سلام عزیزم
سونو گرافی شما روند بارداری سلامتان را نشان می دهد . BPD ,HC, FL, AC اندازه گیری هایی است که در سنین مختلف بارداری روند رشد جنین را نشان می دهد مانند قطر دو ر سرجنین ، طول ران ، دور شکم و ... که همه ی این ها با یکدیگر هماهنگی دارد و سن حدود 18 هفته را برای شما تخمین می زند .پزشک شما این معیار ها را با سن بارداری بر اساس آخرین قاعدگی می سنجد و اگر هماهنگ بود یعنی همه چیز به خوبی و خوشی پیش می رود . حرکت ، ضربان قلب ، مایع کیسه اب و ... همه در شرایط خوبی است . در مورد جفت نیز وضعیت طبیعی گزارش شده و گزارشی دال بر پایین بودن جفت مشهود نیست . جنسیت هم که یک دختر دندان مروارید گزارش شده که ان شاء الله باقیات صالحاتتان باشد . طول دهانه ی رحمتتان (سرویکس) طبیعی است و int.os سوراخ داخلی دهانه ی رحم می باشد که بسته بودن آن در طول بارداری سالم طبیعی است .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

Re: ارسال جواب سونو

سلام ممنون میشم بهم بگید موقعیت جفتم بر اساس جواب سونوگرافی خطرناکه یا نه؟
در جواب سونو قید شده جفت در هفته ۱۹ در حالت قدامی بوده و الان که در هفته ۲۵ هستم تا ابتدای int.os امتداد یافته است.
طول سرویکس ۴۰ میلیمتر و int.os بسته است

سوراخ داخلی دهانه ی رحم بسته است و همین انتظار را هم داریم.
جفت قدامی هم یکی از مدلهای قرار گیری جفت است و نرمال است(قدامی و خلفی و ...)
فقط( به دلیل :تا ابتدای int.os امتداد یافته است.) که بیانگر این است که جفت کمی پایین است ، در سونوی بعدی باید جفت از نظر سرراهی بودن و یا اصلاح محلش بررسی شود.
اغلب در هفته های زیر 28 هفته محل جفت اصلاح می شود
ممکن است درمانگرتون کمی محدودیت فعالیت و .. را لازم بدانند
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید من هقته20هستم وسونوی هفته18 ک رفته بودم همه چی خوب بودطول سیروسکس32میلی متروint.osبسته ودوروز پیش ک رفتم بیمارستان بخاطرگرماحالم بدشد شونو انحام دادن سونوگرافش منوترسوند گفت دهانه رحمت یکم واشده ولی نترس میخواستم ببینم خطرناکه؟؟سونو18هفته ک نوشته بود بسته

سلام خانوم دکتر من3سال ازدواج کردم سال90 دارای پلی کیستیک بودم ولی با کاهش وزن از بین رفتن من برای ازمایشات قبل از بارداری مراجعه کردم من به ازمایش خون و پاپ اسمیر و سونو نوشتن که متاسفانه بعد از پاپ اسمیر لکه بینی داشتم و بعد از5روز خون ریزی کردم مثل پریود در صورتی که تازه پریودم تموم شده بود و10روز به وقتم مونده بود چون من پریود منظمی دارم دکترم المان بود و منشیش گفت این خونریزی پریود حساب میشه. و من روز13رفتم سونو رحم باابعاد70در30در34 و اکوی طبیعی دارد ضخامت اندومتر6م م و تخمدان راست با ابعاد42در16 وحجم9.84 و تخمدان چپ با ابعاد39در18 و حجم8.56وبخش عمده تخمدان ها را استرومای افزایش یافته مرکزی تشکیل داده فولیکول ها به تعداد محدود و با قطر5م م درتخمدان راست و در تخمدان چپ بزرگترین7.5 ومابقی فولیکول ها کوچکتر از5م م با ارایش محیطی من فرداش به ی دکتر دیگه مراجعه کردم و ایشون گفتن این سونو به علت زمان نامناسب و زخمی کردن پاپ اسمیر با معاینه گفتن فقط تخمدان هم یکم حجیم بودن که قرص جستیرا نوشتن برای تنظیم که پریود نشدم رفتم و این بار 3تا امپول پروژسترون نوشتن که2روز لکه بینی داشتم و3روز خونریزی که همیشه5روز خون ریزی دارم و الان هم دارم یاسمین استفاده میکنم برای تنظیم قاعدگی الان من خیلی نگرانم این سونو به نظر شما درسته؟پلی کیستیک هام برگشتن؟باتوچه به زمان سونو احتمال بارداری دارم دکترا خوب جوا نمیدن تو رو خدا زود جوابم بدین مگه ممکنه بعد از5روز پاپ اسمیر و زخمی کردن رحم خون ریزی انجام بشه؟

khanoommaedeh نوشته شده:سلام خسته نباشید من هقته20هستم وسونوی هفته18 ک رفته بودم همه چی خوب بودطول سیروسکس32میلی متروint.osبسته ودوروز پیش ک رفتم بیمارستان بخاطرگرماحالم بدشد شونو انحام دادن سونوگرافش منوترسوند گفت دهانه رحمت یکم واشده ولی نترس میخواستم ببینم خطرناکه؟؟سونو18هفته ک نوشته بود بسته
تشخیص با درمانگر شماست اما عقلانی اش این است که استراحت و کم کردن فعالیت و ... را داشته باشید تا سونوی دوم که از این وضعیت و تشخیص ایشون مطمئن شویم.
كارشناس مامايي فيروز

خرگوشک نوشته شده:سلام خانوم دکتر من3سال ازدواج کردم سال90 دارای پلی کیستیک بودم ولی با کاهش وزن از بین رفتن من برای ازمایشات قبل از بارداری مراجعه کردم من به ازمایش خون و پاپ اسمیر و سونو نوشتن که متاسفانه بعد از پاپ اسمیر لکه بینی داشتم و بعد از5روز خون ریزی کردم مثل پریود در صورتی که تازه پریودم تموم شده بود و10روز به وقتم مونده بود چون من پریود منظمی دارم دکترم المان بود و منشیش گفت این خونریزی پریود حساب میشه. و من روز13رفتم سونو رحم باابعاد70در30در34 و اکوی طبیعی دارد ضخامت اندومتر6م م و تخمدان راست با ابعاد42در16 وحجم9.84 و تخمدان چپ با ابعاد39در18 و حجم8.56وبخش عمده تخمدان ها را استرومای افزایش یافته مرکزی تشکیل داده فولیکول ها به تعداد محدود و با قطر5م م درتخمدان راست و در تخمدان چپ بزرگترین7.5 ومابقی فولیکول ها کوچکتر از5م م با ارایش محیطی من فرداش به ی دکتر دیگه مراجعه کردم و ایشون گفتن این سونو به علت زمان نامناسب و زخمی کردن پاپ اسمیر با معاینه گفتن فقط تخمدان هم یکم حجیم بودن که قرص جستیرا نوشتن برای تنظیم که پریود نشدم رفتم و این بار 3تا امپول پروژسترون نوشتن که2روز لکه بینی داشتم و3روز خونریزی که همیشه5روز خون ریزی دارم و الان هم دارم یاسمین استفاده میکنم برای تنظیم قاعدگی الان من خیلی نگرانم این سونو به نظر شما درسته؟پلی کیستیک هام برگشتن؟باتوچه به زمان سونو احتمال بارداری دارم دکترا خوب جوا نمیدن تو رو خدا زود جوابم بدین مگه ممکنه بعد از5روز پاپ اسمیر و زخمی کردن رحم خون ریزی انجام بشه؟
سلام
عزیزم
به نظر من هم بر اثر پاپ اسمیر خونریزی از رحم و ریختن دیواره رحم و پریود اتفاق نمی افتد
نهایتا خونریزی از خود دهانه ی رحم و بر اثر خراشیدگی و ملتهب بودن دهانه رحم و ... می تواند باشد.
اما سونوتون: بله ظاهرا تنبلی تخمدان است و برای بارداری توصیه به مصرف داروهای کمکی دارم .
نهایتا اگر خیلی حساسیت دارید روز 13 سیکل بعدتون هم تکرارش کنید و سپس دارو بگیرید
كارشناس مامايي فيروز

باسلام خدمت شما
من امروز ١٦ روز از سقط جنين رو طي ميكنم و هنوز خونريزي ادامه داره،سونو واژينال رفتم كه ايا نياز به كورتاژ هست يا نه رحم كاملا خالي شده
در سونو زده
Int os باز ميباشد
حداكثر ضخامت اندومتر و حفره رحمى در مجموع ١٧ ميليمتر ميباشد
يك ساختار هيپراكو به ابعاد ١٤*٢٥ ميلي متر در حفره رحمى مشهود است كه مطرح كننده clot و retained tissue ميباشد
تخمدان ها ابعاد و اكوى طبيعي دارند
كيست و توده در تخمدانها رويت نگرديد
توده و مايع ازاد در كولدوساك رويت نميگردد
ممنون ميشم برام توضيح بدين كه ايا به كورتاژ نياز هست و براي قطع خونريزى چيكار بايد كرد؟
ارسال پست

بازگشت به “جفت ، پرده های جنینی(کیسه آب ) و مایع آمنیوتیک ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان