کارشناس محترم لطفا جواب بدید

من تاریخ اخری پریودیم 91/5/1 بوده که به ماه رمضون خورد تاریخ 6/1 رفتم از بارداری دادم مثبت بود الان هم 6/13 هستیم هفته قبل رفتم دکتر واسم سونوی داخلی انجام دادگفت ساک بارداری و کیسه زرد تشکیل شده ولی جنین خیلی ریزه مشخص نیست چند هفته یا چند روزشه دو هفته استراحت کامل کن و دوباره بیا سونو
1- سونوی داخلی مجدد واسه جنین موردی نداره (وقتی که نمیدونم تو هفته چنده بارداری هستم)؟
2- احتمال داره بخاطر ماه رمضون بوده که رشد نکرده و با این دو هفته استراحت امکان داره رشدش خوب شده باشه ؟

سلام
عزیزم در واقع در 5 هفتگی سونو شدید و ...اختلاف با حد طبیعی اونقدر زیاد نیست که دنبال علت باشیم به احتمال زیاد در همین سونوی بعدیتون ضربان قلب هم دیده می شود.
منظورتون از سوال اول رو متوجه نشدم.
كارشناس مامايي فيروز

Re: کارشناس محترم لطفا جواب بدید

کارشناس عزیز سلام. من در هفته 14هم هستم تقریبا یک هفته پیش دوبار لک دیدم بسیار کم و خیلی کم رنگ اما از چندروزقبلش دل درد و کمر درد بدی داشتم البته فقط زمانی که تغیرجهت میدادم به دکتر مراجعه کردم همه ازمایشات خوب بودتا اینکه لکه قهوه ای دیدم دکتر بهم سیکلوژست داده و مصرف کردم و لک ندارم اما درد کمر و شکمم مانده . خواهشن بگید چه کنم

سلام
دوست عزیزم!استراحت و مصرف مرتب شیاف پروژسترونتون و آرامش و ازهمه مهم تر توکلتون به خدا کاریست که از دست ما بر می آید. سونو هم دادید که از وضعیت ساک حاملگی یا جفت و خونریزی اطراف آنها مطلع باشیم؟
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس عزیز دکترم میگه جفت و جنین پایین هست و خودشو میکشه بالا و بهم پروژسترون داده شبی یک عدد اما دوباره لک میبینم و نه کم شده نه قطع یک مقدار هم بیشتر از قبل البته استراحتم میکنم اما خوب نمیشم خیلی ناراحتو نگرانم تو،و خدا کمکم کنید

سلام
بله درسته. جفتتون در درجه خفیف جفت سرراهی ست . اما با پیشرفت بارداری محلش اصلاح می شود.
اما در مورد لکه بینی اگر بیش زا 4 روز از شروع شیاف ها گذشته اما هنوز هیچ تغییری در لکه بینی تون ایجاد نشده، با درمانگرتون در تماس باشید شاید آمپول پروژسرتون رو ترجیح بدهند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز. خوشبختانه لک بینیم قطع شده البته باید بعد از قطع لک تا یک هفته شیاف رو استفاده کنم. سوالم اینه که نیازی نیست استراحت یا کار خاصی کنم تا جفت بالا کشیده بشه البته در زمان لکه بینی فقط دراز کشیدم الان که برطرف شده بازم باید استراحت کنم تا جفت بالا بیاد یا نه به صورت طبیعی بالا میاد و نیاز به کار خاصی نیست . واقعا ممنونم از راهنمای شما

سلام کارشناس عزیزم. از دیروز بازم لک دیدم شنبه قطع شده بود اما بازم شروع شد در صورتی شروع شد که هنوز پروژسترون مصرف میکردم،ایا طبیعیه البته خیلی لکم زیاد نیست اما عجیب نیست با استفاده از شیاف بازم لک ببینم. دکترم گفت به مصرف شیاف ادامه بدم و استراحت مطلق بکنم ، میشه کمکم کنید که چ کار کنم ممکنه تا اخر بارداریم جفتم بالا نره و همین وضع ادامه پیدا کنه؟ دلیل پاین بودن جفت چیه؟

بله فقط شیاف گفتن استفاده کنم. خوشبختانه امروز لکم قطع شده . یعنی حالت ترشح پیدا کرده . من فقط استراحت میکنم و هنوز سونو جدی ندادم تا از وضع جنین وجفتش با خبر بشم امیدوارم بالا رفته باشه. به نظر شما این حالات طبیتی هست؟ و خطری برای بچه نیست چون شنیدم یکسری افراد تا اخر دوره بارداری مدام لک میبینن و بعضی افراد حتی خونریزی داشتن و مشکلی نبوده و حتی استراحتم نکردن ایا درسته

استراحت رو باید داشته باشید( می دونم سخته اما این حداقل کاری ست که از دست ما بر می آید) اما در مورد پیش آگهی خوبش:
بله من هم به شخصه شاهد بارداری هایی بودم که 3 ماه اول خونریزی داشتند و اما به لطف خدا به سلامتی زایمان کردند و...
توکل به خدا و نداشتن استرس و نیز استراحت فراموش نشه دوست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیزم. خیای با سوال های حورواجور و تکراریم خسته کردمتون ببخشید. من از زمانی که لکم قطع شده همش زیز رحمم درد میکنه بخصوص وقتی به پهلو میچرخم . البته هنوز پروژسترون رو مصرف میکنم تا شنبه 15 که بشه هفت روز بعد از لک. البته من حرکت نی نیم رو از رو شکم میبینم فکر میکنم کم شده ان موقع بیشتر میرفت سمت راست و چپ الان نه

سلام بس که استرس دارم حواس نمونده واسم. کارشناس عزیز من وارد هفته 16 هم شدم الان جنین رو از روی برجستگی روی شکمم حس میکنم الان الان فکر میکنم کمتر تکون میخوره ایا من دچار توهم شدم یا مساله ای هست؟ دلیل درد د زیر رحمم مربوط میشه به قطع شدن لکم یا دلیل خاصی نداره؟ میشه برام توضیح بدین که حرکات جنین چقدره در هفته 16 و چند بار حرکت باید کنه ممنونم از لطف شما
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان