Re: علايم سوراخ شدن كيسه اب

در مورد تشخیص مشکل برادرتون، درمانگر خودشون می توانند نظر بدهند عزیزم.چراکه همانطور که عرض کردم برخی فشارخون ها و یا ویروس ها در طی بارداری هم می توانند یک اختلال رشد ایجاد کنند.
تبدیل شدن ضربات ریز به ضربه های محکم، از نظر علمی دلیلی بر نگرانی ندارد.
در مورد نگرانی تون از خوابیدن به پشت: درست است که اگر مدتهای مدید ، جنین دچار کم رسانی اکسیژن باشد ممکن است مشکلی پیدا کند و یا نقصی؛ اما چیزی که مسلم است مادری که هفته ی 22 است و از الان به بعد هم در حال رعاست سیستم خوبش است، جزو این دسته نیست. چه بسا برخی درمانگران تازه از ماه ششم توصیه را شروع می کنند. چراکه در 20 هفته تازه جنین به ناف می رسد و بالاتر نیست. و رگی که مد نظر ماست و حیاتی ، پشت کبد قرار دارد.
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم من هفته 25 هستم و تازه فهمیدم نباید به پشت بخوابم از یکی دوهفته پیش پی خداکنه تا الان کاری نشده باشه از این به بعد مواظبم ولی من به پشت راحت ترم دوسه روزه وقتی به پهلو میخوابم انگار نافم از تو کشیده میشه دردم میگیره برم دکتر؟این کم رسایی اکسیژن از طریق سونو قابل تشخیصه؟اگه لازمه برم

سلام ،من هفته پیش آزمایش قند دادم الان 27 هفته هستم fbs شد 78 جوابش بعد یک ساعت اول181وبعد دوساعته 75 بود خیلی نگرانم چون نوشته باید کمتر از 160 باشه خیلی خطرناکه که زودتر از وقتم برم دکتر؟امکان داره تکونای بچه که تادوهفته پیش منظم نبود ربطی به دیابت داشته باشه؟نگرانم نوشته دیابت نقص مادرزادی میاره درسته؟سوال دیگه اینکه من آب خیلی میخورم امکان داره حجم کیسه آبم خیلی بشه چون اونم عوارض خودشو داره کمکم کنین جواب همه سوالاتم و بیزحمت بدین ممنون میشم

ممنونم امروز به دکترم جواب رو دادم خودم نرفتم گفت نرماله ولی خودمم میخوام کمتر مصرف کنم شیرینی و برنج و..،بهداشت بهم گفت زود نشون بده شاید دوباره آزمایش بده ولی منشی گفت خانم دکتر گفته خوبه خودمم تعجب کردم ولی الان دیدم شما هم نظر خانم دکتر رو دارین خیالم راحت شد ولی من خیلی شیرینی مصرف میکنم باید رعایت کنم ممنون بازم

سلام خسته نباشید،من از اوایل حاملگی هرروز حموم میرفتم زمانی هم که بیرون میام خودمو خشک نمیکنم زیاد عادت ندارم ولی الان متوجه شدم که شکم دردم و پهلو دردم از همونه ،امکان داره بچه سرما بخوره تو شکم ؟اگه امکان نداره پس چرا وقتی سردمه تکون نمیخوره ولی وقتی دستمال دور شکمم میپیچم تکوناش شروع میشه ؟امکان داره جنین سرما بخوره واسه ذهنش مشکلی پیش بیاد چون من اصلا رعایت نکردم نگرانم ،ممنون از جوابی که میدین

ممنونم من هیچ دردی جز شکم درد ندارم و پهلو درد ،مشکل ایجاد میکنه؟چندروزی میشه سوزش ادرار دارم خیلی کم اونم نه موقعی که ادرار میکنم قبلش منظورمه،بهداشت نگفت دوباره آزمایش ادرار بده چون من هفته قبلش دادم یکم باکتری دیده شده بود که دکتر گفت اشکال نداره ،دوباره به دکترم بگم برام تکرار کنه چون هنوز پیشش نرفتم؟ممنون اگه جواب هر دو سوالم رو بدین

سلام
اگر سوزش ادرار (حتی پیش زا خروج ادرار) دارید ، دوباره تست دهید(به خصوص با توجه به اینکه بار قبل کمی باکتری دیده شده بوده است)البته گلبول سفید اگر بالا بوده باشد نیز تشخیص عفونت را تقویت می کند.(WBC)
فقط اگر دوباره تست دادید، قبلش بدنتون رو شستشو دهید و نیز اول ادرار را دور بریزید
كارشناس مامايي فيروز

سلام مامای عزیز خسته نباشین ،من هفته 33 شدم تا الان بیشتر وقتها یهویی بلند میشم دردم میگرفت کسی بهم گفت اینکار نکن گفت خودت اذیت میشی امکان داره خم شدن و پهلو به پهلو شدن تو خواب واسه بند ناف مشکلی پیش بیاد ؟یه سوال دیگه من هر وقت پهلوی راست میخوابم درد دارم سونو هم گفت سر جنین پایینه و سمت راست امکان داره شبا سرش زیر پهلوم بشه خطری نداره چون درد دارم صبحها ،جاش تنگ نشده آخه میگن شناوره مشکلی براش پیش نمیاد ،خواهش جواب سه تا سوالم و بدین یکی پهلو به پهلو شدن و خم شدن و یهویی بلند شدن به جنین ضرر نمیزنه؟و یکی دیده فشار به سر جنین وقتی به پهلوی آخه خیلی کم میرم رو شکم نرسیده به اون خطی که رو شکم افتاده ،ممنون میشم تحملم میکنین

سلام
کلاً مادر باردار بهتر است که حرکات دفعی نداشته باشد و آرام حرکت کرده و یا جابه جا شود .اما در وضعیت های به پهلو خوابیده و ... به دلیل همان شناور بودن در کیسه ای که مایع آمنیوتیک در آن قرار دارد؛ضربه ای به جنین اصلاً وارد نمی شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان