Re: علايم سوراخ شدن كيسه اب

سلام آخرین سوالمه اگه بیزحمت جواب بدین دوسه روزه خط قهوه ای زیر نافم داره پررنگ تر میشه و خیلی هم میسوزد روش فکر کنم دونه هم زده بخاطر ترکای شکممه که میسوزه یا نه طبیعیه؟2_امکان داره وضعیت بچه که هفته 33 سفالیک بوده عوض بشه آخه احساس حرکت زیر نافم میکنم حالانمیدونم سرش یا دسته ؟3_ولی قبلا دقیقا زیر ناف نبود البته پایین نافم نه یکی دوسانت پایینتر احساس میکنم سر جنین اگه عوض نشه وضعیتش الان خیلی پایینه؟4_شبا زیر پهلوم سنگ میشه انگار، خیلی نگرانم براش مشکل اکسیژن پیش نیاد ولی میگن از دهن نفس نمیکشه که بخواد کاری بشه آخه فکر میکنم حرکتی نداره و پرس میشه چیکار کنم؟تورو خدا کمک کنین قرار بود دیگه نت نیام ولی باز مسیله جدید الانم وقت دکترم نیست

سلام کارشناس عزیز الان از خواب بیدار شدم درد پهلو دارم تا خط قوه ای وسط شکمم انگار دیشب خوابیده بودم روش پهلوم سنگ شده بود انگار الان خودمو راست کردم کم کم جاشو عوض کرد با تکونای محکم امکان داره ضربه دیده باشه ؟آخه میگن شناوره تو آب ولی تا من حالتمو عوض نکنم اون عوض نمیکنه نگرانم سرش زیر پهلو بمونم فشار بهش بیاد آسیب مغزی ببینه یا مایع بره تو گلوش یا اکسیژن نرسه؟امکان داره؟تورو خدا کمکم کنین این وقت صبح از خواب پریدم هفته36 هستم

سلام،کارشناس عزیز من هفته ۲۱ بارداری هستم، معذرت میخوام اما هر زمان پس از دفع ادرار احساس میکنم چند قطره ای باقی مانده ک با چند لحظه نشستن قطراتی خارج میشوند و اگر باز هم صبر کنم چند دقیقه بعد بازهم قطرات خارج میشوند، قطرات خارج شده شبیه ادرار هستند و این احساس خصوصا شبها و قبل از خواب شدت پیدا میکند، چون قبل از بارداری هم کمی این حالت را داشتم و در مورد اینکه حتما و دقیقا لحظه قبل از خواب باید ادرار کنم و اگر بلافاصله نخوابم باید چند لحظه بعد باز ب دستشویی رفته و تا خارج شدن قطرات که کمی بیشتر شدن صبر کنم و بلافاصله بخوابم در غیر اینصورت این روند تا صبح ادامه دارد، آیا با توجه ب این سوابق و شکل قطرات خروجی آیا امکان دارد ک کیسه آبم سوراخ باشد؟ در ضمن چون بعد از خروج قطرات اگرمجدد خودم را آب بکشم دوباره باید صبر کنم فقط از دستمال پس از خروج قطرات استفاده میکنم و ب همین دلیل گاهی لباس زیرم ب رنگ زرد درمیآید وبویی شبیه ب ادرار میگیرد

دوست عزیزم! تشخیص حتماً با درمانگر بالینی ست اما
کیسه آب مایعی بی رنگ دارد و با ادرار از این نظر متفاوت است.از اونجایی که این مشکل را پیش از بارداری هم داشته اید احتمالا همان ادرار است.که برای رفع این مشکل یک معاینه توسط درمانگر حاذق کمک می کند.
كارشناس مامايي فيروز

با عرض سلام و خسته نباشید.من هفته ۲۹ بارداری هستم و از اول نگران سوراخ شدن کیسه آبم بودم.البته تا بحال در هیچ سونوای ب کم بودن مایع امنیوتیک اشاره ای نشده. اما مدام لباس زیرم خیس است ک این را ب حساب اینکه زیاد ب دستشویی میرم گذاشتم،چون پیش اومده ک در عرض ۵ دقیقه ۳ بار ب علت احساس ادرار ب دستشویی رفتم و چند قطر۶ ازم دفع شده، سوالی ک داشتم گاهی اوقات وقتی این چند قطره دفع میشود و خودم را خشک میکنم احساس مینم دستمال کمی زرد رنگ شده و مایع بی رنگ نیست و اینکه لباس زیرم سریع بو میگرد و مجبور ب تعویض میشوم.امروز هم متاسفانه حالت تهوع شدید داشتم )البته چند هفته است ک ب محض احساس گرسنگی یا یکی دوبار بلافاصله بعد غذا حالت تهوع داشتم ک سریعا باید خودم را سیر کنم)امروز بعد از حالت تهوع شدید ک ب استفراغ منجر شد ب محض احساس فشار ب معده و تهوع لباس زیرم هم خیس شد، نگران هستم ک آیا مایع دفع شده ب کیسه آب ربط دارد؟بعد از خشک کردن متوجه شدم ک دستمال کمی زرد رنگ است،یا اینکه ب علت فشار ناشی از تهوع ادرار دفع شده ؟
سوال دیگه اینکه در جایی خوندم ک کیت آزمایش دفع مایع آمنیوتیک در داروخانه موجود است آیا لازم است استفاده کنم؟با چ اسمی باید خرید کنم؟

با سلام من 18 هفته و 2 زوز دارم دوروزه که آمنیوسنتز انجام دادم خوب بود بعدش هم درد زیادی نداشتم ولی گاهی احساس خیسی میکنم مخصوصا صبحها که از خواب بلند میشم یعنی کیسه آبه؟؟خیلی استرس دارم تا چند روز بعد از امنیوسنتز ممکن است این احساس رو داشته باشم؟آیا نیاز هست کار خاصی انجام بدم؟؟

Amani نوشته شده:با سلام من دوروزه امنبوسنتز انجام دادن گاهی احسای خیسی مبکنم مخصوصا صبحها که از خواب بلند میشم ینی کیسه اب داره نشت میکنه اگه کیسه اب باشه تا کی ادامه داده باید کار خاصی انجام بدم؟؟تو دو خدا راهنماییم کنین
تشخیص با درمانگر شماست اگر شک جدی وجود داشته باشد با معاینه و رویت درمانگر و یا یک تست ساده، مشخص می شود.
اما به طور کل ترشحات دوران بارداری نیز این حالت خیسی را به وجود می آورند (مهم این است که مایع آمنیوتیک به رقت ادرار است و جاری می شود )
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشید.من الان توهفته ی 38 بارداری هستم از هفته26 بارداریم ترشحات ابکی داشتم به دکتر که مراجعه کردم سونو نوشت و تو سونو نشون داد که مایه امونیک کم شده و پزشکم 2 تاسرم تجویز کرد.بعد اون همون ترشحاتم ادامه داره تا الان اما دوتا سونو دیگه دادم مایع امونیک رو نرمال نشون داده.فقط میخوام بدونم پس این ترشحات ابکی که بیشتر وقتی میخوام جابجا بشم توخواب یا بیداری فرقی نداره میاد و لباس زیرم و خیس میکنه از چیه خیلی هم رقیقه.

سلام،بعد ازهفته 18 همش شرتم نم وخیس میشد،بی رنگ.بعدیه مدت رفتم دکتر خواست تست بذاره مخالفت کردم.بعد رفتم سونوگفت نرماله،اما توبین سرویکس مایع کمی هست.دکترم گفت اگه کیسه اب نشتی کوچیک داشته باشه یا عفونت ممکنه اینطوری بشه،بهم سفکسیم400روزی یک عدد،مترونیدازول250هر12ساعت،وپنی سیلین کپسول 500 روزی یکی.دوهفته خوردم دیروزرفتم سونو گفت حجم مایع نرمال،همه چی حداروشکرخوب بود،اما همچنان شورتم بعداز زور زدن یا دستشویی بزرگ رفتن،یا سوار ماشین شدن نم وخیس میشه به اندازه 2تا3سانت،.دکترم بازم همه اون قرص ها روداد گفت تا هفته 34بخور،ضمنا مترونیدازول خیلی حالم روبد میکنه حتی جنین هم حرکتش تاهفته قبل قویتر بود حالا ضعیف شده،نمیدونم چیکارکنم سه تا سقط داشتم تاحالا،الانم هپارین میزنم،راستی دکترم ازماه 4به4بهم دی تری50000داده هفته ای یک عدد،این ضرر نداره،الانتوهفته 22هستم.لطفا کمکم کنید.
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان