Re: علايم سوراخ شدن كيسه اب

باسلام،یه سوال داشتم من تو سونویی که رفتم گفت حجم کیسه آب نرماله ولی اگه هم چیزی ازت میره بجاش داره جبران میشه میخواستم بدونم چندروزی هست باز حرکاتش کم شده الان 23 هفته هستم و بیشتر پایین شکممه،یه سوال خیلی اذیتم میکنه اگه به فرض مثال نشتی کرده باشه کیسه آب و حرکاتش به همین دلیل کم شده باشه با خم و راست شدن و نماز خوندن و ...ضربه به جنین نمیخوره ؟چون مایع دور اگه ازش کم بشه خوندم بهش ضربه میخوره ،نظرتون چیه؟صبحها که از خواب پا میشم خیلی قفسه سینم و پهلوها درد میکنه همش میگم مایع دور کم شده منم دیشب فشار اومده بهم بچه کاری شده؟تورو خدا کمکم کنین تا هفته دیگه که برم پیش دکترم دیوونه میشم ممنونم

سلام
اگر طبق قانون اندازه گیری حرکات ، حرکات کم شده باشد مراجعه اضطراری به بیمارستان لازم است. بعد از خوردن یک چیز شیرین به سمت چپ بخوابید و در هر ساعت باید 4 حرکت داشته باشد حداقل.اگر هم با توجه به سن کم بارداری تون ، حرکات رو دقیق تشخیص نمی دهید که دیگر نگرانی برای کاهشش علمی نیست
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم ولی منظور من حرکاتش نبود منظورم اینه که امکان داره اینقدر مایع کم بشه که به بچه بر اثر خم شدن یا نماز خوندن ضربه بخوره مثلا به سرش یا بدنش؟شرمنده با سوالام اذیتتون میکنم ولی قول میدم آخری باشه،به پشت خوابیدن در بارداری ضرر داره ؟ممنون میشم جوابمو بدین

سلام
از 5 ماه به بعد نباید به پشت بخوابید اکسیژن رسانی به جنین ممکن است مشکل بخورد.
دوست عزیزم! اگر مایع آمنیوتیک کم باشد که وضعیت اورژانس است و بارداری با روند عادی ادامه داده نمی شود و (منظورم این است که اگر در حدی کم باشد که تماس جنین با ارگانهای بدن مادر قابل امکان باشد که اصلاً شما را مرخص نمی کنند... )اگر هم نیست نگرانی از تحرک های مادر وجود ندارد.
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم که جواب دادین خیالم راحت شد از امروز حرکاتش خیلی خوب شده هم بیشتر شده هم محکمتر،تقریبا خیالم راحته که مایع کم نشده،برام دعا کنین به سلامتی پشت سر بذارم خیلی استرس دارم بازم ممنون کارشناس عزیز لطف کردین

سلام کارشناس عزیز،من رفتم پیش دکتر خودم بهم گفت ربطی به آزمایش آمینوسنتز نداره پارگی کیسه آب اگه بود همون موقع میشد همون جا سونو کرد و گفت حجم مایع نرماله وقتی از شکم دردم گفتم گفت حتما باید معاینه داخلی بشی ببینم دهانه رحمت کوتاه نشده چون احتمال زایمان زودرس هست ماه پیش هم همین گفت ولی اون موقع از رو سونویی که کرد گفت همه چی نرماله و طول سرویکس 32 بود اما انبار معاینه داخلی کرد با دستگاه و گفت 34 ،گفت نرماله ولی تعجب میکنم شکم دردی ،من یادم رفت بهش بگم من هرروز حموم میرم والا خودمو نمیپوشونم حتی تا همین چندشب پیش پنجره اتاق خواب باز بود و من هیچ خودمو نمیپوشونم مامانم گفت تو یه مدت گرمگیری کن گفتم ربطی نداره چون از داخل همش فکر میکنم یه چیزی کنده میشه ولی خداروشکر الان چندروزه بهتر ولی خوب خوب نشدم همش گرمگیری میکنم میخوام بدونم تو این یه ماه اگه واقعا شکم دردم از سرماخوردگی شکم و پهلوها باشه چون مدتش زیاد بوده واسه جنین ضرری نداشته ؟آخه خیلی شکمم یهو میگرفت انگار بچه خودشو جمع میکرد خودم سرما نخوردم یعنی ویروس تو بدنم نبوده که بچه منتقل بشه ضرر نداره؟ و سوال دیگه اینکه فردای روزی که دکتر منو معاینه داخلی کرد بچه تکون میخورد ولی الان از دیروز تکوناش و حس نمیکنه میخوام بدونم معاینه ضرر داشته چون دردم گرفت ،طبیعیه بچه تو 24 هفتگی تکوناش نامنظم باشه و هرروز مادر حس نکنه ؟از هفته چند باید چک بشه ؟ممنون میشم جواب بدین

ممنونم جواب دادین،الان که از پارگی کیسه آب بیخیال شدم چندروزه شنیدم میگن نباید به پشت بخوابی ولی من شبا مطمینم چندبار که از خواب بیدار میشم به پشتم ولی من از هفته پیش فهمیدم که ضرر داره اگه کسی بهم نمیگفتی همینجوری ادامه میدادم چون اینجوری راحت ترم هیچ دردی به اون صورت ندارم ،برادر من cpداره گفتن موقع زایمان اکسیژن دیر رسیده به مغزش یه بارم گفتن بندناف پیچیده بوده دور گردنش نمیدونم واسه چی،الان درگیر اینم که اگه این مدت که من به پشت میخوابیدم شاید اتفاقی براش افتاده باشه گفتم علایم چیه ماما گفت بعدش جنین تکون نمیخوره منم گفتم شاید واسه همینه که یه روز میخوره دوروزه من حس نمیکنه تکوناشو؟ گفت نه خواستم نظرشما رو هم بدونم آخه یه روز صبح تا شب تکون میخوره دوروزه خبری نیست من حس نمیکنم،خواستم بپرسم میشه بندناف دور گردن جنین بپیچه ضربه خفیفی به مغزش بخوره یا شدید ولی خفه نشه؟یعنی قضیه دیر رسیدن اکسیژن که موقع زایمان برای داداشم افتاده میشه تو شکم هم خفیف یا شدید باشه؟وقتی دیروز آرایشگاه بودم نیم ساعت رو تخت دراز کشیده بودم وقتی بلند شده بودم احساس میکردم بچه کلا قسمت بالای شکممه که اصلا تا حالا نیومده بوده بالا حرکاتش خیلی زیاد شده بود و محکم وقتی ازجام بلند شده بودم احساس میکردم ضربه به سرش خورده که اینقدر محکم لگد میزنه تو زود مثه همیشه کمکم کنید میشه بند ناف بپیچه ولی بچه رو خفه نکنه ولی برای مغزش تاثیر باره آخه تا هفته پیش من اطلاع نداشتم نباید به پشت بخوابم؟یهویی بلند شدن بعد از دراز کشیدن چی اونم امکان پیچیده شدن بند ناف هست؟اینکه چندروز تکوناشو حس میکنم بعد دو روز نه ضربه بهش نخورده؟تورو خدا جواب همه سوالاتم بدین میدونم خیلی مزاحم میشم ولی تا الان که با صبوری جواب دادین چون منو درک میکنین ممنونم ازتون

کارشناس عزیز یه سوال دیگه هم بپرسم که باز یه روز دیگه مزاحم نشم داداش من از یه دست و پهلو مشکل داره حالا نمیدونم از موقع زایمان که اکسیژن دیر رسیده یا بند ناف دور گردن پیچیده شدن این دو موضوع به هم ربط داره چون دکتر یه چیزایی گفته بود یعنی از توشکم میشه بخاطر بندناف و اکسیژن دست و پاش اینجوری شده باشه؟ذهنش سالمه ،میخوام جواب این سوال که درمورد داداشم بدین ،امکان داره بچه خفه نشه ولی ذهنش یا دست و پاش تو شکم دچار مشکل بشه؟من وقت دکتر یه ماهه دیگست تا اون موقع دیونه تر میشم ممنون که با صبوری جواب میدین منتظرم

elenaz1990 نوشته شده:کارشناس عزیز یه سوال دیگه هم بپرسم که باز یه روز دیگه مزاحم نشم داداش من از یه دست و پهلو مشکل داره حالا نمیدونم از موقع زایمان که اکسیژن دیر رسیده یا بند ناف دور گردن پیچیده شدن این دو موضوع به هم ربط داره چون دکتر یه چیزایی گفته بود یعنی از توشکم میشه بخاطر بندناف و اکسیژن دست و پاش اینجوری شده باشه؟ذهنش سالمه ،میخوام جواب این سوال که درمورد داداشم بدین ،امکان داره بچه خفه نشه ولی ذهنش یا دست و پاش تو شکم دچار مشکل بشه؟من وقت دکتر یه ماهه دیگست تا اون موقع دیونه تر میشم ممنون که با صبوری جواب میدین منتظرم
ممکنه به هر هر دلیل دیگری جنین نقص رشد داشته باشد که فراوان است (حتی ویروس در بدن مادر و یا فشارخون او ... می تواند هر کدام به نوعی اختلالی از این باب نیز ایجاد کند اما موردی که شما الان نگرانش هستید ارتباطی ندارد عزیزم)
كارشناس مامايي فيروز

elenaz1990 نوشته شده:ممنونم جواب دادین،الان که از پارگی کیسه آب بیخیال شدم چندروزه شنیدم میگن نباید به پشت بخوابی ولی من شبا مطمینم چندبار که از خواب بیدار میشم به پشتم ولی من از هفته پیش فهمیدم که ضرر داره اگه کسی بهم نمیگفتی همینجوری ادامه میدادم چون اینجوری راحت ترم هیچ دردی به اون صورت ندارم ،برادر من cpداره گفتن موقع زایمان اکسیژن دیر رسیده به مغزش یه بارم گفتن بندناف پیچیده بوده دور گردنش نمیدونم واسه چی،الان درگیر اینم که اگه این مدت که من به پشت میخوابیدم شاید اتفاقی براش افتاده باشه گفتم علایم چیه ماما گفت بعدش جنین تکون نمیخوره منم گفتم شاید واسه همینه که یه روز میخوره دوروزه من حس نمیکنه تکوناشو؟ گفت نه خواستم نظرشما رو هم بدونم آخه یه روز صبح تا شب تکون میخوره دوروزه خبری نیست من حس نمیکنم،خواستم بپرسم میشه بندناف دور گردن جنین بپیچه ضربه خفیفی به مغزش بخوره یا شدید ولی خفه نشه؟یعنی قضیه دیر رسیدن اکسیژن که موقع زایمان برای داداشم افتاده میشه تو شکم هم خفیف یا شدید باشه؟وقتی دیروز آرایشگاه بودم نیم ساعت رو تخت دراز کشیده بودم وقتی بلند شده بودم احساس میکردم بچه کلا قسمت بالای شکممه که اصلا تا حالا نیومده بوده بالا حرکاتش خیلی زیاد شده بود و محکم وقتی ازجام بلند شده بودم احساس میکردم ضربه به سرش خورده که اینقدر محکم لگد میزنه تو زود مثه همیشه کمکم کنید میشه بند ناف بپیچه ولی بچه رو خفه نکنه ولی برای مغزش تاثیر باره آخه تا هفته پیش من اطلاع نداشتم نباید به پشت بخوابم؟یهویی بلند شدن بعد از دراز کشیدن چی اونم امکان پیچیده شدن بند ناف هست؟اینکه چندروز تکوناشو حس میکنم بعد دو روز نه ضربه بهش نخورده؟تورو خدا جواب همه سوالاتم بدین میدونم خیلی مزاحم میشم ولی تا الان که با صبوری جواب دادین چون منو درک میکنین ممنونم ازتون
دوست عزیزم ! اصلاً علت منع به پشت خوابیدن برای مادر، این نیست که جنین ، بند ناف دور گردنش می پیچد. بلکه این است که که به دلیل وارد شدن فشار بر رگ اساسی که مسئول اکسیژن رسانی به کل بدن مادر است ، اکسیژن به همه ی بخش های بدن مادر(و از جمله رحم) ممکن است کمتر برسد و این کمبود اکسیژن را ارگانهای بدن مادر بر می تابند اما جنین در رحم ممکن است نتواند تحمل کند.
اما نه اینکه اگر 1 روز تکان خورده پس از آن! 1 بار که کم شود به آن شبی که به پشت خوابیدید نسبت دهید.
با شرح حالی که دادید جای نگرانی نیست از این پس مراقب الگوی خوابتون باشید
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم مثه همیشه،پس اگه از پشت خوابیدن اکسیژن نرسه امکان نداره به مغزش یا اندامهای بدنش مشکل ایجاد کنه؟من از ضربه به سر میترسم آخه خیلی تکوناش یهو محکم شده پس مشکل داداشم از وقت زایمان بوده ؟همین چیزی تو شکم امکان نداره اگه بند ناف هم بپیچه ؟منظورم آینه بچه تو شکم بخاطر بندناف یا همین که پشت بخوابیم اکسیژن به مشکل بخوره از همون شکم دست و پا یا ذهنش آسیب ببینه؟جواب این سوال بدین قول میدم دیگه مزاحم نشم خداروشکر تکوناش دیگه از وقتی وارد 25 هفته شدم هر روزه ولی محکم بودنش نگرانم کرده،خدا خیر تون بده بخدا همیشه دعاتون میکنم میدونم خیلی رفتارم غیر قابل تحمله خودم خسته شدم
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان