ترشح یا پارگی کیسه آب

سلام به کارشناس محترم
من اینروزا خیلی وسواس ششدم و همش به همه چی گیر میدم.
تو هفته 16 هستم . حالا هر ترشحی میبینم که یکیم آبکی باشه و یا زیاد تر باشه فکر میکنم کیسه آبمه که پاره شدهخ.
میشه یه علامت واضخ بگین از پارگی کیسه آّ؟
آیا تو ماههای نخستین هم امکان پارگی هست؟

سلام
این وسواس شما از یک مادر آگاه و آینده نگر طبیعی ست عزیزم(البته خودتون رو هم نباید اذیت کنید)
مایع داخل کیسه آب به رقت ادرار :!: است فقط رنگ متفاوت دارد(یعین به جای رنگ زرد ادرار، بی رنگ است) اما ترشحات دوران بارداری به هیچ عنوان به رقت ادرار نیست.
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست خوبم.ببخشید من سر شما رو خیلی درد میارم.
من به هفته 23 رسیدم و باز دچار وسواس شدم.هر از گاهی احساس نم میکنم و نمیتونم تشخیص بدم ترشحه یا عرقه یا کیسه آب !!!!
خیلی نگرانم و اصلا دیشب نحوابیدم.میترسم کیسه آبم سوراخ شده باشه و کم کم داره نشت میکنه و من فکر میکنم ترشخه.آحه وقتی با دستمال خودمو چک میکنم دستمال نمناک میشه و احساس نمیکنم که علیظ باشه فکر میکنم آبکیه.
تروخدا یه راهی بگین من بتونم تشخیص بدم فرقشونو.
آخه من عفونت هم دارم و هنوز درمان نشده و میترسم اون عفونت باعث بشه یه اتفاقی بیفته.
ترو خدا جوابمو بدین

سلام
دوست خوبم! خوشحال می شم اگر بتونم کمکتون بکنم.
در دوران بارداری هیچ ترشحی که به رقت ادرار باشد نداریم! (این به این معنی ست که اگر مایعی بی رنگ دقیقاً به رقت ادرار از وآژن خارج شود باید به پارگی کیسه آب شک کرد)
این مایع کاملاً با ترشحات دوران باردرای متفاوت است، و کاملاً مادر چیزی شبیه به خروج آب را حین خارج شدن آن احساس می کند.چسبنده ، رنگی و کش دار و ... نیز نیست.
اگر بااین توضیحات بازهم افتراق حاصل نشد باید مراجعه بالینی داشته باشید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام مجددخدمت کارشناس خوبم.
من به هفته 27 رسیدم و الان یه ماهه که همچنان احساس خیسی میکنم و ترشحاتم اصلا غلیط نیست.مثل آبه . وقتی 10 روز بود که این حالتو داشتم رفتم سونو و سونو گفت میزان مایع آمنیوتیک نرماله .
حالا یه ماه میگذره . چیکار کنم ؟ آیا ممکنه کیسه آبم باشه؟اگر کیسه آبم بود تو این یه ماه اتفاقی نمیافتاد؟من همش دلمو به این خوش میکنم که اگه کیسه آب بود تا حالا چیزی شده بود ولی بچه همجنان تکون میخوره و وزنم هم بالا میره و همه چی به ظاهر طبیعیه و فقط همش لباس زیرم و واژنم خیسه.
ترو خدا زود جوابمو بدین. مرسی

سلام
دوست عزیزم! اگر کیسه آب پاره شده باشد اولاً مایع آمنیوتیک کم شده و اثر آن مستقیم بر جنین اعمال می شود( عدم رشد یا کاهش رشد، کاهش حرکت و ...) و نیز علائم عفونت نظیر تب و ... در مدت طولانی برای مادر ظاهر می شود.
كارشناس مامايي فيروز

Re: ترشح یا پارگی کیسه آب

سلام.من درهفته19بارداری هستم.همش استرس دارم نکنه کیسه ابم سوراخ باشه.چون یه دکتر گفته مایع کمه ولی بعداز سونو دوباره که فردای اونروز انجام دادم نظرشو رد کردوگفت مایع کافیه.الانم وقتی احساس ادرار زیاد دارم یه ترشح سفید رنگ همراه مقداری اب ازم خارج میشه وهمچنین هنگام عطسه وسرفه خیس میشم.لطفا کمکم کنید

با سلام و تشکر . من چند روزه که ازمايش امينوسنتز را انجام دادم.خدا رو شکر مشکلى پيش نيومد ولى همش وسواس فکرى واسه نشت کيسه اب پيدا کردم چيز خاصى نسبت به قبل حس نمى کنم اما دلم راضى نمى شه چيکار کنم خيالم راحت بشه ايا ازمايش خاصى براى تشخيص وجود داره؟مى ترسم خداى ناکرده مشکلى ايجاد شده باشه و متوجه نشم.لطفا کمکم کنيد

من تو هفته 23بارداری با عفونت به پزشک مراجعه کردم بعداز سونو گفتن دهانه رحم کاملا بازه و کیسه آب سوراخه.ممکن عفونت رحم رو ازبین ببره ویا نازایی بیاره ودستور به ختم بارداری صادر کردن.با زایمان طبیعی بچه بدنیا اومد اما به دلیل تزریق زیاد آمپول فشار مرده بود.الان 7روز گذشته.میخوام بدونم هیچ راه درمانی وجود نداشت؟ نمیشد جنین زنده نگه داشت؟ خیلی از نظر روحی داغون شدم
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان