سلام وتشکر از راهنماییهای شما.
من از هفته 18 بارداری حرکات جنینم را احساس میکنم ولی خیلی کم وبه سختی.الان هفته 21 بارداری هستم و همچنان حرکات کم است.این غیر طبیعی است؟ شاید من اشتباه میکنم و اصلا حرکتی ندارد.حرکت جنین چگونه حس میشود؟
ممنونم.

سلام وتشکر از راهنماییهای شما.
من از هفته 18 بارداری حرکات جنینم را احساس میکنم ولی خیلی کم وبه سختی.الان هفته 21 بارداری هستم و همچنان حرکات کم است.این غیر طبیعی است؟ شاید من اشتباه میکنم و اصلا حرکتی ندارد.حرکت جنین چگونه حس میشود؟
ممنونم.

سلام
دوست عزیزم تشخیص با درمانگر شماست اما از نظر علمی:
تازه در 20-22 هفتگی ضرورت دارد که معاینه گر متوجه حرکات شود و معمولاً خانمهای با بارداری اول هم تازه در حول و حوش 22 هفتگی متوجه رویدادی می شوند که حرکت جنین است اما آنها به وضوح آن را حرکت حس نمی کنند مثلاً می گویند رویدادی نظیر عبور یک حباب یا بال زدن پروانه یا ... را حس کرده اند.
كارشناس مامايي فيروز

سلام.من چند روز پیش خبر خوشی شنیدم خواستم شما را هم در جریان بگذارم. سونو جدید دادم و به من گفتند که کوچولوم دختره.خیلی خوشحالم.من الان هفته 21هستم.شنیدم تا ماه هفتم نمیشود به این تشخیص ها اعتماد کرد.درسته؟
در مشروح سونو نوشته:پرزانتاسیون جنین سفالیک میباشد.اکستانسیون وفلکسیون اندامها ونیزفعالیت تنفسی طبیعی جنین مشاهده گردید.جفت در موقعیت فوندال قدامی قرار دارد.ممکنه این اصطلاحات رو کمی توضیح بدید.
از راهنمایی شما ممنونم. :D

سلام دوست عزیزم خوشحالم که خوشحالید! از داشتن این دخترکوچولوی سلامت، یعنی هدیه خدای مهربان
خیر ! جواب سونو در این سن معتبر است و از 16 تا 20 هفتگی زمانی ست که می توان برای تعیین جنسیت جنین اقدام کرد.
یعنی سر جنین رو به پایین است و پاها به سمت بالای شکم مادر/حرکات خم کردن و باز کردن اندامها و نیز فعالیت تنفسی او طبیعی ست. جفت در فوندوس رحم و رو به قدام(جلو ) رحم است.
همیشه خوش خبر باشید دوست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام.از راهنمایی های شما ممنونم.من در هفته 31 بارداری قرار دارم.به خواست خودم دکتر سونویی را برای تعیین جنسیت برایم نوشت.دکترم با معاینه ای که کرده بود گفت بچه ات بزرگتر از سنش هست وبعد آزمایشم را دید گفت قندت که 96 روی مرزه باید شیرینی و نشاسته جات کمتر بخوری.حالا که سونو دادم وزن کوچولوم 65/1 کیلو بود و سونوگراف گفت که وزن بجه ات کمه.آیاهمین طوره؟در ضمن در سونوگرافی هفته 20 جفت در موقعیت فوندال قدامی قرار دارد ولی در آزمایش این هفته جفت anterior است وسن حاملگی با LMP مطابقت دارد.اینها یعنی چه؟در ضمن بر اساس BPD 79 میلی متر = 31 هفته و5روز ولی براساس fl 58 میلی متر =30هفته و2روز است.این یعنی سر کوچولوم خیلی بزرگه یا این که معنی دیگری دارد؟ واقعا از ما ممنونم.

سلام دوست عزیزم برای این سن از بارداری وزن ذکر شده حدود 1600-2700 است (یعنی در محدوده ی سنی 29تا32 هفته بازه وزنی بین 1400تا2100 ذکر شده است) و وزن کوچولوی شما هم نرمال است.
موقعیت جفت هم نرمال بوده و هست. قدامی ترجمیه فارسی همان anterior است. و در این جمله هم"وسن حاملگی با LMP مطابقت دارد" یعنی سنی که از روی سونو و معیارهای اندازه گیری شده آن مشخص شده با سن حاملگی بر اساس اولین روز آخرین قاعدگی مطابقت دارد.
بر اساس معیارهای مختلفی که در سونو در بارداری اندازه گیری می شود همیشه اختلاف سن دیده می شود که این اختلاف با پیشرفت بارداری همینطور افزایش می یابد. در این حد اختلاف سن هم بسیار طبیعی ست دوست عزیزم و به لطف خدا هیچ موردی نشان از هیچگونه مشکلی ندارد. :P
كارشناس مامايي فيروز

سلام دوست مهربانم.ممکنه یک بار دیگه به این مامان درمانده کمک کنید.من هفته 35 بارداری ام.هنوز نتونستم پزشک مورد اعتمادم رو پیدا کنم و حتی در انتخاب بیمارستان هم مشکل دارم.بیمارستان نجمیه رو انتخاب کرده بودم که یکی از دوستانم گفت که اونجا وابسته به دانشگاست و تو رو میدن دست دانشجو.این حقیقت داره؟ در ضمن من می خوام طبیعی زایمان کنم آیا امکانش هست که از پزشک خودم بخوام که زایمانم رو به عهده بگیره؟من تا حالا تحت مراقبت پزشکی تو همون بیمارستان بودم وتا حالا به مطبش نرفته ام آیا تفاوت می کنه؟
ممنونم از راهنمایی شما.

Re: ضربان قلب جنین وکیست تخمدان

سلام عزیزان و خدمت دکتر محترم.خواهش میکنم خیلی زود به سوال جواب بدهید با تشکر.سونوگرافیم گفته هفته نهم هستم که دو روز است وارد هفته دهم شدم.ولی متاسفانه از خواست خدای مهربون فتال پل و yolk sac مشاهده نشده.البته دارای ساک منظم و واکنش کریونی طبیعی هستم.GA من بر اساس MSD سی وسه میلیمتر هست.حالا من میخوام تا سه ماهگی بچم رو نگه دارم تا بلکه قلبش تشکیل بشه ولی دکتر گفت این امکان نداره اگه میخواست باید تا هفته 9 تشکیل میشد و اگه نگه داری و سقط نکنی رحمت عفونت میکنه.حالا من خونریزی ندارم حتی لکه بینی.میتونم بچه ام رو نگه دارم به شرطی که بچه ایی که به دنیا میاید به خاطر دیر تشکیل شدنش ناقص نباشد ؟ و رحم من مشکل دار نشه ؟ آخه خیلی ها مشکل من رو داشتن ولی تا سه ماهگی نگهش داشتن و قلب پدیدار شده.تو رو خدا چکار کنم جگرم داره آتیش میگیره .حاملگی اولم هستتشکر ویزه

سلام
دوست عزیزم نظر دکترتون درست است و تشکیل قلب تا 7 -8 هفته است و اگر در این زمان شاهدش نباشید، در دقیق ترین حالت هم دو سونو با اختلاف 2 هفته از سونوی اول(در دو مرکز متفاوت)انجام می دهیم تا از رویت ضربان قلب مطمئن شویم. اگر رویت نشود قطعاً پوچ است.
در ثانی وقتی قطر ساک 20 م م باشد جنین و وقتی 25 م م باشد قلب رویت می شود.و برای شما تا 33 پیش رفته اما هیچ کدام رویت نشده ؛ بارداری پوچ محرز است .(یعنی محصول لقاح از نظر کروموزومی مشکل داشته است.)
بارداری پوچ شایع است عزیزم 1 بارش هیچ نیاز به پیگیری و ... ندارد و نگرانی آور هم نیست . شما سونوی دیگر به زودی انجام دهید و اگر داده های قبلی رو تائید رد برای ختم این بارداری اقدام کنید و در عوض 3 ماه دیگر برای بارداری سالم بعدی اقدام می کنید.
اما باقی ماندن محصولات حاملگی یک بارداری ناسالم مفقط برای شما می تواند مشکلات بعدی را به وجود بیاورد و سقطش را سخت تر کند
كارشناس مامايي فيروز

ممنون خانوم دکتر .من کورتاز شدم. اصلا استراحت نکردم همش رفتم بیرونا نمیدونم برام ضرر داره یا نه .فقط ده روز از کورتازم میگذره.میخوام بعد دو ماه باردار شم.آخه میخوام زودتر به مشکل خودم و شوهرم برسم که چه مشکل کرومزومی داریم.حالا میخوام بدونم چقدر هزینه میشه برای آزمایش های کرومزومی؟ممنون

سلام
دوست عزیز! کلاً برخی سقطهای 3 ماه ی اول و بارداری پوچ و مول به اختلال کروموزومی محصول لقاح برمی گردد. و(به جز مول) بسیار شایع هستند و نیازمند پیگیری هم نیستند.
این تشخیص علم است بعد از تحقیقات فراوان بر افرادی که 1 بار تجربه ی آن را داشتند که تشخیص داده فقط 3 ماه داشتند قاعدگی طبیعی را به رحم فرصت دهید و مجدد اقدام کنید
كارشناس مامايي فيروز

forghan114 نوشته شده:سلام من ده روز از زمان قائدگیم گذشته و حدود پنج هفته و سه روزه است. جواب آزمایش beta HCG 800 شده. میخوام ببینم این خوبه یا بد؟ باردارم یا نه ؟
مبارکه خانومی :D بارداری عزززیزم. ایشالا که به سلامتی کوچولوت رو در آغوش بگیری
http://ghasedakemehr.blogsky.com
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان