طاق باز خوابیدن در دوران بارداری

سلام
بینهایت ممنونم از اینکه سوالات رو با حوصله جواب میدید
هفته بیست و هشتم باردری هستم امروز صبح وقتی از خواب بیدار شدم متوجه شدم طاق باز خوابیده بودم باوجودیکه خیلی مراقبم اصلا متوجه نشدم چه مدت تو این حالت خوابیده بودم اما مطمئنم بیشتر از یکساعت نبود خیلی نگران شدم چون کوچولوم تکون نمیخوردچندبار پهلو شدم تکون های تیک مانندی داشت الانم چند بار خیلی کم تکونهاش رو حس کردم اما بازم نگرانم.
طاق باز خوابیدن تا چه اندازه ممکنه باعث صدمه جدی به جنین بشه؟
خیلی نگرانم لطفا زودتر جواب بدید

Re: طاق باز خوابیدن در دوران بارداری

سلام
نه مهرسای عزیزم در این حد نیست که با یکبار اینحد نگران شوید. حرکت های جنین هر چقدر هم ریز باشد مهم نیست فقط تعدادش مهم است.هر 1 ساعت حداقل 4 تا(یک چیز شیرین بخورید و به ست چپ در محلی آرام دراز بکشید)
كارشناس مامايي فيروز

سلام
ممنون از جوابتون .از بعداز ظهر خدارو شکر تکونهاش دوباره زیاد شده و خوب حسشون میکنم
یه سوال دیگه که برام پیش اومده اینه تو سونوی قبلی که داشتم وضعیت جنین رو برام عرضی زده بود سر سمت راست و پاها در سمت چپ با وجودیکه رحمم دو شاخه خیلی تعجب کردم فکر میکردم چون رحم بارداری سمت راستمه جنین فقط میتونه سمت راست بمونه اما دکتر گفت که جاش خوبه .
امکان این که این بارداری تا اخر ادامه داشته باشه هست؟
این وضعیت برای جنین طبیعیه؟
سونوهای قبلی همه وضعیت جنین رو سفالیک گزارش کردن .
من با اینکه تو هفته بیست و هشتم بارداری هستم اما هنوزم حالت تهوع دارم و اگه یه روز در میون قرص دمیترون نخورم حالم مثل ماههای اول بد میشه و تهوع سراغم میاد و دیگه هیچی نمیتونم بخورم خوردن دمیترون ضرری برای جنین نداره؟
از دکتر خودم که پرسیدم گفت مجبور شدی بخور .منم خیلی مقاومت میکنم چند روز سعی میکنم نخورم اما دوباره تهوع سراغم میاد و حالم بد میشه و همین موضوع باعث میشه فشار زیادی بهم وارد میشه که همین موضوع خطرناکه و باعث میشه به کیسه اب فشار بیاد .
نمیدونم این حالت رو تحمل کنم یا دمیترون مصرف کنم ؟
با وجود سابقه زایمان زودرس کدوم برام بهتره؟
خیلی خیلی ممنون از اینکه سوالاتم رو با حوصله جواب میدید

بله ممکنه . اما کلا در رحم های دو شاخ یا ... امکان پوزیشن های نامعمول هم بیشتر می شود(مانند عرضی) البته اگر تا انتها بماند هم نهایتاً زایمان طبیعی فقط تبدیل به سزارین می شود.
اگر بتوانید یک روزهایی نخورید بهتر است اما ضررری برای جنین برایش ذکر نکرده اند و مشکلات گوارشی مادر نظیر یبوست ، پررنگ تر است.چوب زنجبیل و ... بی تاثیر بوده؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام
خیلی ممنون از پاسخهاتون
من فرزند اولم رو بخاطر دو شاخ بودن رحمم مجبور بودم سزارین بدنیا بیارم این یکی هم طبیعتا به همون روال هست و مجبورم سزارین کنم.
این هفته سه روز مقاومت کردم و نخوردم اما روز سوم حالم خیلی بد شد و دوباره همون بیحالی و تهوع سراغم اومد وقتی این حالت میاد سراغم دیگه نمیتونم قرصای اهن و ویتامینم رو هم بخورم چون زود حالم بهم میخوره.
مشکلات گوارشی زیاد ندارم اما تا الان چوب زنجبیل رو امتحان نکردم و نمیدونم چطور میتونم استفاده کنم ؟
میتونه تاثیر داشته باشه و تهوعم رو کم کنه؟
من دمیترون رو یک روز در میون صبحها قبل از صبحانه میخورم یک عدد .
واقعا ممنونم که سوالاتم رو با این صبوری جواب میدید از ته قلب براتون بهترینها رو از خدا میخوام.

خیلی ممنون از دعای خوبتون مهرسای عزیز!
بله می گویند اثر دارد حتی بو کردن چوب زنجبیل . اگر مثل اینکه دم کرده اش هم موثر است. سرچ کنید در سایت های گیاهی(چون اطلاعات دقیق در مورد درمانهای گیاهی ندارم)
اگر یبوست پیدا نکردید پس نگران نباشید . فقط در حدی که از دستتون بر می آمد کم کم مصرفش را کم کنید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان