پارگی کیسه آب

با سلام
من تا الان دوبار سقط به علت پارگی کیسه آب در هفته هفدهم داشتم.(هردو 16 هفته و 5 روز).بار اول که چون عفونت شدید داشتم دکتر و خودم معیار رو بر همین گذاشتیم. اما بار بعدی 3روز قبل از پارگی تست منفی عفونت رو به دکتر نشون داده بودم. و توی سونو سلامت کامل بچه رو تائید کرده بود. اما درد شدیدی در پهلوهام داشتم که دکتر گفت طبیعیه. حتی بعداز سقط جفت و بچه رو به طور کامل آزمایش دادن و گفتن هیچ چیز مبهمی وجود نداره.خون رسانی و خلاصه همه چیز تو آزمایش نرمال بوده. فقط بچه موقعی که بیرون اومد خیلی کبود بود برخلاف بار اول که رنگ طبیعی داشت. توی هر دو سونو هم بسته بودن کامل دهانه رحم و مرتب زدن قلب بچه بیان شده بود و هر دوبار با این که بچه تقریبا یک روز توی خشکی بود اصلاً لکه بینی هم نداشتم. الان دوران نقاهت رو میگذرونم و هنوز به دکتر مراجعه نکرده ام. تو اینترنت مطالبی که توجهم رو جلب کرده اینه که بیشتر آزمایش ها برای مسائل ژنتیکی تو این هفته انجام میشه مثل آمینوسنتز و دیگه اینکه بین بچه، جفت، غشا و بند ناف تو این هفته تعامل هایی برای تولید یه ماده صورت میگیره که بچه باید اون رو توی مایع آمینوتیک مدام ببلعه و دفع کنه.با این اوصاف مشکل من میتونه ژنتیکی باشه یا به علت بی احتیاطی بوده؟
میتونم امیدوار باشم که یه بارداری کامل داشته باشم؟ممنونم

سلام
علت اصلی پارگی زودرس کیسه آب شناخته نیست . اما این اتفاق معمولا با عوامل زیر در ارتباط است :
1. عفونت هایی که مادر دچار آن می شود مانند عفونت ادراری
2. عفونت داخل رحمی
3.دهانه ی رحم نارسا
4. کمبودهای تغذیه ای
5.سابقه قبلی پارگی کیسه اب
از آنجا که از نداشتن عفونت و نیز دهانه ی رحم مطمئن بوده اید؛ از نظر من قبل از اقدام به بارداری بعدی حتماً به متخصصی حاذق مراجعه کنید. از انجا که دو بار این اتفاق رخ داده نیازمند علت یابی ست.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان