تجربه من از جفت دو شریانی برای ما

سلام،من مامان دوتا دخمل نازم که عاشقشونم دختر اوّلم ۸ سالش و دومی‌ هم ۲ ماهشه ،تو بارداری دومم که دوسال طول کشید تا باردار شم ودر هفته ۶ قلب جنین از کار افتاد ومجبور به کورتاژ شدم بعد از ۹ ماه دوباره برای بار سوم باردار شدم که :

هفته ۲۰ بارداری بودم برای سونو غربالگری رفتم همه چیز عالی‌ بود جز اینکه دکتر گفت دختر کوچولوی شما بجای سه شریان در جفت دوتا شریان داره انگار تانک از روم رّد شد خلاصه غم دنیا نشست تو دلم بغض امونمو بریده بود اما بخاطر کچلوم نمیخواستم گریه کنم همونجا دکتر گفت این اصلا مساله مهمی‌ نیست فقط شاید نی‌نی با وزنه کم دنیا بیاد بعدش همجا هم برای مطمئن شدن که هیچ مساله دیگی‌ نیست برام توی بیمارستان مجهزتر به سونو پیشرفت را وقت گذاشتن اونم رفتیم خداروشکر همه‌چیز خوب بود اما من همچنان نگران بودم فقط به خدا توکل کردمچون تو بارداری قبلیم هم جفت زود پیر شد و من مجبور شدم در هفته ۳۷ سزارین بشم خلاصه اومدم خونه تمام سایتارو زیرو رو کردم فقط یک مورد مشابه دیدم که یک خانومی تو نی‌ نی‌ سایت پست گذاشته بود و بد از اینکه نینیش دنیا اومده بود از سالم بودنش گفت بود‌و‌ و اینکه چقدر الکی‌ نگران بود با اینکه نگران بودم کلی‌ دعاش کردم و گفتم توکل به خدا .

الان نی‌نی منم تقریبا دو ماهش شده و تازه امروز وقت کردم که بیام بگم که الکی‌ نگران بودم خدارو میلیاردها بار شکر که همه‌چیز خوب بود .

جفت ۲ شریانی از هزار به یک صورت میگیره یعنی‌ از هزار نفر یکنفر و این پدیده بیشتر در بارداریهای دو قولویی صورت میگیره و تنها موردی که داره اینه که نی‌نی با وزنه کم دنیا میان که نی‌نی من وزنه استندارد زمان تولد رو داشت همون۳ کیلو.

امیدوارم با این تجربم بتونم دل مامان نگرانی رو آروم کنم .

به امید سلامتی‌ همه نینی‌های دنیا

ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان