Re: عدم رویت جنین با توجه به وجود کیسه زرده(احتمال حاملگی پو

کارشناس عزیز سلام
متاسفانه به علت نبود تخت منو 1 روز دیر تر بستری کردند ماهم اینو به فال نیک میگیریم چونکه این نشون میده تعداد زایمانها چقدر تو کشور ما زیاده .و هم اینکه دیشب و امروز عید امام حسن مجتبی بود که منم توی بیمارستان بودم.یه نوزاد پسر هم دیروز به دنیا اومد که اسمشو به جای عرفان گذاشتن مجتبی. مبارکشون باشه ان شاالله.تخت نوزاد من خالی بود رزرو کردم برای سال بعد به قول بقیه دو قلو ان شالله هه هه.خلاصه دهانه رحمم بسته بود سه بار قرص گذاشتن و جنین و جفت دفع شد موقع اذان صبح دفع محصولات بارداری رخ داد که باز هم از الطاف خدا بود همه مشغول دعا بودند و من در حال تمرین زایمان برای مادر شدن.خدا رو شکر کار به کورتاژ نرسید چون گرچه خطری نداشت اما هر عمل جراحی هرچند کوچک عوارض خاص خودش را دارد .سونو هم شدم که گفتن بقایاش هست اما در حال دفع شدنه .من در تمام این 1 ماه بارداری که که متوجه شدم باردارم در حقیقت جنینم مرده بود که یا به خاطر ناشکری بود ازاینکه گریه کرده بودم که جرا باردارم که شرایط اقتصادی شوهرم از خیلی عالی به حد خیلی بد رسیده بود و غافل از اینکه خدا روزی ده هست و خدا رو شکر اوضاع مالی دوباره در حال بهبودیه.و شاید هم جنین بخاطر مشکلات دیگه ای مرده بود که این هم از مهربونیه خداست که بچه ناسالم بمن نده.خلاصه من به اندازه یه خانم باردار 5 ماهه ورم داشتم و از درد بسیار شدید دل و کمر شکایت داشتم.امروز مرخص شدم کمتر از 24 ساعت بستری بودم علی رغم پیش بینی 3یا4 روزه پرستارها.موقع پیاده شدن از ماشین تکه باقی مونده دیده شده در سونو دفع شد.و پرونده بارداری اول من بسته شد. خلاصه اکثرا میگفتن که بچه اول خودشون هم مثل من شده و شب قبل از من 1 خانمی باشرایط من متاسفانه نتونست وکورتاژ شد.اون سقط دومش بود.چون 2 ماه قبل هم این تجربه رو داشت و فاصله نذاشت تا رحمش معالجه بشه.الان از لحاظ روحی و روانی هم بهترم چون هورمون هام داره به حد نرمال میرسه و دردی هم ندارم.خانمهای گل اگه خدای ناکرده کارتون به سقط رسید از سقط نترسید از من که نازک نارنجی تر نبودید .از شما کارشناس خوب و مهربون هم که توی این مدت درد و دل های منو شنیدید و منو راهنمایی کردید ممنونم .ان شا الله که همه خانمهایی که در آرزوی فرزند هستند مادر بشن.محتاج دعا.یا علی

سلام کارشناس عزیز .من تاریخ اخرین پریودیم 3 خرداد بود بعد در تاریخ 6 تیر از خون دادم با تیتر 600 که پزشکم گفتنذمن باردارم.سونو انجام ندادن چونکه تشخیص دادن زوده برای سونو گرافی چون چیزی دیده نمیشه.تا اینکه من دیروز عصر ترشحات صورتی رنگ شبیه خون دیدم و چون تجربه ای ندارم از درد کمرم ترسیدم وبرام سونوی رحم نوشتن.شرح حال سونو: تصویر ساک حاملگی در کاویتی رحم در لوکشین فوندال مشاهده شد...GAبا اندازه گیری mDS:5.3 مطابق با 4w 3d میباشد. یاک ساک و امبریو دیده نشده. طول سرویکس برابر 4 سانتی متر و کانال ان در طول مسیربه دیامتر 5میلی متر باز میباشد و همچنین مختصر دبری هتروژن داخل کانال سرویکس دیده میشود که مطرح کننده هموراژی میباشد.کارشناس محترم خیلی نگرانم ایا این سونو نرماله.البته الان هیچ لکی ندیدم وبهم استراحت دادن.توروخدا راهنماییم کنین کی دوباره باید سون, برم.در ضمن بهم گفتن که ساک شکله بیضی هست.

معصومه جان من درکت میکنم با اینکه سقطی نداشتم و تجربه اولمه اما میتونم درک کنم چقدر سخته.از خدا میخوام تو همین ماه عزیز دوباره دامنتو سبز کنه وی نی نی خوشگل وسالم به همین زودیها بهت بده.انشاللله

masumeh.r.t نوشته شده:کارشناس عزیز سلام
متاسفانه به علت نبود تخت منو 1 روز دیر تر بستری کردند ماهم اینو به فال نیک میگیریم چونکه این نشون میده تعداد زایمانها چقدر تو کشور ما زیاده .و هم اینکه دیشب و امروز عید امام حسن مجتبی بود که منم توی بیمارستان بودم.یه نوزاد پسر هم دیروز به دنیا اومد که اسمشو به جای عرفان گذاشتن مجتبی. مبارکشون باشه ان شاالله.تخت نوزاد من خالی بود رزرو کردم برای سال بعد به قول بقیه دو قلو ان شالله هه هه.خلاصه دهانه رحمم بسته بود سه بار قرص گذاشتن و جنین و جفت دفع شد موقع اذان صبح دفع محصولات بارداری رخ داد که باز هم از الطاف خدا بود همه مشغول دعا بودند و من در حال تمرین زایمان برای مادر شدن.خدا رو شکر کار به کورتاژ نرسید چون گرچه خطری نداشت اما هر عمل جراحی هرچند کوچک عوارض خاص خودش را دارد .سونو هم شدم که گفتن بقایاش هست اما در حال دفع شدنه .من در تمام این 1 ماه بارداری که که متوجه شدم باردارم در حقیقت جنینم مرده بود که یا به خاطر ناشکری بود ازاینکه گریه کرده بودم که جرا باردارم که شرایط اقتصادی شوهرم از خیلی عالی به حد خیلی بد رسیده بود و غافل از اینکه خدا روزی ده هست و خدا رو شکر اوضاع مالی دوباره در حال بهبودیه.و شاید هم جنین بخاطر مشکلات دیگه ای مرده بود که این هم از مهربونیه خداست که بچه ناسالم بمن نده.خلاصه من به اندازه یه خانم باردار 5 ماهه ورم داشتم و از درد بسیار شدید دل و کمر شکایت داشتم.امروز مرخص شدم کمتر از 24 ساعت بستری بودم علی رغم پیش بینی 3یا4 روزه پرستارها.موقع پیاده شدن از ماشین تکه باقی مونده دیده شده در سونو دفع شد.و پرونده بارداری اول من بسته شد. خلاصه اکثرا میگفتن که بچه اول خودشون هم مثل من شده و شب قبل از من 1 خانمی باشرایط من متاسفانه نتونست وکورتاژ شد.اون سقط دومش بود.چون 2 ماه قبل هم این تجربه رو داشت و فاصله نذاشت تا رحمش معالجه بشه.الان از لحاظ روحی و روانی هم بهترم چون هورمون هام داره به حد نرمال میرسه و دردی هم ندارم.خانمهای گل اگه خدای ناکرده کارتون به سقط رسید از سقط نترسید از من که نازک نارنجی تر نبودید .از شما کارشناس خوب و مهربون هم که توی این مدت درد و دل های منو شنیدید و منو راهنمایی کردید ممنونم .ان شا الله که همه خانمهایی که در آرزوی فرزند هستند مادر بشن.محتاج دعا.یا علی
سلام
معصومه جان! خواستم تشکر کنم از اینکه این تجربیاتتون رو در اختیار دوستان دیگر قرار دادید!
امیدوارم بار دیگه خبر خوش زایمان یک نوزاد سلامت رو به زودی برامون با همین دقت در جزئیات بگذارید!
كارشناس مامايي فيروز

گیلانه نوشته شده:سلام کارشناس عزیز .من تاریخ اخرین پریودیم 3 خرداد بود بعد در تاریخ 6 تیر از خون دادم با تیتر 600 که پزشکم گفتنذمن باردارم.سونو انجام ندادن چونکه تشخیص دادن زوده برای سونو گرافی چون چیزی دیده نمیشه.تا اینکه من دیروز عصر ترشحات صورتی رنگ شبیه خون دیدم و چون تجربه ای ندارم از درد کمرم ترسیدم وبرام سونوی رحم نوشتن.شرح حال سونو: تصویر ساک حاملگی در کاویتی رحم در لوکشین فوندال مشاهده شد...GAبا اندازه گیری mDS:5.3 مطابق با 4w 3d میباشد. یاک ساک و امبریو دیده نشده. طول سرویکس برابر 4 سانتی متر و کانال ان در طول مسیربه دیامتر 5میلی متر باز میباشد و همچنین مختصر دبری هتروژن داخل کانال سرویکس دیده میشود که مطرح کننده هموراژی میباشد.کارشناس محترم خیلی نگرانم ایا این سونو نرماله.البته الان هیچ لکی ندیدم وبهم استراحت دادن.توروخدا راهنماییم کنین کی دوباره باید سون, برم.در ضمن بهم گفتن که ساک شکله بیضی هست.
دهانه رحم کمی باز بوده و خونریزی در مجرا دیده شده. طبق پریود باید 6 هفته باشید اما در سونو فعلاً 4 هفته گزارش شدهکه باید با اختلاف 1 تا 2 هفته سونو تکرار شود. شیاف پروژسترون هم در صورت نیاز تجویز شود
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از لطفتون.ایا این خطرناکه ؟ یا اینکه احتمال رشد جنین کمه.در ضمن من 10 روز روزه گرفتم ونمیدونستم باردارم ایا این تاثیری در روند بارداری داشت؟ کارشناس محترم شبا موقع خواب هم درد عجیبی تو شکمم میپیچه و قلبم حالت خفه گی میگیره.خیلی نگرانم

گیلانه نوشته شده:ممنون از لطفتون.ایا این خطرناکه ؟ یا اینکه احتمال رشد جنین کمه.در ضمن من 10 روز روزه گرفتم ونمیدونستم باردارم ایا این تاثیری در روند بارداری داشت؟ کارشناس محترم شبا موقع خواب هم درد عجیبی تو شکمم میپیچه و قلبم حالت خفه گی میگیره.خیلی نگرانم
سلام
اگر مشکل خاصی نداشته باشید اغلب درمانگران 3 ماهه ی اول رو از نظر توان روزه به خود مادر واگذار می کنند و منع قطعی ندارد
(منظورم این است که چیزی نیست که نگرانش باشید)
تشخیص با درمانگر شماست اما کاری که از دست ما بر می آید استراحت تا حد توصیه شده ی درمانگر بالینی و نیز کنترل روتین با سونو از نظر بررسی رشد جنین و دهانه ی رحم است
كارشناس مامايي فيروز

خیلی خیلی خیلی ممنونم وقت میزارین.تشکر از لطفتون .منم الان در حال استراحتم خداروشکر دیگه لک ندیدم فقط انقباضات شکم وزیر شکم .تهوع ندارم شاید 3روز درمیون.میل زیادی به نوشیدن اب پیدا کردموحداقل 10تا 12 لیوان اب میخورم در روز و میوه وترشیجات. فقط لطف کنید بهم بگید تغذیه صحیح در این 3ماهه اول چیه؟ ایا بعداز 8هفته میتونم دوباره ورزش کنم.سپاسگزارم :lol:

بستگی به وضعیت بارداری تون داره عزیزم. اگر سونو کاملاً نرمال و بی خطر باشد و درد و لکه بینی صفر باشد شروع ورزش از حد کم و تا حد مجاز که آنهم توسط درمانگرتون مشخص می شود.
کندور ماه دوم فراموش نشود.اسید فولیک هر شب. دوری از سرب هوای آلوده و نیز امواج ماکروفر و تلفن همراه از ضروریات 3 ماه ی اول جهت پیشگیری از سقط است.
در سایت عاطفه مقالاتی که مربوط به تغذیه دوران بارداری و باید و نبایدهای مربوط به آن است را نیز مطالعه کنید عزیزم.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان