کوچکی ساک حاملگی

سلام
خسته نباشید
من در حال حاضر 8 هفته کامل باردارم
هفته گذشته که برای اولین بار رفتم سونوگرافی قلب جنین تشکیل شده بود و سن 7 هفته و1 روز را نشان میداد ولی اندازه ساک حاملگی 1 هفته کمتر وحدود 6 هفته را نشان میداد (اندازه 14 میلیمتر)
می خواستم بدانم کوچک بودن ساک حاملگی با مشکلات کروموزومی ارتباطی دارد؟چون من حدود 1 سال کذشته همیشه فولیک اسید مصرف کردم حتی دوره آخر فولیک اسید 5 میل خوردم
در ضمن کوچک بودن ساک چه مشکلی ایجاد می کنه و راهی برای بهبودش هست؟

سلام
این که قلب دیده شده عالی ست و به احتمال قوی سونوی بعدی شما بی مشکل خواهد بود.
معیارهای دقیق که از این پس لازم داریم سونویی ست که در آن طول سری دمی جنین اندازه گیری شود و طبق آن سن بارداری تخمین زده شود.
كارشناس مامايي فيروز

Re: کوچکی ساک حاملگی

سلام خانم دکتر :
الان هفته یازدهم هستم رفتم سونو واسم نوشته سایز ساک حاملگی مختصری کوچکتر نسبت به اندازه جنین می باشد و ضربان قلب منظم و 167 می باشد خواستم بدونم امکان داره ساک رشد کنه یا بایستی سقط کنم ؟ خواهشا زود جواب بدین خیلی نگرانم

سلام خانمي

بهتره به خودت استرس وارد نكني عزيزم

ساک حاملگی یعنی کیسه ای که جنین در آن تشکیل می شود بنابراین کوجک بودنش مشکلی برای جنین ایجاد نمی کند بلکه عدم مشاهده قلب جنین تا پس از 7 هفته باید بررسی شود.
يه فرشته از آسمون برای عزیزترین موجود خدا مادر...............

سلام خانم دکتر :
من 22 سالمه و باردار هستم الان تو هفته 11 هستم رفتم سونو واسم نوشته رحم دوشاخ بوده و ساک حاملگی مختصری کوچکتر نسبت به اندازه جنین می باشد و ضربان قلب منظم و جنین زنده و متحرک می باشد . میخواستم بدونم آیا واسه ادامه بارداری امیدوار باشم یا بایستی خاتمه بدم ؟ احتمال سقط چند درصده ؟؟خیلی نگرانم خواهشاً زود جواب بدین . ضمناً دکتر واسه دو هفته بعد سونوی nt , nb نوشته .

عسلکم نوشته شده:سلام خانم دکتر :
الان هفته یازدهم هستم رفتم سونو واسم نوشته سایز ساک حاملگی مختصری کوچکتر نسبت به اندازه جنین می باشد و ضربان قلب منظم و 167 می باشد خواستم بدونم امکان داره ساک رشد کنه یا بایستی سقط کنم ؟ خواهشا زود جواب بدین خیلی نگرانم
سلام
عزیزم اصلاً از روی یک سونو نمی تواند تشخیص غیر عادی بودن رو در نظر گرفت اصلاً! چه رسد فکرسقط و ...! همین که ساک وجنین و ضربان قلب نرمال بوده . اطراف ساک هموراژی و ... نبوده و شما هم خونریزی ندارید به تشخیص عادی بودن می تواند کمک کند . در هر صورت باید با تکرار سونو این شک را برطرف کر د که بهتر است 1 هفته اختلاف داشته باشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم دکتر ممنون از راهنمایی هاتون . من امروز رفتم جواب آزمایش تست غربالگری سه ماهه دوم گرفتم جواب بشرح ذیل است :
afp : 183:00 mom : 5:01
hcg :185.80 mom: 4:10
ue3 : 2.40 mom : 1.25
trisomy 21 :1:2982
trisomy 18 :<1:30000
slos: <1:30000
ntds: 1:5 screen postive
خانم دکتر خیلی نگرانم خواهشاً زودتر جواب بدین ضمناً سونوی nb:2.9 m و nt : 0/5 mm که هفته 13 انجام داده بودم .

سلام
سونوتون نرمال است اما آزمایش ، ریسک رو بالاتر از حد نرمال بیان کرده. درمانگرتون در ادامه ی تشخیص چه راهی رو پیشنهاد کردند؟ الان (و و قتی که آزمایش دادید)دقیقآً از پریود ، چند هفته هستید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد و تشکر - آزمایش تست سلامت جنین را پیش دکتر نبردم فعلا - آخرین پریودم 2 مرداد بود . الانم با سونو فعلی هفته 18 هستم . ضمناً اختلال لوله عصبی جنین با سونوی معمولی قابل تشخیص نیست ؟ امکان داره آزمایشم اشتباه شده باشه ؟ راهکار شما چی هست ؟
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان