عدم رشد مناسب ساک حاملگی

با سلام من اولین بارداری مو تجربه میکنم
تاریخ آخرین پریودم چهارم خرداد هستش . 6 هفته بعد بعلت لکه بینی سونو واژینال انجام دادم که یک ساک حاملگی نرمال حاوی یولک ساک و فاقد فتال پل با gs 11.3 میلیمتر دیده شد که سن حاملگی رو 5 هفته و 6 روز تشخیص داد . بعد از اون هر شب شیاف سیکلوژست مصرف کردم که بازم کمی لکه بینی قهوه ای داشتم. دیروز بعد از 2 هفته از سونو قبل سونو شکمی انجام دادم که نتیجه این بود: تصویر ساک حاملگی مختصر دفورمه حاوی یولک ساک با جایگزینی فوندال ؛ فتال پل رویت نشد گ. Gs 22 میلیمتر و سن حاملگی 7 هفته و 1 روز .
دکتر بهم گفت خوب رشد نکرده و آخر این هفته یه سونو دیگه بدم و بعدش باید دارو مصرف کنم برای سقط . و سیکلوژست رو هم دیگه مصرف نکنم.
واقعا هیچ امیدی نیست . آخه سن حاملگیم بر اساس lmp 8 هفته است و سونو 7 هفته و 1 روز تشخیص داده زیاد که فاصله نداره.

Re: عدم رشد مناسب ساک حاملگی

سلام عزیزم
مشکلی که هست دیده نشدن جنین است
از هفته ی 5 به بعد باید رویت شود
و اینکه 2 هفته فاصله افتاده اما بازهم در سونوی دوم رویت نشده
با این حال تا وقتی سونوی تائیدی بعدی رو نبینیم تشخیص نمی گذاریم
عزیزم امیدوارم که اگر بارداری سلامتی ست به خیر پیش رود...
كارشناس مامايي فيروز

سلام مرسی لز پاسختون . من سه روز پیش دوباره رفتم سونو . باز هم جنین مشاهده نشد و ساک حاملگی به 30 میلیمتر رسیده ( بر اساس lmp الان 9 هفته دارم ) . دو روزه داروی گیاهی مصرف می کنم واسه سقط اما هیچ اثری نداشته تازه لکه بینی قهوه ای هم که از هفته پنجم داشتم کلا قطع شده . تمام علایم بارداری هم هنوز هست مث تهوع و حساس بودن سینه ها. اگه بارداری پوچه چرا ساک هنوز داره رشد میکنه؟از لحاظ روحی خیلی خیلی خرابم

تمیز شدن رحم پس از سقط

یا سلام و تشکر از پاسخ های خوب شما. من در هفته 9 بارداری به علت تشکیل نشدن قلب در بیمارستان با مصرف 5 قرص سقط کردم . بعد از اون قرص متیل ارگونوین و هیوسین و ازیترومایسین 250 به مدت 4 روز استفاده کردم و الان که یک هفته از زمان سقط می گذرد سونو انجام دادم و نتیجه این بود: رحم با ابعاد 39×90 میلیمتر و اکوی نرمال و ضخامت دولایه اندومتر 8 میلی متر مطرح کننده مختصر رزیدوی بارداری گرید (l) مشاهده شد.
الان دیگه خونریزیم هم کم شده .دکتر بهم گفت این مقدار با پریود بعدی دفع میشه ، آیا درسته؟ .این بارداری اولم بود واسه همین نگرانم مشکلی پیش نیاد

سلام.من یبار هفته پنجم سونوگرافی دادم جوابش این بود که ساک حاملگی با کیسه زرده تشکیل شده با ضخامت 7 میلیمتر و فاقد طناب جنینی اما در هفته بعد(6) ساک حاملگی 14 میلیمتر شده و کیسه زرده تشکیل شده و طناب جنینی به وضوح دیده نمیشه و دکتر اعلام.کرد که بارداری پوچه سوالم اینه با توجه به رسد نرمال ساک و اینکه خیلی جاها اعلام شده تازه بعد از ضخامت 20 میلیمتر امکان رویت جنین هست و نمیشه پوچ اعلام کرد واقعا این بارداری پوچه یا جنین در هفته هشتم احتمال دیدنش هست.ممنون اگه.جوابمو بدین با توجه به اینکه در سونوی اول اعلام شده دیده نشده ولی در سونوی دوم اعلام شد به وضوح دیده نشده.

اعلام بارداری پوچ توسط پزشک

سلام.من یبار هفته پنجم سونوگرافی دادم جوابش این بود که ساک حاملگی با کیسه زرده تشکیل شده با ضخامت 7 میلیمتر و فاقد طناب جنینی اما در هفته بعد(6) ساک حاملگی 14 میلیمتر شده و کیسه زرده تشکیل شده و طناب جنینی به وضوح دیده نمیشه و دکتر اعلام.کرد که بارداری پوچه سوالم اینه با توجه به رسد نرمال ساک و اینکه خیلی جاها اعلام شده تازه بعد از ضخامت 20 میلیمتر امکان رویت جنین هست و نمیشه پوچ اعلام کرد واقعا این بارداری پوچه یا جنین در هفته هشتم احتمال دیدنش هست.ممنون اگه.جوابمو بدین با توجه به اینکه در سونوی اول اعلام شده دیده نشده ولی در سونوی دوم اعلام شد به وضوح دیده نشده.

Re: تمیز شدن رحم پس از سقط

atena1369 نوشته شده:یا سلام و تشکر از پاسخ های خوب شما. من در هفته 9 بارداری به علت تشکیل نشدن قلب در بیمارستان با مصرف 5 قرص سقط کردم . بعد از اون قرص متیل ارگونوین و هیوسین و ازیترومایسین 250 به مدت 4 روز استفاده کردم و الان که یک هفته از زمان سقط می گذرد سونو انجام دادم و نتیجه این بود: رحم با ابعاد 39×90 میلیمتر و اکوی نرمال و ضخامت دولایه اندومتر 8 میلی متر مطرح کننده مختصر رزیدوی بارداری گرید (l) مشاهده شد.
الان دیگه خونریزیم هم کم شده .دکتر بهم گفت این مقدار با پریود بعدی دفع میشه ، آیا درسته؟ .این بارداری اولم بود واسه همین نگرانم مشکلی پیش نیاد
بله عزیزم
اما بعد از اولین پریود یه سونوی تائیدی بر تخلیه کامل داشته باشید
امیدوارم بعد از 3 سیکل استراحت برای رحمتون، بارداری سلامت و عالی رو شروع کنید
كارشناس مامايي فيروز

Re: اعلام بارداری پوچ توسط پزشک

مهلا.خ نوشته شده:سلام.من یبار هفته پنجم سونوگرافی دادم جوابش این بود که ساک حاملگی با کیسه زرده تشکیل شده با ضخامت 7 میلیمتر و فاقد طناب جنینی اما در هفته بعد(6) ساک حاملگی 14 میلیمتر شده و کیسه زرده تشکیل شده و طناب جنینی به وضوح دیده نمیشه و دکتر اعلام.کرد که بارداری پوچه سوالم اینه با توجه به رسد نرمال ساک و اینکه خیلی جاها اعلام شده تازه بعد از ضخامت 20 میلیمتر امکان رویت جنین هست و نمیشه پوچ اعلام کرد واقعا این بارداری پوچه یا جنین در هفته هشتم احتمال دیدنش هست.ممنون اگه.جوابمو بدین با توجه به اینکه در سونوی اول اعلام شده دیده نشده ولی در سونوی دوم اعلام شد به وضوح دیده نشده.
سلام
عزیزم بعد از 1 هفته از سونوی قبلی در مرکز معتبر دیگری سونو را به صورت واژینال تکرار کنید
اگر رویت نشد تشخیص قطعی می شود
كارشناس مامايي فيروز

مولتی ویتامین قبل از بارداری مجدد

با سلام و خسته نباشد خدمت کارشناس محترم
من 1 ماه قبل به علت تشکیل نشدن جنین تو هفته 9 سقط داشتم . بعد از چهار هفته پریود شدم با توجه به اینکه خودتون فرمودید بعد از سه سیکل میتونم دوباره اقدام کنم برای بارداری الان می خوام مصرف مولتی ویتامین و یدوفولبک رو شروع کنم . دکترم مولتی پریناتال تجویز کرده . من دقیقا از اول امسال 4 مآه هر روز اسید فولیک 5 استفاده کردم (چون با شوهرم دخترعمه پسردابی هستم) الان یک ماه و نیمه که دیگه نخوردم باز دوباره شروع کنم واسم ضرر نداره؟
اگه بخوام یدوفولیک بخورم چه طور ؟ باتوجه به اینکه رو بسته ش نوشته با سایر محصولات دارای اسید فولیک مصرف نشه ایرادی نداره که هم مولتی پریناتال بخورم هم یدوفولیک؟
خودتون چه مکمل هایی پیشنهاد میدید؟

ازمایش اسپرموگرام

سلام ، خیلی خیلی از شما کارشناس عزیز متشکرم که به سوالام پاسخ میدید.
همسرم بعد از یک بارداری پوچ که داشتم ازمایش اسپرموگرام دادن نتیجه به شرح زیر است:
Volume: 3.5
Viscosity: normal
color: milky
liquidation time: normal
sperm count: 10 mill
good motility after 1h : 3%
Good motility after 2h: 0%
Wbs : -
Rbs : -
Ep.cell: 0-1
PH: 8
Immature :2
Abnormal:
نمونه رو تو خونه گرفتن و قبلش حدودا 50 ساعت نزدیکی نداشتیم و باتوجه به اینکه دفعه قبل فقط یک ماه اقدام کردیم برای بارداری و جواب گرفتیم (و البته پوچ شد ) ایا امکان داره جواب ازمایش واقعی نباشه؟
دکتر خودم ( متخصص زنان ) گفت لازم نیس که به اورولوژیست مراجعه کنیم و فقط قرص پنتو کسی فیلین و زینک پلاس براشون تجویز کردن و البته یه سونو از بیضه ها (که هنوز نرفتن ). آیا این دارو کافیه؟
در کل من فقط همون 10 میلیون رو فهمیدم که کمه آیا مشکل دیگه ای هم تو جواب ازمایش دیده میشه .؟ ممکنه علت بارداری پوچی که داشتم مربوط به همین موضوع باشه ؟
با تشکر فراوان از بردباری شما
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان