مصرف مولتی ویتامین

با سلام و خسته نباشیدو با عرض معذرت از اینکه دوباره مزاحمتون می شم.
با توجه به حالت تهوعی که دارم میل چندانی به خودن غذاها ندارم برای همین همیشه احساس ضعف می کنم (در حال حاضر در اواخر هفته 10 هستم)، از دوستان که پرسیدم اکثرا طبق تجویز دکترشون مکمل های مولتی ویتامین(پریناتال) مصرف می کنن. اما دکتر من جز اسید فولیک چیز دیگه ای برام نداده آیا مصرف این مکمل ضروریه؟ البته من مشکل کم خونی نداشتم تنها مشکلم فشار خون پایین بود.

سلام
مهشیدجان! در صورتیکه مادر مشکلی یا کمبود ویتامین یا ... نداشته باشد مکمل ضروری که تمام مادران باید از آن استفاده کنند و بدن یک مادر کاملاً سالم هم نمی تواند آن را به جنین خود برساند اسید فولیک است که شما هم استفاده می کنید اما به طور روتین اغلب درمانگران دوران بارداری در حال حاضر مولتی پره ناتال را تجویز می کنند که حاوی مکمل است و این میل شماست و می توانید از پزشکتان درخواست کنید تا در صورت نیاز تجویز نماید. اما این را هم بدانید که جزو ضرورت های دوران بارداری نمی باشد.
موفق و سلامت باشید...
كارشناس مامايي فيروز

Re: مصرف مولتی ویتامین

مصرف مس در دوران بارداری ضروری است. مس، یک ماده معدنی کمیاب است که در کلیه بافت‌های گیاهی و حیوانی یافت می‌شود. مصرف مس برای تشکیل گلبول‌های قرمز خون ضروری است. این امر به‌ویژه در دوران بارداری بسیار مهم است که حجم خون شما دو برابر می‌شود. خوردن مس در بارداری همچنین به شکل‌گیری قلب، مغز، بافت همبند، رگ‌های خونی و سیستم‌های ایمنی، اسکلتی و عصبی کودک کمک می‌کند. مس همچنین توانایی بدن برای ترمیم بافت و متابولیسم قندها را تقویت می‌کند و باعث می‌شود موهای شما رشد کرده و سالم به نظر برسند.

https://gahvare.net/articles/SmmsK/مصرف-مس-در-بارداری
ارسال پست

بازگشت به “تغذیه در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان