نیار به راهنمایی در مورد كوچكتر ب

من ٣٨ ساله هستم و اين اولين بارداري من است و هم من و هم همسرم كاملاً سالم هستيم .. در هفته ششم و روز ششم بسر مي برم... هفته پيش براي معاينه رفتم و كيسه آب خيلي كوچك بود... امروز دوباره براي معاينه رفتم، كيسه آب تقريباً رشد نكرده بود، اما مخاط داخل رحم كه كيسه آب را در بر مي گيرد، بيشتر شده بودند و همه چيز نرمال و خوب بنظر مي رسيد... پزشك سن بارداري را حدود چهار هفته تشخيص داد... همچنين آزمايش خون گرفت و براي پس فردا هم دوباره آزمايش داد...
آيا امكان باروري و تشكيل جنين وجود دارد يا اينكه پوچ است؟ البته كساني را مي شناسم كه دقيقاً در همين شرايط بوده اند و الآن مادر هستند.
آيا راهي بجز اسيدفوليك براي كمك و تقويت رشد جنين وجود دارد؟!

تا امروز نه لك بيني، نه تهوع داشته ام...
خستگي و تعرق بيش از اندازه در شب و كشيدگي زير شكم و درد سينه از علائمي بوده كه داشته ام.

با تشكر
آخرین ويرايش توسط 1 on Ghazal48, ويرايش شده در 0.

سلام خانمي

اميدوارم كه مشكلي نداشته باشي و بارداري خوبي رو پشت سر بذاري ......

سعي كن آب زياد بنوشي مخصوصا تصفيه شده ....

بزرگترین دلیل برای نوشیدن آب سالم در دوران بارداری، جلوگیری از کم شدن آب بدن در این دوران است. کم شدن آب بدن در دوران بارداری خطرات بسیار جدی دارد. حجم زیادی از آبی که خانمهای باردار در زمان بارداری می نوشند، در کیسه آب جنین استفاده می شود. مایع درون کیسه آب جنین، به طور متوسط هر یک ساعت تعویض می شود و برای این فرآیند از آب ذخیره شده بدن مادر استفاده می شود. فرآیند تعویض مایع درون کیسه، برای سلامتی جنین درون رحم مادر ، امری حیاتی است..........
يه فرشته از آسمون برای عزیزترین موجود خدا مادر...............

سلام خانمي

اميدوارم كه مشكلي نداشته باشي و بارداري خوبي رو پشت سر بذاري ......

سعي كن آب زياد بنوشي مخصوصا تصفيه شده ....

بزرگترین دلیل برای نوشیدن آب سالم در دوران بارداری، جلوگیری از کم شدن آب بدن در این دوران است. کم شدن آب بدن در دوران بارداری خطرات بسیار جدی دارد. حجم زیادی از آبی که خانمهای باردار در زمان بارداری می نوشند، در کیسه آب جنین استفاده می شود. مایع درون کیسه آب جنین، به طور متوسط هر یک ساعت تعویض می شود و برای این فرآیند از آب ذخیره شده بدن مادر استفاده می شود. فرآیند تعویض مایع درون کیسه، برای سلامتی جنین درون رحم مادر ، امری حیاتی است..........

خانمهای باردار، علاوه بر مصرف غذاهای مفید و مغذی در این دوران، می بایست حداقل هشت

لیوان در روز، آب سالم و گوارا بنوشند.

مرسي از راهنمايي دوست عزيز... من امروز دوباره آزمايش خون دادم و قراره بهم خبر بدن... دوباره سونوگرافي كرد دكتر، اما همچنان كيسه آب رو داخل مخاط رحم بسختي مي شه پيدا كرد... و درنهايت احتمال مي ره كه حاملگي خارج از رحم باشه...
نتيجه آزمايش پريروز ٤٢٨ بود كه حالا بايد منتظر جواب امروز باشم... ظاهراً همه چيز تا الآن نرماله، اما كيسه آب رو بسختي مي شه پيدا كرد!
در حقيقت من امروز وارد هفته هفتم شدم، اما همونجوري كه دكتر گفت و نتيجه آزمايش خون هم نشون داده، سن بارداري در هفته چهارم هستش...
اگر خارج از رحم باشه، گويا بين هفته ششم و هشتم مشخص مي شه و اين بلاتكليفي خيلي بده... گيج شدم و خوشحال مي شم بدونم كه كسي در اين مورد چيزي مي دونه؟؟؟

دوست خوبم اميدوارم خير باشه و همه چيز نرمال باشه ........

حتما خبر بده كه جواب آزمايشت چي شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ghazal48 نوشته شده:مرسي از راهنمايي دوست عزيز... من امروز دوباره آزمايش خون دادم و قراره بهم خبر بدن... دوباره سونوگرافي كرد دكتر، اما همچنان كيسه آب رو داخل مخاط رحم بسختي مي شه پيدا كرد... و درنهايت احتمال مي ره كه حاملگي خارج از رحم باشه...
نتيجه آزمايش پريروز ٤٢٨ بود كه حالا بايد منتظر جواب امروز باشم... ظاهراً همه چيز تا الآن نرماله، اما كيسه آب رو بسختي مي شه پيدا كرد!
در حقيقت من امروز وارد هفته هفتم شدم، اما همونجوري كه دكتر گفت و نتيجه آزمايش خون هم نشون داده، سن بارداري در هفته چهارم هستش...
اگر خارج از رحم باشه، گويا بين هفته ششم و هشتم مشخص مي شه و اين بلاتكليفي خيلي بده... گيج شدم و خوشحال مي شم بدونم كه كسي در اين مورد چيزي مي دونه؟؟؟
سلام
جواب آزمایش رو گرفتید دوست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام،
بله... گفتند که بتا دو برابر نشده، اما بطرز قابل توجهی زیاد شده... بنابراین باید دوشنبه دوباره آزمایش خون بدم... چند جا دیدم که نوشته بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت برای یک حاملگی نرمال لازمه تا بتای خون دوبرابر بشه...

سن حاملگی هم همون ۴ هفته تخمین زده می شه...
اما دو مورد که من رو نگران می کنه:
۱- من بغیر از دیروز که کمی زیر دلم حالت کشش داشت ، بجز اینکه گرمای بدنم بالاست و عرق می کنم، هیچ گونه علائم و عوارض دیگه ای ندارم... هیچ گونه لک بینی هم تا امروز وجود نداشته... آیا طبیعیه؟
۲- در مورد دیده نشدن ساک حاملگی، با اینکه هنوز زوده، اما یکی از دوستانم، در هفته های اول هم نمی توانستند ساک را پیدا کنند و در بیمارستان بستری شد و بعد از ۳ روز ساک بسختی در جایی از رحم پیدا شد و زایمان موفقی داشت...
در مورد من در هفته گذشته نقطه سیاه بسیار کوچکی دیده شد، در روز چهارشنبه هم بسختی دیده شد که رشد قابل توجهی نداشت... اما دیروز فقط به صورت سایه دیده می شد و همچنین مخاط رحمی بصورت خیلی قوی و زیادی تشکیل شده اند.
سئوال اینکه آیا این دیده نشدن ساک می تواند اتفاق بیفتد؟
خیلی نگران حاملگی خارج از رحم هستم...
ممنون می شم راهنمایی کنید.

سلاما
امیدورام که تا الان در وضعیت خوبی قرار گرفته باشید عزیزم
در چنین مواردی سونوی کامل شکم و لگن آنهم توسط متخصص حاذقی توصیه می شود.
نداشتن علائم دیگر بارداری نیز غیر عادی نیست خیلی از مادران علائم کناری را اصلاً تجربه نمی کنند.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان