جفت قدامی آکرتا

سلام کارشناس عزیزم.وقتتون بخیر.نمیدونم منو یادتون هست یا نه.من کیست داشتم و بعد از مدتی نازایی بطور طبیعی باردار شدم.دیروز سونو آنومالی داشتم خداروشکر جنین خوب بود ولی وضعیت جفتم اصلا خوب نبود و از دیروز کار من گریه اس.
من ۳۳سالمه ۱۷هفته و ۴ روزمه و بارداری اول.سابقه کورتاژ و سقط هم نداشتم.تو سونو دیروز وضعیت جفت قدامی مارژینال پریویا و R/O آکرتا گزارش شد.دکتر گفت که استراحت کنم کار سنگین نکنم و نزدیکی نداشته باشم و تا هفته ۲۸ صبر کنم و وضعیت بررسی بشه.حالا چنتا سوال دارم.وقتی اومدم و دربارش خوندم دیدم تو جفت آکرتا احتمال اینکه مجبور بشن رحمو خارج کنن هست دنیا برام سیاه شد.بنظرتون چقدر این وضعیت ممکنه پیش بیاد؟من شاغلم و کارم نشستنیه دکتر گفت ایرادی نداره.بنظرتون لازمه مرخصی بگیرم و استراحت کنم یا نه؟البته خیلی امکانشو ندارم اما اگر لازمه چاره ای نیست.در کل قضیه جفت شوک زیادی به من وارد کرده حتی نگرانم بچمو از دست بدم .راهنماییم کنید چه کنم؟

Re: جفت قدامی آکرتا

سلام
عزیزم نگران نباشید انشالله که به خوبی و سلامتی تا انتهای بارداری تون رو پیش میروید.
فقط 2 کار:
اول بررسی دقیق تر انجام شود که مشخص شود جفت واقعا چسبندگی دارد و از چه نوعی دقیقا؟
دوم: اگر اثبات شد حین زایمان( در مرکز معتبر) مراقب خونریزی شما باشند.
محل جفت هم تا حدود 28 هفته ممکن است کلا اصلاح شود و دیگر سرراهی نباشد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان