مواد غذای در بارداری

با سلام

من در هقته 9 بارداری هستم. از دیروز وقتی به ظرف روغن نگاه کردم دیدم که از تاریخش گذشته بوده و من در طی این مدت ازش استفاده می کردم.
آیا مصرفش در طی مدت بارداری ممکنه تاثیرات بدی روی جنین گذاشته باشه؟؟؟
چی کار باید بکنم؟؟؟؟

سلام
دوست عزیز! در مواجهه با مادری که از مواد غذایی تاریخ گذشته یا مشکوک به خرابی استفاده کرده است، راهی برای تست اینکه چه اثری روی مادر یا جنینیش گذاشته است نداریم به جز اینکه به مارد بسپاریم در صورت حس کردن علائم مسمومیت (نظیر تب ، افت فشار ،تندی نبض و مشکل تنفسی و ...) سریعاً مراجعه کند. در غیر اینصورت بارداری مانند هر بارداری دیگری چکاپ می شود.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

Re: مواد غذای در بارداری

خوردن کلم در بارداری در یک ظرف سالاد به همراه سایر سبزیجات خوش آب و رنگ می‌تواند بسیار اشتها برانگیز باشد. برای یک مادر منتظر، مراقبت از سلامتی دو برابر اهمیت دارد زیرا جان‌های بیشتری برای مراقبت کردن وجود دارد. برای اطمینان از زایمان ایمن و داشتن یک نوزاد سالم‌، داشتن یک رژیم غذایی هوشمندانه ضروری است. گنجاندن سبزیجات به عنوان بخشی از رژیم غذایی‌تان، مزایای بسیاری دارد، و انواع کلم از سبزیجاتی هستند که در لیست مواد غذایی مفید در بارداری اند. خوردن کلم فواید زیادی برای سلامتی مادر فراهم می‌کند. با این حال، مانند هرغذایی، خطرات کمی هم در رابطه با مصرف زیاد کلم در دوران بارداری وجود دارد.

https://gahvare.net/articles/Bpq2e/%D8% ... 8%B1%DB%8C
ارسال پست

بازگشت به “تغذیه در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان