Re: ارسال جواب سونو

با سلام
من رفتم سونو گرافی و جواب به شرح زیر بود:
اندازه و شکل رحم در حد نرمال می باشد ابعاد ان در برش میدساژیتال 30*85 میلی متر و در برش عرضی 55 میلیمتر بوده، ضخامت اندومتر 7 میلی متر و حجم فضای ان 5 میلی متر می باشد.
در محل اندکس ها ضایعه پاتولوژیک مشخصی رویت نشد حجم تخمدان راست 3میلی متر و تخمدان چپ 5 میلی متر است.
cul de sac فاقد مایع است.
rov=32*13
lov=27*20
ضخامت جداره مثانه پر 5 میلی متر می باشد.

پریودم ده روز عقب افتاده، ایا اینجا نشانه ای از بارداری هست؟؟
لطفا کامل توضیح بدین؟
ممنون میشم زود جواب بدین

Re: جفت خلفی بوده و انتهای تحتانیآن تا لبه INT.OS امتداد یافته است.مقدار NT= 1,2 و مقدار NB= ,1 هستش.

...Yeganeh نوشته شده:راهنمایی کنید.
سلام عزیزم
نه خیلی نگران کننده نیست
فقط جفت کمی پایین است که آنهم اغلب با پیشرفت بارداری محلش اصلاح می شود
تشخیص با درمانگر بالینی شماست
كارشناس مامايي فيروز

با سلام.
در جواب سونو بنده آمده است:
Position of placenta: anterior-crosses Int.os
1)آیا نوع جفت از نوع افتادگی marginal لحاظ میشود. 2)هنوز لکه بینی خفیف و تصادفی دارم دوره 10 آمپول پروژسترون 25 و شیاف رو به تازگی تموم کردم. ایا نیاز به استراحت مطلق دارم؟
3) دکتر برام سونوی واژینال برای هفته 17 نوشته آیا با این پوزیشن جفت خطرناک و آسیب رسان نیست؟
4) ایا ممکنه که جفت به مرور به سمت بالا حرکت کنه؟

ساک کوچک

سلام من امروز ۷ هفته هستم و سونوی واژینال جنین با طول ۶ میلی متر و ضربان قلب نرمال را گزارش کرد مشکل اینه که رشد ساکم نسبت به ۱۰ روز قبل کم بوده یعنی ۱۰ روز قبل فقط یک ساک ۴/۵ میل دیده شده و امروز ۱۰ میل .ایا این مساله پیش میاد؟یا نشونه سقطه؟به من گفتن چون قلب طبیعی دیده شده احتمال داره که توی سونوهای بعدی خوب باشه.سونو رو هم تو دو جای مختلف انجام دادم .می تونه یکیش اشتباه باشه؟

Re: ساک کوچک

123Reyhaneh نوشته شده:سلام من امروز ۷ هفته هستم و سونوی واژینال جنین با طول ۶ میلی متر و ضربان قلب نرمال را گزارش کرد مشکل اینه که رشد ساکم نسبت به ۱۰ روز قبل کم بوده یعنی ۱۰ روز قبل فقط یک ساک ۴/۵ میل دیده شده و امروز ۱۰ میل .ایا این مساله پیش میاد؟یا نشونه سقطه؟به من گفتن چون قلب طبیعی دیده شده احتمال داره که توی سونوهای بعدی خوب باشه.سونو رو هم تو دو جای مختلف انجام دادم .می تونه یکیش اشتباه باشه؟
سلام عزیزم
بله قاعدتا نرمال است
چون قلب هم رویت شده و ...
كارشناس مامايي فيروز

hamid.afshari60 نوشته شده:با سلام.
در جواب سونو بنده آمده است:
Position of placenta: anterior-crosses Int.os
1)آیا نوع جفت از نوع افتادگی marginal لحاظ میشود. 2)هنوز لکه بینی خفیف و تصادفی دارم دوره 10 آمپول پروژسترون 25 و شیاف رو به تازگی تموم کردم. ایا نیاز به استراحت مطلق دارم؟
3) دکتر برام سونوی واژینال برای هفته 17 نوشته آیا با این پوزیشن جفت خطرناک و آسیب رسان نیست؟
4) ایا ممکنه که جفت به مرور به سمت بالا حرکت کنه؟
سلام
سرراهی هست عزیزم اما اغلب با پیشرفت بارداری محل شان اصلاح می شود
استراحت و دریافت پروژسترون ممکن است مورد توصیه باشد همچنان
كارشناس مامايي فيروز

سلام لطفا سونو منو تفسیر کنید.
رحم حاوی یک Gsبا حدود نامنظم و واکنش تروفو بلاستیک ضعیف است
یولک ساک یا پل رویانی یا ضربان قلب به دلیل پایین بودن سن حاملگی در ساک حاملگی دیده نشد
Msd=8mm وسن تقریبی حاملگی معادل ۵w+3d
حجم chorionicنرمال است
Int.ossبسته است
سرویکس نرمال است
آدنکس ها نرمال و فوقد توده و کیست هستند
Internal oss & External ossبسته هستند
Funneling دیده نشد
EDC۲۱شهریور

سلام وقتتون بخير
من پريودم از وقتي ازدواج كردم منظم بوده حدود يك ساله و هيچ مشكلي نداشتم ولي وقتي مجرد بودم اوايل قاعدگي نامنظم داشتم و كيست !
بعد از يك سال، ماه پيش پريود نشدم و ورزش سنگين ميكردم
دكتر رفتم و سونو و ازمايش دادم
همه چيم طبيعي و نرمال بود فقط نوشته ابعاد تخمدان بزرگه ٤٢ در ٢٧ و ٤٣ در ٢٧ و فوليكول هاي ريز متعدد
خيلي ترسوندنم كه تا يك يا دو سال ديگه ميتونم باردار شم و بايد مدام قرص جلوگيري مصرف كنم واقعا نگرانم كرده ولي قصد بارداري ندارم و ٢٢ سالمه ! مشكل خيلي حادي هست؟ و امپول تزريق كردم براي اينكه پريود شم
بهم گفتن قرص بلارا بخورم تا قبل اينكه بخوام حامله شم هميشه ولي ظاهرا مصرف دائمش مشكل سازه من چي كار كنم ؟
امروز روز ٣ ام هست كه تزريق كردم و پريود نشدم هنوز
لطفا جواب بدبن خيلي نگرانم

با سلام و خسته نباشید من هفته ی 20بارداری ام.تو سونوها سرویکالم 34بود ولی دکترم گفت جنین خیلی پایینه و ایزوپرین 10بهم داد و استراحت و گفت احتمالا سرکلاژ شم و دکترمو عوض کردم ایشون هم امپول فمولایف دادن هفته ای یه دونه و سرویکسم هم 33شده بود و من درد واژن دارم و حرکاتاش کلا زیر نافه و یه بار کامل حس کردم به واژنم زد و خیلی نگرانم نکنه واسه جنینم اتفاقی بیفته؟و تو سونو نوشته فانلینگ خفیف در حد 3میلی متر
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان