مصرف ویتامین در بارداری

با سلام
من الان هفته دهم بارداری هستم. متاسفانه دکتر من در حال حاضر مسافرت هستند. ویار بدی دارم. تا ظهر حتی آب هم نمی تونم بخورم. اشتها به غذا و میوه رو از دست دادم. قرص ویتامین ب 6 هم کمکی نکرده. آیا لازم هست در حال حاضر قرص های مولتی ویتامین و امگا 3 مصرف کنم. در حال حاضر فقط فولیک اسید مصرف می کنم.

دوست من سلام !
شما سعی کنید صبح ها قبل از بلندشدن از بستر یک بسکویت خشک مصرف کنید !وعده های خود را زیاد و حجم غذای مصرفی در هر وعده را کم کنید !
این حالات معمولا تا 12 هفته همراه شماست !اسی فولیک ضروری ترین دارویی است که باید مصرف شود و مصرف سایر داروها تحت نظر پزشک معالج است !اگر می توانید قبل از خواب مصرف کنید تا حالات تهوع کمتر شود !مصرف اسید فولیک را قطع نکنید !در رابطه با سایر موارد با پزشک خود مشورت کنید اما معمولا از ضرورت کمرتری نسبت به اسید فولیک برخوردارند !
كارشناس مامايي فيروز

Re: مصرف ویتامین در بارداری

مصرف ویتامین C در بارداری برای سلامت مادر و جنین بسیار مهم است. خوردن ویتامین سی در بارداری برای ساخت کلاژن‌، یکی از فیبرهایی که ساختار بدن کودک را می‌سازد‌، لازم است. بنابراین جای تعجب نیست که نیاز شما به مصرف ویتامین C در بارداری افزایش یابد. خوشبختانه دریافت میزان کافی ویتامین C از طریق پیروی از یک رژیم غذایی سالم و سرشار از میوه‌ها و سبزیجات به آسانی امکان پذیر است.

https://gahvare.net/articles/W9A0G/مصرف ... در-بارداری
ارسال پست

بازگشت به “تغذیه در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان