بارداری با کلومیفن اما اختلاف سن بارداری در سونو

سلام
کارشناسان محترم
من بدلیل پریودهای نامنظم و عدم تخمک گذاری با مصرف یک دوره کلومیفن از روز 3 تا 8 سیکلم، در روز 13 سونو دادم فولیکول 21 میلیمتری داشتم، آمپول HCG زدم.
خوشبختانه تست بارداریم مثبت شد. با این تفاسیر از روز اول قاعدگیم تا روز سونو 7 هفته 6 روز شده بود ، اما در سونو براساس MSD =9.9 mm سن بارداری را 5 هفته و 4 روز زده و یولک ساک و فتال پل هم دیده نشده. و سونوی کنترل 2 هفته بعد تکرار شود.
آیا با توجه به اینکه از زمان لقاح مطمئنم این اختلاف 2 هفته و 2 روز طبیعیه؟ ممکنه بارداری پیشرفت نکرده باشه؟ خواهشا کمک کنید تا دو هفته دیگه چه جوری باید صبر کنم؟ خدایا صبرمو زیاد کن. :cry: :cry: :cry:

Re: بارداری با کلومیفن اما اختلاف سن بارداری در سونو

سلام
دوست عزیزم ! اگر پریود منظم داشته اید و از زمان آخرین نزدیکی محافظت نشده مطلعید که از یک تایمی دیرتر نبوده، این سونو احتمال نرمال نبودن را مطرح می کند.
اما در هر صورت به دلیل احتمال دیرتر بودن لقاح(مثلآً از آخرین نزدیکی شما ممکن است اسپرم تا حتی 4 روز در لوله ها زنده مانده باشد و لقاح مثلاً چهار روز بعد اتفاق افتاده باشد(یعنی تخمک کمی دیرتر آزاد شده باشد) و این احتمال غیر علمی نیست. از طرفی خطای سونو را هم باید در نظر گرفت بنابراین با سونوی بعدی ناچاریم تشخیص بگذاریم.اگر خیلی عجله داشتید 1 هفته دیگر سونوی واژینال هم به تشخیص کمک می کند و ضرر هم ندارد.
كارشناس مامايي فيروز

از توجه شما بسیار سپاسگزارم.
با توجه به سونوی روز 13 و تزریق آمپول دقیقا 12 ساعت و 36 ساعت بعد از تزریق نزدیکی داشتم.
آیا با توجه به تزریق آمپول باز هم ممکنه تخمک دیرتر آزاد شده باشه؟
من فقط تنگی نفس، درد سینه که الان از اولاش کمتر شده دارم. نداشتن حالت تهوع میتونه علامت بدی باشه؟

سلام
خیر علائم بارداری افراد کاملاً متفاوت است و دال بر آنرمالی نیست.
درست است که روتینش همین است و اغلب همین را حساب می کنند اما نمی شود صد در صد گفت که تخمک در آن روز آزاد شده.چراکه سونوی پس از تخمک گذاری که نداشتیم.
كارشناس مامايي فيروز

باز هم از پاسخ شما متشکرم
فعلا مجبورم به خودم همین امیدواری ها رو بدم و منتظر بمونم تا سونوی بعدی.
حتما خبرشو به شما هم میدم.
انشالله که اتفاق خوبی بیفته و همه چیز درست بشه.
راستی من کم کاری تیروئید دارم و در هفته 5 عدد لووتیروکسین استفاده میکنم. قبل از بارداری آزمایش Anti TPO دادم که رنج نرمالش زیر 50 یا 100 باید باشه برای من بالای 1000 بود. متخصص زنان گفت این عدد بالا نشان یک بیماری خودایمنیه که باعث کم کاری تیروئیدت شده و در صورت باداری به جنین هم حمله میکنه و نمیذاره فلبش تشکیل بشه. اما 2 تا متخصص غدد گفتن نه اصلا همچین چیزی نیست.
آیا ممکنه تیروئید یا همین AntiTPO باعث شه که قلب جنین تشکیل نشه؟

آخه متخصص غدد میگه چیره مهمی نیست و فقط نشون میده تیروئیدت ارثیه و همیشه باید براش دارو مصرف کنی همین.
میگه اینکه میگن بالا بودن این آنتی بادی باعث سقط میشه اصلا اثبات نشده چون مثلا اومدن از افرادی که سقط کردن آزمایش گرفتن دیدن Anti TPO بالا دارن، درصورتیکه اگه از خیلی از افرادی که بارداری سالمی داشتن این آزمایشو بگیرن، این عدد تو اونها هم بالاست.
متخصص زنانم اولش خیلی منو ترسوند که این عدد بالا باعث سقط میشه ولی بعدا که نظر متخصص غدد رو بهش گفتم گفت مشکلی نیست
نمیدونم حرف کدومشون رو قبول کنم. اما دو تا متخصص غدد که رفتم هر دو با اطمینان گفتن مشکلی نیست. واسه بیماری خودایمنی پیش چه متخصصی باید برم؟

نظر متخصص غدد به خصوص که از دو طریق چک کرده اید اولویت دارد عزیزم
چراکه مثلآً 12 % زنان طبیعی هم این آنتی بادی ضد میکرزومی شون مثبت است اما طبیعی هستند.
اما بررسی رو از اون جهت لازم می دانند که تیروئیدیت هاشیموتو با بالا بودن این آنتی بادی ممکن است مطرح شود و باید بررسی و رد شود. و نیز ارتباطش با سایر بیماری های خود ایمنی بهتر است رد شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دو روز پیش سونو دادم که متأسفانه مشخص شد هیچ رشدی نکرده. سن حاملگی بر اساس MSD= 8 میلیمتر معادل 5 هفته و 3 روز!!!
چند روز قبل سونو لکه بینی داشتم که ترسیدم یه وقت از دستش بدم شیاف پروژسترونمو دو تا کرده بودم.
دکترم گفت شیاف و متفورمین رو قطع کن تا دفع بشه، اگر تا یه هفته دیگه خونریزی نیفتادی بیمارستان بستریت میکنیم تا با دارو دفعش کنیم.
دیروز بعد ازظهر گل گاوزبان خوردم و همینطور کمی دویدن و طناب زدن که شب خداروشکر خونریزی شروع شد
برای اینکه کاملا دفعش کنم چه کار کنم؟
همین دویدن و طناب زدن و گل گاوزبان و شربت زعفران رو ادامه بدم یا نه با انجام این کارا ممکنه خونریزیم خیلی زیاد شه؟ چون گفت اگه خونریزیت زیاد شد بازم باید بستری بشی
دلم نمیخواد تو این وضعیت برم بیمارستان
برای دردم مسکن چی بخورم؟ مفنامیک اسید تو دردهای پریودیم میخوردم. ولی میگن اون میزان خونم کم میکنه ترسیدم بخورم.

مفنامیک اگر هم کم کند مانع سقط نمی شود. بلکه تعدیل می کند. شما روند عادی داشته باشید و اقدام خاصی نکنید تا به بدنتون صدمه وارد نشود.از نظر علمی هم کار خاصی نیست. مگر اینکه دکتر دارو داده باشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام
ببخشید ولی پریروز یه چیزی شبیه جگرسفید و به اندازه یک انگشت دفع شد، و الان شبیه یک پریود معمولی خونریزی دارم؟ دکترم گفت چند روز دیگه سونو بدم که ببینه کاملا دفع شده یا نه؟ به نظرتون همین بوده؟ چرا بزرگتر از اون سایزیه که توی سونو میگفت؟
در ضمن اگر بالا بودن این آنتی بادی نشانه تیروئیدیت هاشیماتو باشد چه کارهایی نیاز است که برای بارداری بعدی انجام بدم؟ چون فکر کنم دکتر غددم گفت این عدد نشون میده هاشیماتوه ولی گفت کار خاصی نمیکنم با همین لوو تیروکسین کمی میاد پایین و درمانه دیگه ای نداره. حالا درسته یا بازم پیش دکترهای دیگه برم؟

احتمالاً بقایای محسولات حاملگی بوده .
در مورد تییروئیدتون هم در مورد اینکه اقدامی لازم نباشد رااز متخصص غدد دیگری بگیرید . برخی یافته ها بر این است که فقط باید به شدت مراقب بود که در طول بارداری سطح هورمون تیروئید نرمال بماند(با دارو) چراکه اثرات کم کاری آن روی رشد مغز جنین ، و یا حتی بعداً روی رشد کودک پس از تولد موثر است.
كارشناس مامايي فيروز

تو اینترنت خوندم برای آنتی تی پی اوی بالا کورتون میدن و داروهایی مثل پریدنزولون، سرم آی وی آی جی، هپارین و ...... تجویز میشه.
واقعا موندم بین حرف این دکتر بالاخره برای پایین آوردنش باید کورتون استفاده کنی یا همین لووتبروکسین خوبه؟
آخه من لوو تیروکسین مصرف میکردم ولی اون بالا بود!!!!!!!!

این بیماری موجب پایین آمدن هورمون تیروئید می تواند شود و اگر شود نیاز است که هورمون از بیرون دریافت شود پس لووتیروکسین حتما برای تنظیم این کم کاری ضرورت دارد.
اما می ماند درمان خود این حالـتِ خودایمنی که گاها اگر فرد را مقاوم به درمان کرده باشد نیاز می شود از کورتون ها برای این حالت خود ایمنی استفاده کرد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “رشد جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Bing [Bot] و 16 مهمان