جفت آنولر ( حلقوی )

با سلام و خسته نباشید
من الان روز آخر هفته 9 بارداری هستم . در سونو یی که اخر هفته 8 انجام دادم ، همه چیز به لطف خدا نرمال بود .

فقط در خط آخر سونو نوشته جفت فعلا آنولر می باشد.

در ضمن تا امروز هیچ لکه بینی یا مشکلی جز درد خفیف زیر شکم در مواقع خستگی ، نداشتم .

ممکنه در خصوص این نوع جفت و مشکلات احتمالی و مراقبت های لازم آن ( در صورت نیاز ) توضیح دهید.
با تشکر.

Re: جفت آنولر ( حلقوی )

gita2010 نوشته شده:با سلام و خسته نباشید
من الان روز آخر هفته 9 بارداری هستم . در سونو یی که اخر هفته 8 انجام دادم ، همه چیز به لطف خدا نرمال بود .

فقط در خط آخر سونو نوشته جفت فعلا آنولر می باشد.

در ضمن تا امروز هیچ لکه بینی یا مشکلی جز درد خفیف زیر شکم در مواقع خستگی ، نداشتم .

ممکنه در خصوص این نوع جفت و مشکلات احتمالی و مراقبت های لازم آن ( در صورت نیاز ) توضیح دهید.
با تشکر.
متن سونو دقیقاً (با زبان فارسی )همین است؟ گرید جفت یا موقعیت آن چطور؟
كارشناس مامايي فيروز

با سلام متن کامل به صورت زیر است :

تصویر یک ساک حاملگی طبیعی در حفره آندومتری رحم و در محل مناسب مشهود است . داخل ساک فوق یک آمبریو و yolk sac مجاور آن وجود دارد
آمبریو دارای CRL = 22 mm بوده که با سن متوسط 8 هفته و 4 روز حاملگی مطابق است .فعالیت قلبی در آن مشهود است.
مقدار مایع ساک طبیعی و جفت آن فعلا آنولر است.
تصویر یک ریم هایپو اکوو به طول تقریبی 22 mm در مجاورت سمت چپ ساک حاملگی دیده شد که ممکن است کانون هموراژی باشد. سونوگرافی کنترل توصیه میشود.
توده فضاگیر در آدنکس ها دیده نشد.

جفت شما در سونو جفت حلقوی که واریانتی از جفت غشایی ست؛ گزارش شده است.

درست است که کمتر رایج است اما از انواع طبیعی جفت است فقط جفت غشایی در همراهی با جفت سرراهی ممکن است سبب خونریزی بیشتری شود که البته جفت شما در حال حاضر سرراهی نیست. فقط باید با سونوهای مرتب از موقعیت جفت و کافی بودن رشد جنین مطلع باشیم.
و نیز در صورت همراهی با جفت سرارهی درمانگر در هنگام زایمان وپس از آن ؛فاکتور خونریزی را در نظر بگیرد و مراقب این مساله باشد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان