونم دیگه بشینم ومرتب باید دراز بکشم شبام که ماشاءالله دیگه از گرفتگی عضلات ساق پا گرفته تا کمردرد وپهلودرد .به نظرتون اینا طبیعیه؟؟؟؟؟؟؟

سلام-اخه تو این دوران فقط باید به فکر تغذیه جنین بود.البته نمیگم باید پرخوری کرد-همون حد تعادلش کافیه-اخه دیروز گفتین گرسنه این ولی چیزی نمیخورین-شما چند ماهه باردارین؟
من خوشبختانه چون استراحتم زیاده -مشکل خاصی ندارم فقط گاهی اوقات که یه خورده بیشتر کارای خونه رو انجام میدم خیلی اذیت میشم-کمردرد و پا درد-واسه همین بیشتر استراحت میکنم :)

Re: چاقی در بارداری.فوری

sayeh125 نوشته شده:سلام من یه گله ازتون دارم من چند روزه که شماره رمزم رو فراموشم کردم اما هرچی پیغام میگذارم در جواب میاد رمز جدید به ایمیلتون فرستاده میشه اما خبری نمیشه .تا امروز که مجبور شدم با ایمیل شوهرم یه اکانت دیگه بسازم.اما سوال من که اگه لطف کنید وزودتر جواب بدید ممنون میشم.من هفته 21 بارداری هستم در واقع آخرین هفته ماه پنجم.سعی کردم کلا غذاهایی مثل برنج ماکارانی غذاهای چرب وسرخ کردنی رو کنار بذارم یا کمتر استفاده کنم.اما این ماه سه کیلو اضافه کردم یعنی از اول 63 kgبودم تا ماه قبل 65 ولی این ماه شده 68 .متاسفانه چون منطقه زندگیمون خیلی سرده پیاده روی هم اصلا ندارم خیلی نگرانم که بیش از حد چاق بشم وبعد از زایمان این چاقی وبزرگی شکم برام بمونه.تروخدا بگید چکار کنم وزن کمتری اضافه کنم باورتون میشه همین الان دارم از گشنگی میمیرم ولی چیزی نمیخورم که چاق نشم.ممنون
سلام
دوست عزیزم فراموش نکنید که مادر باردار علاوه بر اینکه نباید گرسنه بماند ؛ باید مراقب باشد تا تمامی تمامی گروههای غذایی را مصرف کند و اینطور نباشد که بکباره برنج و نان و سیب زمینی و ماکارونی با هم قطع شود. شما از غذای کم حجم و پرانرژی مانند مغز بادام و پسته نیز برای رفع گرسنگی به جای مصرف برنج بیش از حد باید استفاده کنید.
كارشناس مامايي فيروز

Re: چاقی در بارداری.فوری

خوردن گوجه در بارداری می‌تواند یک روش آسان برای گنجاندن سبزیجات در بارداری باشد. رژیم غذایی آن‌ها باید شامل میوه و سبزیجات باشد. اما‌ برای بسیاری از خانم‌های باردار این سوال پیش می‌آید که آیا غذاهای که در دوران قبل از بارداری مصرف می‌کردیم، هنوز مواد غذایی مناسب در بارداری بی‌خطر و قالب استفاده هستند یا خیر. در این مقاله‌، در مورد خوردن گوجه در بارداری صحبت خواهیم کرد.

https://gahvare.net/articles/thD9h/خورد ... در-بارداری
ارسال پست

بازگشت به “تغذیه در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان